Mediķi pie Saeimas protestēs par nepietiekamo nozares finansējumu

Lai protestētu pret nepietiekamo finansējumu veselības nozarei nākamā gada budžetā, mediķi ceturtdien rīkos protestu pie Saeimas, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Veselības un sociālo darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris.

Sapulce notiks no plkst.10 līdz 11, tās laikā tiks teiktas uzrunas. Arodbiedrība vēlas, lai pie protestētājiem iznāktu Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un izrādītu sapratni par protestētāju prasībām.

Ja tas nenotiks, sapulces dalībnieki dosies gājienā uz Rīgas pili, kur tikšot pausts ne vien protests pret nepietiekamo veselības nozares finansējumu, bet arī pret Saeimu. Iespējamo protesta formu pie pils gan Keris nevēlējās atklāt.

Pēc arodbiedrības vadītāja aprēķiniem, nākamā gada veselības nozares budžets veidos tikai 3,1% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas būšot zemākais rādītājs kopš 2002.gada. Šogad kopā ar papildu piešķīrumiem tas bijis 3,4% no IKP.

Jau vēstīts, ka Veselības ministrijas budžets nākamgad palielināts no 443,2 līdz 446,1 miljonam latu, tostarp par vairākiem miljoniem latu pieaudzis ambulatorajai un stacionārajai veselības aprūpei, kā arī kompensējamiem medikamentiem paredzētais finansējums. Vienlaikus par 12 miljoniem latu samazināti sociālās drošības tīkla līdzekļi.

Tiesa gan, veselības nozares budžets nākamajam gadam palielināts tikai attiecībā pret šā gada budžeta bāzi, neskaitot tos gandrīz 13 miljonus latu, kas nozarei tika papildus piešķirti šā gada otrajā pusē.

Ziemellatvija.lv novēroja, ka uz Rīgu dodas arī Vidzemes slimnīcas Valmierā mediķu arobiedrības pārstāvji. Valmierieši uz Rīgu dosies ar busiņu. Savu kolēģu intereses protesta akcijā pārstāvēs seši arodbiedrības biedri.

Mediķi saviem kolēģiem ceļavārdos novēlēja noskaidrot ne vien par pašreizējām problēmām ar veselības aprūpes finansējumu, bet arī uzsvērt darbinieku pensijas jautājumus. "Vai tiešām medicīnas darbiniekiem pie pacientiem būs jāiet atspiežoties un kūjiņas?" par pensionēšanās vecuma palielināšanu ironizē medmāsas.

Citas ziņas