Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Novadu pašvaldības saņems naudu plūdu radīto postījumu novēršanai

Strenču, Smiltenes un Valkas novadi saņems naudu šāgada pavasara plūdu radīto postījumu novēršanai un zaudējumu kompensācijai. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija piešķīrusi pašvaldībām finansējumu no neparedzētiem gadījumiem domātiem līdzekļiem.

Strenču novads saņems 10 354 latu. Pašvaldības Saimnieciskās darbības nodrošināšanas departamenta vadītāja Gita Siliņa informē, ka naudu izlietos diviem objektiem, - lai remontētu plūdu bojāto Strenču brīvdabas estrādi Gaujas krastā un lai salabotu izskaloto ceļu un caurteku uz "Tiltleju" mājām.

G. Siliņa prognozē, ka naudas lielāko daļu vajadzēs estrādei. Plūdu laikā estrāde un daudzas solu rindas atradās zem ūdens. "Noteikti jāmaina visa dēļu grīda, kas mitrumā ir bojāta un sapuvusi, tāpat arī soliņi," pašvaldības speciāliste nosauc daļu no veicamajiem darbiem.

Vispirms pašvaldība cenu aptaujā izvēlēsies būvfirmu, izvērtējot atbilstošāko piedāvājumu. Darbus plānots sākt septembrī. Līdzfinansējumu 30 procentu apmērā piešķirs arī Strenču novada dome. Smiltenes novada dome plūdu seku likvidēšanai saņems 4276 latus.

Pašvaldība tos izdos Tepera ezera hidrotehniskās būves remontam Smiltenē. Pašvaldības līdzfinansējums būs ne mazāk kā 30 procentu.

Valkas novada dome saņems plūdu radīto postījumu novēršanai 2005 latus kā zaudējumu kompensāciju. Valkas novada domes Finanšu nodaļas vadītāja Iveta Markova informē, ka pašvaldība jau salabojusi plūdos izskaloto ceļa Bekas - Zīle posmu Valkas pagastā.

"Kopējie izdevumi bija 2864 latu.70 procentus no šās summas saņemsim no valdības kā zaudējumu kompensāciju, bet atlikusī summa ir novada domes līdzfinansējums," skaidro pašvaldības speciāliste.

Citas ziņas