Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežos sākas ugunsnedrošais periods

Trešdien visā Latvijas teritorijā sācies meža ugunsnedrošais laikposms. To ar īpašu rīkojumu noteicis Valsts meža dienests.

Meža ugunsnedrošajā laikposmā aizliegts kurināt ugunskurus mežā un purvos, izņemot īpaši šim nolūkam ierīkotās vietās. Nedrīkst bez uzraudzības atstāt ugunskurus, kas iekurināti īpaši ierīkotās vietās.

Ugunskura vietu var atstāt tikai tad, kad uguns ir nodzēsta un gruzdēšana ir pilnīgi beigusies. Mežā, purvos vai uz tos šķērsojošiem ceļiem aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus un citus priekšmetus.

Nedrīkst arī braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem, izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams ugunsgrēka dzēšanai, palīdzības sniegšanai nelaimes gadījumos un meža apsaimniekošanai. Bez saskaņošanas ar Valsts meža dienesta mežniecību veikt jebkuru dedzināšanu, arī ārpus meža zemēm, kas, radot dūmus, var maldināt ugunsnovērošanas torņu dežurantus.

Šajā periodā dedzināt ciršanas atlikumus atļauts tikai ar valsts mežziņa ikreizēju rakstisku atļauju zemas meža ugunsbīstamības apstākļos.

Savukārt, konstatējot meža ugunsgrēku, jāzvana tuvākajai Valsts meža dienesta struktūrvienībai vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pa tālruni 112, nosaucot ugunsgrēka izcelšanās vietu, savu vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru. Valkas mežniecības tālrunis ir 64724814 vai 29169217, Smiltenes - 64774519 vai 29162401.

Citas ziņas