Lūdz palīdzēt Gruzijai

Šonedēļ Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) ir atvēris ziedojuma kontu, lai Latvijas iedzīvotāji varētu palīdzēt karadarbībā cietušajai Gruzijas tautai.

LSK Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova stāsta, ka jau otrdien uz komiteju zvanījusi kāda valcēniešu ģimene, kura vēlējusies ziedot naudu Gruzijas tautai. Visi labvēļi, kas vēlas palīdzēt, to var izdarīt, pārskaitot naudu kontā.

Tā numurs ir LV63UNLA 007 000 000 000 7,

bet LSK reģistrācijas numurs ir LV400 080 022 79.

LSK rīcībā ir arī daudz un dažādu sadzīves lietu, bet šajā nevalstiskajā organizācijā vēl netiek spriests par citas palīdzības sniegšanu karadarbības pārņemtajai Gruzijai.Arī citas organizācijas un arī Latvijas valdība nolēmušas vākt ziedojumus vai piešķirt līdzekļus kara postījumu novēršanai.

Latvijas valdība otrdien atbalstīja Ārlietu ministrijas iesniegto projektu par 100 000 latu piešķiršanu Gruzijai karadarbības rezultātā izraisīto seku pārvarēšanai. Valdība arī nolēma nosūtīt uz Gruziju humānās palīdzības kravu ar valsts materiālajās rezervēs esošajiem medicīniskajiem resursiem. Uz Gruziju nosūtīs četrus tūkstošus flakonus asins aizvietotāja un 20 tūkstoši marles saišu.

Arī Latvijas - Gruzijas sadarbības fonds, atsaucoties uz Gruzijas valdības aicinājumu pēc starptautiskā atbalsta, ir uzsācis līdzekļu vākšanu Gruzijas atbalstam.

Citas ziņas