Pabalstus varēs pieprasīt pa pastu un elektroniski 1

Turpmāk iedzīvotāji sociālos pabalstus varēs pieprasīt arī pa pastu un elektroniski.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) Madonas reģionālās nodaļasValkas klientu apkalpošanas centra vadošā inspektore Una Ķieģelmane norāda, ka ne visus pabalstus varēs pieprasīt šādā veidā.

Jaunā kārtība attiecas uz ģimenes valsts pabalstu, piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu, bērna kopšanas pabalstu, piemaksu pie bērna kopšanas pabalsta un vecāku pabalsta par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem, bērna piedzimšanas pabalstu, bērna invalīda kopšanas pabalstu, pabalstu invalīdam, kuram nepieciešama kopšana, pabalstu transporta izdevumu kompensēšanai un valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu. Vienlaikus šos pabalstus tāpat kā iepriekš varēs pieprasīt, personai vai tās pilnvarotajai personai ierodoties VSAA un iesniedzot rakstisku iesniegumu.

U. Ķieģelmane informē, ka pieprasot jebkuru no šiem pabalstiem, iedzīvotāji varēs izmantot VSAA mājas lapā www.vsaa.lv esošo veidlapu. Pieprasot bērna piedzimšanas un bērna kopšanas pabalstus, vairs nebūs jāuzrāda bērna dzimšanas apliecība, jo minētās ziņas VSAA iegūs no Iedzīvotāju reģistra datiem.

Komentāri 1

ki

vAJADZĒTU UZSVĒRT, KA valsts SOCIĀLOS PABALSTUS, citādi kāds iedomāsies ko citu.

pirms 10 gadiem, 2011.01.06 12:36

Citas ziņas