Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mainās nodokļu taksācijas periods

VID Vidzemes nodokļu un muitas administrācija informē, ka ar 2010. gada 1. janvāri ar pievienotās vērtības nodokli apliekamajām personām ir mainīts pievienotās vērtības nodokļa taksācijas periods.

Kā informē VID Vidzemes nodokļu un muitas administrācijas Nodokļu iekasēšanas pārvaldes Nodokļu normatīvo aktu piemērošanas daļas priekšniece Daina Kanale pievienotās vērtības nodokļa (PVN) taksācijas periods ir atkarīgs no iepriekšējā taksācijas gadā veikto apliekamo darījumu vērtības un no tā, vai apliekamā persona veic darījumus Eiropas Savienībā (ES), piemēram, piegādā preces vai sniedz pakalpojumus ES apliekamajām personām.

Ja apliekamā persona veic darījumus ES vai arī apliekamo darījumu vērtība iepriekšējā taksācijas gadā ir pārsniegusi 35000 latu, pievienotās vērtības nodokļa taksācijas periods ir mēnesis un deklarācija ir iesniedzama ik mēnesi.

Savukārt apliekamām personām, kas neveic darījumus ES teritorijā un kurām apliekamo darījumu apjoms iepriekšējā taksācijas gadā ir no 10000 līdz 35000 latu, taksācijas periods ir ceturksnis un deklarācija ir iesniedzama par ceturksni. Ja apliekamo personu iepriekšējā taksācijas gada apliekamo darījumu vērtība nepārsniedz 10000 latu, taksācijas periods ir pusgads un deklarācija ir iesniedzama par šādu periodu.

Papildu informāciju ikviens interesents var saņemt pie VID Vidzemes nodokļu un muitas administrācijas nodaļu konsultantiem.

Citas ziņas