Pabalstus varēs saņemt visās VSAA nodaļās 1

No 1. janvāra sociālo pabalstu piešķiršanu un izmaksu nodrošina jebkura Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļa.

 

To paredz grozījumi noteikumos par valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un apbedīšanas pabalsta apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalstu piešķiršanas un izmaksas kārtību, kā arī grozījumi vairākos citos noteikumos, kas saistīti ar pabalstiem invalīdam, kuram nepieciešama kopšana, ģimenes valsts pabalstiem un piemaksām pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu, kā arī bērna piedzimšanas pabalstiem.

 

 

Tāpat izmaiņas skars bērna kopšanas pabalsta un piemaksas pie bērna kopšanas pabalsta un vecāku pabalsta par dvīņiem vai vairākiem vienās dzemdībās dzimušiem bērniem izmaksas kārtību un pabalstus transporta izdevumu kompensēšanai invalīdiem, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās.

 

 

Grozījumi bija nepieciešami, jo tiek veikta vietējo pašvaldību administratīvi teritoriālā reforma, kura noslēgsies līdz 2009.gada vietējo pašvaldību vēlēšanām.

 

 

Līdz šim pabalsti tika izmaksāti VSAA nodaļā atbilstoši iedzīvotāju deklarētajai dzīvesvietai.

Turklāt noteikumos, kas saistīti ar pabalstu izmaksu invalīdiem, tiek izslēgta norma, kas nosaka pienākumu pabalsta pieprasītājam, iesniedzot iesniegumu, uzrādīt arī invalīda apliecību.

 

 

Saskaņā ar savstarpējo vienošanos Veselības un darbaspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija regulāri iesniegs VSAA elektronisku aktualizētu informāciju par personām, kurām ir noteikta invaliditāte.

 

Komentāri 1

ziemelniece

KĪNAS IMPERĀTORS JAUTĀJA TIBETAS GUDRAJAM- KĀDA ATBILDE DER VISĀS DZĪVES SITUĀCIJĀS? UN GUDRAIS TAM ATBILDĒJA - ARĪ TAS KĀDREIZ BEIGSIES . tāpēc, gribu novēlēt Jums visiem LAIMĪGU JAUNO GADU un atcerēties, ka prieku Jums dos tikai tas ko radīsiet no jauna, bet rūpes tas ko vēlēsieties saglābt.

pirms 12 gadiem, 2009.01.02 13:57

Citas ziņas