Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Notiks Notāru dienas 11

Latvijas Zvērināto notāru padome septīto gadu pēc kārtas rīkos nu jau par tradīciju kļuvušās Notāru dienas. To ietvaros 28. un 29. februārī Rīgā un visos Latvijas novados, tostarp arī Valkā un Smiltenē, zvērinātie notāri iedzīvotājiem sniegs bezmaksas konsultācijas un atbildēs uz juridiska rakstura jautājumiem.

Notāru dienu ietvaros līdzās juridiskajām konsultācijām notāri priekšplānā izvirza jautājumus, kas atbilst tā brīža aktualitātēm sabiedrībā.

Konsultēs par Sākumdeklarēšanas likumu Latvijas Zvērināto notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča informē, ka pavisam nesen stājies spēkā Sākumdeklarēšanas likums. Šis likums var attiekties uz vairāk nekā120 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, nosakot, ka fiziskajām personām ir pienākums deklarēt savu mantisko stāvokli. Šogad Notāru dienās ikvienam būs iespēja konsultēties par "Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likumu" jeb tā saukto Sākumdeklarēšanas likumu, tostarp par deklarāciju aizpildīšanas un iesniegšanas jautājumiem.

Notāri palīdzēs izvērtēt, vai jaunā likuma un no tā izrietošo Ministru kabineta noteikumu prasības attiecas uz viņiem, kā arī izskaidros iespējamās sekas normatīvo aktu prasību neievērošanas gadījumā. "Ziemeļlatvija" atgādina, ka tā sauktais Sākumdeklarēšanas likums paredz iespēju legalizēt ienākumus tiem, kuru skaidrās naudas līdzekļi pārsniedz 10 tūkstošus latu, un amatpersonām, kuru uzkrājumi pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas.

Apmeklētājus aicina pieteiktiesPlānots, ka Notāru dienās pavisam piedalīsies 117 notāri, konsultējot iedzīvotājus savos birojos 30 Latvijas pilsētās. Jau septīto gadu piedalīsies arī zvērinātā notāre Inga Dreimane, kura klientus pieņem gan birojā Smiltenē, Dārza ielā 11, tālrunis 64774809, gan arī Valkā, Rīgas ielā 22, tālrunis 64725022.

I. Dreimane atzīst, ka Notāru dienās apmeklētāju daudzums būtiski palielinās. Notāre pieļauj, ka tas ir ne vien tāpēc, ka konsultācijas ir bez maksas, bet arī tāpēc, ka sabiedrībai tiek atgādināts par iespēju apmeklēt notārus un noskaidrot sev aktuālos jautājumus. I. Dreimane aicina iedzīvotājus, kuri gribēs saņemt konsultācijas, iepriekš pieteikties, lai nebūtu jāsēž rindā.

Iedzīvotājiem konsultācijas būs iespējams saņemt arī Latvijas Zvērinātu notāru padomes telpās Rīgā, Valdemāra ielā 20 - 8; reģionālajos notāru birojos visā Latvijā; iesūtot jautājumus Latvijas Zvērinātu notāru padomes mājaslapā www.latvijasnotars.lv; uzdodot jautājumus "Skype" (lietotājvārds: NotaruDienas), kā arī iesūtot jautājumus [email protected]

Statistikas dati liecina, ka kopumā sešu gadu laikā Notāru dienās bezmaksas konsultācijas par dažādām juridiska rakstura tēmām saņēmuši aptuveni 20 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Komentāri 11

pinga

nezinaju,ka Inga ir Inga kas prot smaidit....

pirms 8 gadiem, 2012.02.17 13:40

Jurka

nu ja vienmēr cietu seju tik zin naudu plēst...............

pirms 8 gadiem, 2012.02.17 14:24

E.S.

Atkal aprunāšana sākas, Inga ļoti jauks un sirsnīgs cilvēks!

pirms 8 gadiem, 2012.02.17 22:25

pinga to E.S.

Neviens neapruna,neteicu nevienu sliktu vardu,tik brinos ka prot smaidit....

pirms 8 gadiem, 2012.02.18 11:30

Es NEKAD neesmu redzējusi Ingu darbā ar drūmu seju, tā kā Pinga un Jurka savu žulti var liet citus! Acīm redzot paši esat tik pretīgi, ka cilvēks vienkārši nespēj uz Jums smaidīt!

pirms 8 gadiem, 2012.02.18 12:40

noželojami

Nav lielākas nelaimes,kā nokļūt avīzes lappusēs,vienalga,par kādu tēmu. Tulīt profesionālie aprējēji klāt! Nu vai tādas "pingas" to savu "svarīgo" secinājumu nevarēja vienkārši pateikt sev pašai? Obligāti kā svarīgs vēstījums jāiebāž komentāros?

pirms 8 gadiem, 2012.02.18 15:05

pinga

vai tad tavs vestijums"nozelojami" ir par matu labaks?

pirms 8 gadiem, 2012.02.18 20:42

sviesc

Inga un viņas darbiniece vienmēr bijuša korektas, izpalīdzīgas un ļoti atsaucīgas.Tie, kas te klab muļķības, vienkārši beidziet, paskatieties uz sevi, varbūt ar Jums tiešām kaut kas nav kārtībā ar veselību.Griezieties pie speciālista. Inga Dreimane ir speciāliste ar augtu atbildības sajūtu, visu vienmēr izskaidro, iesaka un tas jau ir galvenais šajā amatā strādājot:))
Lai Jums veicās, dāmas:))

pirms 8 gadiem, 2012.02.19 14:08

Citas ziņas