No šodienas ikviens sevi par pieskaitīt internetā 12

Šodien Latvijā sākas tautas skaitīšana. "Ziemeļlatvija" jau informēja, ka šī skaitīšana atšķiras no iepriekšējām, jo iedzīvotājiem ir iespēja sevi pieskaitīt internetā.

Tautas skaitīšana notiks no 1. marta līdz 31. maijam, bet no šodienas līdz 10. martam ikvienam būs iespēja sniegt par sevi ziņas, aizpildot anketu internetā. Visērtāk ir izmantot internetuĒrtāk un ātrāk ir aizpildīt anketu internetā, ko varēs darīt tikai 10 dienas. Vairāki iedzīvotāji "Ziemeļlatvijai" ir vaicājuši, kā rīkoties, lai sevi reģistrētu internetā, vai viena persona anketas var aizpildīt arī par saviem ģimenes locekļiem un vai reģistrēties pēc savas faktiskās vai deklarētās dzīvesvietas. Uz šiem un citiem jautājumiem lūdzām atbildēt Valsts statistikas pārvaldes Sociālās statistikas departamenta direktora vietnieku Uldi Ušacki.

Lai piedalītos tautas skaitīšanā internetā, jāatver Statistikas pārvaldes šim nolūkam izveidotā mājaslapawww.tautasskaitisana.lv un jāseko lapā minētajām norādēm. "Lai piekļūtu tautas skaitīšanas anketai, nepieciešams autorizēties.

To iespējams izdarīt ar pases datiem (personas kodu un pases numuru), ar internetbankas indikatoriem vai arī, izmantojot elektronisko parakstu. Ierakstot personas kodu, nav jāraksta starpsvītra starp sesto un septīto ciparu. Anketu ieteicams aizpildīt par visiem saviem ģimenes locekļiem.

Lai to izdarītu, jāzina pārējo tuvinieku personas kodi. Protams, ja citādi nevar, katrs pats individuāli var ierakstīt datus par sevi," saka U. Ušackis. Ja persona mācās un dzīvo kopmītnēs vai īrētā dzīvoklī, bet deklarētā dzīvesvieta ir citur, tad ieteicams reģistrēties pēc dzīvesvietas tur, kur atrodas mācību iestāde.

Savukārt, ja persona ir ilgāku laiku projām, piemēram, tālbraucējs, bet brīvdienās atgriežas mājās, kur ir deklarējies, tad jāreģistrējas pēc deklarētās adreses. Tiem, kas strādā un pastāvīgi dzīvo citur nevis deklarētajā dzīvesvietā, jāreģistrē faktiskās dzīvesvietas adrese. "Lapas labajā malā būs norādes, pēc kurām rīkojoties visu varēs izdarīt pareizi," apliecina U. Ušackis.

Informācijai nodrošinās konfidencialitāti Ja gadījumā kāds ģimenes loceklis, aizpildot anketas par pārējiem, kļūdās vai kaut ko nezina par tuvinieku, mājaslapā ir iespēja atkārtoti atgriezties pie anketas aizpildīšanas. Jebkuru neskaidrību gadījumā konsultāciju ir iespējams saņemt, darbdienās no pulksten 8.30 līdz 17 zvanot uz bezmaksas numuru 80000777.

Iedzīvotāju sniegtajiem datiem par sevi tiks nodrošināta konfidencialitāte, jo to nosaka Tautas skaitīšanas likums.

Pēc 10. marta septiņas dienas notiks iegūto datu apkopošana un pēc tam - no 17. marta līdz 31. maijam - pie tiem, kuri nebūs aizpildījuši anketas internetā, ieradīsies tautas skaitītāji un veiks interviju klātienē. Elektronisko datu bāzē būs redzams, kuri cilvēki nav reģistrējušies internetā.

