Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 1. aprīļa mainīsies uzturlīdzekļu maksāšanas kārtība

Otrdien, 27.martā, Ministru kabinets (MK) atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus MK noteikumos „Kārtība, kādā uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija izskata iesniegumu par uzturlīdzekļu izmaksu un tam pievienotos dokumentus, kā arī izmaksā uzturlīdzekļus" un „Noteikumi par iesnieguma paraugu uzturlīdzekļu izmaksai un iesniegumam pievienojamajiem dokumentiem".

Grozījumi paredz izmaiņas iesniegumā par uzturlīdzekļu izmaksu un no Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) maksāto uzturlīdzekļu izmaksas kārtībā. Izmaiņas stāsies spēkā 1. aprīlī.

No 1. aprīļa uzturlīdzekļus no UGF izmaksās par iepriekšējo mēnesi, nevis kā pašreiz -par esošo. Taču tām personām, kurām uzturlīdzekļu izmaksa no UGF ir sākta līdz šī gada 31.martam, būs pārejas periods līdz 2013.gada 30.aprīlim. Tajā minētajām personām uzturlīdzekļus izmaksās katru mēnesi par dažām dienām vēlāk kā iepriekšējā mēnesī, līdz 2013. gada aprīlī visām personām uzturlīdzekļus izmaksās par iepriekšējo mēnesi.

Savukārt personām, kurām uzturlīdzekļu izmaksu sāks pēc šī gada 1.aprīļa, tos uzreiz izmaksās pēc jaunās kārtības, proti, par iepriekšējo mēnesi, un uz šīm personām minētais pārejas periods neattieksies.

Šāda kārtība mazinās tādu gadījumu skaitu, kad uzturlīdzekļus izmaksā nepamatoti, un tādējādi personas atbrīvos no sloga, kāds rastos, atmaksājot nepamatoti saņemtos uzturlīdzekļus.

Grozījumi arī paredz papildināt MK noteikumus ar kārtību, kādā izmaksā iesniedzējam aprēķinātos, bet vēl neizmaksātos uzturlīdzekļus bērna aizbildnim, kurš iecelts iesniedzēja nāves dēļ. Tas neietekmē citu valsts pabalstu saņemšanu, uz kuriem bērna aizbildnim ir tiesības pretendēt saistībā ar aizbildņa pienākumu uzņemšanos.

Iesniegumā par uzturlīdzekļu izmaksu precizēta informatīvā daļa, proti, ka persona ir informēta, kādos gadījumos viņai ir jāziņo UGF administrācijai par apstākļiem, kas ietekmē tās tiesības saņemt uzturlīdzekļus. Tāpat veidlapā papildinātas ietvertās piezīmes ar norādi, kādi rekvizīti nav aizpildāmi, ja persona iesniegumu iesniedz, izmantojot elektronisko pakalpojumu valsts portālā www.latvija.lv.

Grozījumus var lasīt MK mājas lapā.

Citas ziņas