Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mums raksta: Nākotne sākas šodien

Vēl ļoti daudz risināmu problēmu, lai nākotne būtu drošāka un noteiktāka kā tagadne. Lai nebūtu jāgaida vēl kādi 20 gadi vai vairāk.

Nav vairs daudz laika, lai izdarītu visus priekšdarbus Latvijas valsts uzbūves jautājumu noskaidrošanai un noformēšanai. Bez jaunas Konstitūcijas (jeb vecmodīgā nosaukuma Satversmes) radīšanas nekādas pārmaiņas nav sagaidāmas. Šis pirmais darbs, kas būtu jāveic līdz vēlēšanām. Konstitūcijas projekta izveidi vajadzētu uzticēt jaunatnei, varbūt visu augstskolu studentiem. Izvērtēt varētu augstskolu vadošie mācību spēki.

Uz pašreizējiem ministriem nav izdevīgi nekādas cerības likt, jo līdz vēlēšanām neko neizdarīs, lai labāk šīs vietas ir vakantas, jo strādā ierēdņi, kuri savu darbu tāpat zina. Turpmāk Finanšu ministriju vispār nevajadzētu. Labāk būtu viena īsta valsts banka ar filiālēm novados. Šī banka noteiktu visus budžeta jautājumus kopā ar Valsts kasi. Ārzemju baņķieri, lai brauc atpakaļ uz savām valstīm.

Pašreiz Latvijas sabiedrība sadalījusies divās nometnēs: turīgie un mazturīgie iedzīvotāji. Tas rada konflikta situāciju. Jārod risinājums, kā šo konfliktu izbeigt. Pie varas esošie cilvēki it kā beiguši vairākas augstskolas, pat dažādās valstīs, bet dzīves augstskolā vēl jāmācās.

Turpmāk kandidātu izvēlei jābūt daudz nopietnākai. Ja tāda kārtība kā pašreiz, tad kandidēt var katrs muļķis, kurš no valsts lietām nesaprot neko. Jā, piespiest pogu, neko nedomājot, var kurš katrs un iebrist naudas upē arī mierīgi var. Šie brīvās Latvijas it kā neatkarības gadi ir kā pasaka, kad daudzi notikumi rada izbrīnu visā pasaulē. Daži pat nezina, kuri ir Latvijas brīvvalsts dibinātāji - piemin K. Ulmani, tāpēc jāceļ piemineklis Turkmenistānā, nevis Latvijā.

Neziņas dēļ notiek dažādas dīvainības. Tomēr jāatzīst, ka Ulmaņa laikā, tas ir, sešos gados, Latvijas valsts dzīvē pārmaiņas bija daudz ievērojamākas kā šajos, turklāt elektronikas laikmeta 20 gados. Jāpieņem secinājums, ka tomēr valsts vara prezidentam būtu Latvijai piemērotāka, ne gluži autoritārais režīms, bet ne parlamentārā vara.

Tagad pavisam citi apstākļi, citas iespējas, citi cilvēki (zinātnieki), kuriem jāizstudē republikas iedzīvotāju dzīve visos aspektos, vārdu sakot, jāiejūtas cilvēkos un tad jāpieņem lēmumi, kā rīkoties. Nevis tā, kā notiek pašreiz, paziņo tikai procenti šā, procenti tā, bet kā šos procentus grozīt uz labo pusi, par to ne vārda vai gluži ačgārni - palīdzēs uzņēmējiem, lai vairotu viņu ienākumus.

Interesanti, kur viņiem nāks šie ienākumi. Ja samazinātu nodokļus, biļešu cenas satiksmes līdzekļos, atsavinātu neizmantotos privātīpašumus, radītu ražojošus valsts īpašumus, nelaistu iekšā ārvalstu investorus un baņķierus un neievestu valstī nevajadzīgas preces, uzreiz būtu dzīvīgums, apgrozība, peļņa visiem.

Mācītos no grieķiem, kuri protestē pret jebkādiem aizņēmumiem, jo tas jau nozīmē pārdot visu valsti. No angļiem jāmācās nepieļaut nekādu naudas devalvāciju, jo tas dos peļņu tikai baņķieriem, bet cilvēki cietīs atkal briesmīgus zaudējumus.

Jāpievērš ļoti liela uzmanība valsts pārvaldes kandidātu izvēlei. Varbūt ievēlēt tikai divus prezidentus, lai darbojas un ieceļ amatos citas atbildīgas personas. Ja būs jāvēl vēl vairākas personas, tad iedzīvotāju izvirzītos bezpartejiskos kandidātus jāeksaminē speciālai žūrijas komisijai pēc iepriekš sastādītas programmas.

Vēl ir bezgala daudz ieteikumu, protams, ļoti primitīvi, bet varbūt pārdomām derēs.

Citas ziņas