Nepārbauda ūdens tīrību iecienītajā Niedrāja ezerā 6

Sākoties peldēšanas sezonai, Sabiedrības veselības aģentūra veikusi ikgadējo pārbaudi, lai noskaidrotu ūdens tīrību Valkas rajona oficiālajās peldvietās.

 

SVA Valmieras filiāles Valkas nodaļas ārste higiēniste Ļubova Koroļkova informē, ka šogad Valkas rajonā, tieši tāpat kā pagājušajā gadā, pārbaudītas šādas peldvietas - Valkas apkaimē Pedeles upe, Zāģezers un Bērzezers Strenču apkaimē - Gauja un Smiltenē - Tepera ezers. Noskaidrots, ka ar ūdens kvalitāti šajās peldvietās viss ir kārtībā.

 

"Ziemeļlatvija" pērn rakstīja, ka Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) monitoringa programmā nav iekļauts Niedrāja ezers. Arī šogad smilteniešu iecienītajā peldvietā ūdens analīzes nav veiktas. Ļ. Koroļkova paskaidro:

 

 

"Par šo jautājumu jādomā konkrētajai pašvaldībai, kuras teritorijā atrodas Niedrāja ezers. Pārējām ūdenstilpēm analīzes veicam par valsts budžeta finansējumu, jo tās iekļautas SVA monitoringa programmā. Varam veikt ūdens analīzes kā maksas pakalpojumu, taču neviens to mums nav lūdzis." Niedrāja ezers atrodas Launkalnes pagasta teritorijā.

 

Pagājušā gada augustā Launkalnes pagasta pašvaldības vadītājs Māris Lazdiņš "Ziemeļlatvijai" norādīja, ka līdz šim pagasta padome jautājumu par ūdens analīžu pasūtīšanu Niedrāja ezeram nav izskatījusi. Viņš arī paskaidroja, ka peldsezona iet uz beigām, tādēļ par šo jautājumu 2008. gadā nelems.

 

M. Lazdiņš informē, ka arī šogad Niedrāja peldvieta nav pārbaudīta. "Niedrājs nevienos dokumentos nemaz nav norādīts un atzīts par oficiālu peldvietu," norāda M. Lazdiņš.

 

Pēc novadu vēlēšanām Niedrāja ezers nonāk Smiltenes novada pašvaldības teritorijā un par ūdens analīžu veikšanu jādomā novada domei.

 

Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis sola, ka ūdens tīrību Niedrājā noteikti pārbaudīs. Viņš ir pārliecināts, ka Niedrājs ir daudz vairāk apmeklēts nekā Tepera ezers un ūdens pārbaude ir vajadzīga. U. Rudzītis norāda: "Mēs par to domājam. Konkrētu laiku šobrīd pateikt nevaru, taču domāju, ka to izdarīsim šogad."

 

Smilteniete Lita Kalniņa ar ūdens kvalitāti Smiltenes peldvietās ir neapmierināta: "Domāju, ka nekādi attīrīšanas darbi netiek veikti. Sāk šķist, ka drīz vien paziņos - peldēties aizliegts. Uzskatu, ka Niedrājs ir labāka peldvieta par Teperi, tomēr, manuprāt, tas ir bīstamāks čūsku dēļ."

 

"Ja SVA veic analīzes, tad viņiem laicīgi par to vajadzētu paziņot iedzīvotājiem, jo es par to neko nezinu. Niedrājā noteikti vajadzētu veikt ūdens analīzes, jo tur peldas daudz vairāk cilvēku nekā Teperī," norāda L. Kalniņa.

 

"Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka SVA speciālisti analīzēs testē peldvietu ūdens kvalitāti pēc diviem bakterioloģiskajiem rādītājiem, meklējot zarnu baktēriju grupas. Pēc peldēšanās piesārņotā ūdenī izplatītākās saslimšanas ir, piemēram, gastroenterīts un infekcijas, kas saistītas ar acīm, ausīm un kaklu.

Komentāri 6

peldu tur un neviena čūska vēl gan nav iekoduse

pirms 12 gadiem, 2009.06.18 15:32

?

Ūdens Niedrājā būs tikmēr,kamēr to paši cilvēki nepiesārņos,jo citu piesārņojuma avotu tur nav.Diemžēl daži mazgā savas automašīnas,sevišķi D pusē nepilnus 100m no galvenā ceļa.Daži atļaujas arī mazgāties ar ziepēm vai citiem līdzekļiem.Uzrauga tur nav un nebūs,tāpēc no pašiem ir atkarīgs tas vai savaldīsies nekauņas un cik tīrs būs ūdens.
Bet pārsteidz tas,ka par valsts līzdekļiem analīzes ņem 3 Valkas puses vietās,kaut gan iedzīvotāju skaits lielāks ir ap Smilteni kur kontrolē tikai 1 vietu!Tas būtu jālabo,nevis jātērē vietējie līdzekļi.

pirms 12 gadiem, 2009.06.18 15:50

auksti

Kaut laiks ir auksts,tad pie Niedrāja rosība visai liela. Ir jau tādi,kas tur peld jau agrās rīta stundās vēl pirms septiņiem un vēlu vakaros.Jau no domām vien drebuļi pārskrien.Būtu interesanti uzklausīt viņu argumentus ,kā viņi to spēj un vai neapsaldējas.Cik var manīt,ka tās lielākotioes tur peld sievietes.

pirms 12 gadiem, 2009.06.19 14:09

Vilmārs

Ja auksti,ko tad neej un neuzzini viņu argumentus??????

pirms 12 gadiem, 2009.06.20 23:04

Odze

Ūdens jau ir tīrs,peldēšanai noteikti.Auto mazgātāji gan daži šad tad uzrodas.Manējo tur ir diezgan daudz,patīk tīra dabā,arī papeldēt un visu redzēt:)

pirms 12 gadiem, 2009.06.22 11:05

Citas ziņas