 

Par naudu un veselību nevaicāsIntervijās uzdotie jautājumi būs par izglītību, darbu, valodu un mājokli. Papildu šiem pamatjautājumiem, tautas skaitītāji vēlēsies arī uzzināt, cik personu no ģimenes ir aizceļojušas uz ārzemēm. Atbildes ļaus precizēt pastāvīgo Latvijas iedzīvotāju skaitu.

Tautas skaitītāji neuzdos jautājumus par ienākumiem, uzkrājumiem vai veselības stāvokli. Par to, vai mājās ieradies tautas skaitītājs, iespējams pārliecināties, palūdzot uzrādīt apliecību ar fotogrāfiju. Tautas skaitītājiem ir tiesības ierasties mājās, lai veiktu interviju, no pulksten 7 līdz 21.

Tautas skaitīšana ir valsts nozīmīgākais statistikas projekts, tādēļ iespējami precīzākas informācijas ieguvei ir nepieciešams, lai tajā piedalītos visi iedzīvotāji. Iegūtā informācija būs noderīga pašvaldībām sociālās attīstības perspektīvo plānu izstrādāšanai, efektīvākas darbības izvēršanai biznesa struktūrām, zinātniskās pētniecības iestādēm dažādu programmu izveidei, kā arī starptautiskajām organizācijām.

Komentāri 12

lasitaja

neko vel nevar pieskaitit,jo nekas tur nedarbojas!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2011.03.01 09:49

ja tagad jau ziņo, ka skaitītāji ir krāpnieki, es jau nu savā mājā iekšā nelaidīšu. Kam tas vispār vajadzīgs?
var ierasties no 7-21 intteresanti gan, kad cilvēks knapi pamodies vai jau taisās iet gulēt ierodas kkads skaitītājs. nē paldies.

pirms 10 gadiem, 2011.03.01 10:09

123

bet ja nopietni- ja visi atsakās/ tas tak nav obligāts pasākums..tad sanāk kad ir tukša valsts ar 100 ministriem

pirms 10 gadiem, 2011.03.01 10:29

Nezinu par Smilteni,bet Valkā ik pa laikam uzrodas krāpnieki.Nekādu iekšā laišanu.

pirms 10 gadiem, 2011.03.01 11:20

???

Tie kas šeit komentē ir pāši kā murgs:):):) Tikko iegāju sistēmā un pieskaitījos. Nekā sarežģīta. Tāpēc jau ir iespēja elektroniski piereģistrēties un nelaist nevienu iekšā, nevis šeit portālā stulbi smirdēt. Smiekli nāk:):):) HA-HA-HA

pirms 10 gadiem, 2011.03.01 11:37

........

protams, var nelaist nevienu mājās, var nereģistrēties i-netā, bet par jums tāpat visu uzzinās pēc dažādiem reģistriem...
bez tam - ja ir bailes, ka mājās var ienākt krāpnieks, tad ir iespējams pārliecināties par to, vai attiecīgā persona ir tautas skaitītājs vai nē, pārbaudot apliecību un pazvanot uz bezmaksas tālruni un pārjautājot, vai persona, kas ieradusies, ir īstā un vai tas ir viņa apsekojamais apgabals...

informāciju vajag klausīties nevis salasīties šausmu stāstus par krāpniekiem!

pirms 10 gadiem, 2011.03.01 11:47

123

..bet īstenībā baigā fiška -ja nepiereģistrēsies tad tāpat jau par tevi visu info atradīs un piereģistrēs-- kam tas suņa murgs vajadzīgs

pirms 10 gadiem, 2011.03.01 11:50

VSOP

Kurš garantē datu aizsardzību, ja ir kaktu serveris, kas pat nespēj pienācīgi darboties???

Rakstā tiek minēts tāds fakts, ka itkā esot konfidencialitāte, bet vai tas būtu attiecināms tieši uz personības datu aizsardzību???

pirms 10 gadiem, 2011.03.01 12:41

Sandra

Izlasot augstāk rakstītos komentārus, man gribas teikt, un man kauns par to, cik nožēlojamus komentārus rakstam.

pirms 10 gadiem, 2011.03.02 08:47

Citas ziņas