Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

LVM pasniedz vienu no lielākajiem ziedojumiem sociālajā sfērā pēdējo gadu laikā

Ziedot.lv, Latvijas Bērnu fonds un Latvijas samariešu apvienība ir noteikusi 400 tūkstošus latu lielā a/s Latvijas valsts meži (LVM) ziedojuma saņēmējus.

Gandrīz puse no līdzekļiem novirzīti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, nepilnus 100 tūkstošus saņems cilvēki, kas nonākuši krīzes situācijās, vairāk nekā 60 tūkstoši novirzīti cilvēkiem pensijas vecumā, savukārt gandrīz 53 tūkstoši atvēlēti, lai palīdzētu iekļaut sabiedrībā tādas sociāli jūtīgas grupas kā bāreņus, audžuģimeņu bērnus, no vardarbības cietušas sievietes un citus.

„LVM ziedojums sociālajai jomai sniedz būtisku atbalstu daudzām sabiedrības grupām un ir viens no liekākajiem korporatīvajiem ziedojumiem pēdējo gadu laikā. Atzinīgi vērtējama šogad ieviestā projektu vērtēšanas procedūra, kas ir nodrošinājusi, ka tiks atbalstīti projekti ar lielāko ietekmi uz mērķgrupu un sniegs atbalstu cilvēkiem visā Latvijā. Ziedot.lv rūpīgi sekos līdzi katra projekta ieviešanai, lai ziedotie līdzekļi tiktu izlietoti mērķtiecīgi un nestu labumu visai sabiedrībai," uzsver Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Lai LVM ziedojumu sadale būtu maksimāli godīga un caurskatāma, uzņēmums to nodevis profesionāļu rokās. Sociālajā jomā sadarbības memorands noslēgts ar uzticamiem savas jomas pārzinātājiem - nodibinājumu Ziedot.lv, Latvijas Bērnu fondu un Latvijas Samariešu apvienību.

„Sociālā sfēra ir īpaši jūtīga joma, jo vajadzību ir daudz un nereti palīdzība bieži vien ir patiesi eksistenciāls jautājums. Caurskatāma un iejūtīga atbalsta līdzekļu piešķiršana, ko nodrošina piesaistītās organizācijas, ļaus tiešā vai pastarpinātā veidā palīdzēt gandrīz 100 tūkstošiem cilvēku. Tie ir cilvēki, kam palīdzība vitāli nepieciešama, jo viņu problēmas nav tiešā valsts kompetencē un nesaņem valsts finansējumu," skaidro Tomass Kotovičs, LVM Komunikācijas daļas vadītājs.

Atbalstu saņems vismaz 2000 bērni. No tiem 400 bērni ar īpašām vajadzībām un audžuģimeņu bērni varēs bez maksas piedalīties vasaras nometnes. Vismaz 1000 bērni no trūcīgām ģimenēm saņems palīdzību skolas gaitu uzsākšanai, atbalsts tiks sniegts arī vairāk nekā 100 smagi slimiem bērniem un viņu ģimenēm, vairākiem simtiem bērnu audžuģimenēs, dienas centru apmeklētājiem un vardarbībā cietušiem bērniem. Finansiālu palīdzību gūs arī vairāk nekā 500 vecie ļaudis, vismaz 30 000 trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm tiks nodrošināts pārtikas atbalsts.

Lielākā ziedojumu saņēmēju grupa ir kopumā vairāk nekā 70 000 cilvēku ar īpašām vajadzībām. Tā, piemēram, Invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons, pateicoties ziedojumiem, ģimenēm ar bērniem invalīdiem dažādos Latvijas reģionos nodrošinās auklītes palīdzību.

"Šī ir „neredzama", taču ļoti sāpīga problēma, jo bieži vien bērnus invalīdus vecāki audzina gandrīz neizejot no mājas, jūtoties valsts un sabiedrības ignorēti," stāsta Apeirons vadītājs Ivars Balodis, uzsverot, ka "dzīvot neatkarīgi ir pati cilvēcīgākā, pati aktuālākā un vienlaikus tik grūti piepildāmā vēlme, ja esi invalīds. Ziedojums ir kā "starta kapitāls" - impulss, kas var palīdzēt saņemties, izdomāt, darīt."

Ar pilnu ziedojumu saņēmēju sarakstu, ziedojumu apmēru, projektu vērtēšanas kritērijiem un citu informāciju iespējams iepazīties www.ziedot.lv, kā arī Latvijas valsts mežu mājaslapā ww.lvm.lv.

Citas ziņas