Pases ar ielīmētām fotokartiņām nebūs derīgas ceļošanai

Ar 1. jūliju pilsoņu pases, kas izdotas līdz 2002. gada 30. jūnijam jeb pases ar ielīmētām fotokartiņām, nebūs derīgas ceļošanai ne uz vienu pasaules valsti.

 

 

"Ja personas rīcībā ir šāda pase un viņa vēlas ceļot, pase jānomaina savlaicīgi," iesaka Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Valkas rajona nodaļas vadītāja Birute Pelēce.

 

 

Pasi izgatavo pēc nepieciešamībasB. Pelēce atgādina, ka pasi izgatavo termiņos no divām darba dienām līdz 20 dienām atkarībā no nepieciešamības. Ja nav vēlēšanās ceļot ārpus Latvijas, pase nav jāmaina, jo to varēs turpināt izmantot Latvijā kā personu apliecinošu dokumentu. Pārējās Latvijas pilsoņu pases un visas nepilsoņu pases ir derīgas gan ceļošanai, gan dzīvošanai Latvijā līdz to derīguma termiņa beigām.

 

 

Dokumentus joprojām var pārbaudīt"Ziemeļlatvija" atgādina, ka kopš aizvadītā gada 21. decembra, pārvietojoties pa sauszemes un jūras ceļiem Šengenas telpā (uz ES iekšējām robežām un uz robežas ar Islandi un Norvēģiju), Latvijas iedzīvotājiem vairs nav jāuzrāda pase. Robežkontroli lidostās atcēla šogad 30. martā. "Ceļojot Šengenas telpā, līdzi jāņem pase vai cits derīgs ceļošanas dokuments - identifikācijas karte. Identifikācijas kartes ir izsniegtas Igaunijas pilsoņiem, diemžēl Latvijā tās vēl nav ieviestas," informē Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Alda Vanaga. Viņa atgādina, ka Šengenas līguma valstu policijai ir tiesības pārbaudīt personu dokumentus katras valsts iekšienē. Latvijā šādas tiesības ir Valsts robežsardzes amatpersonām.

Citas ziņas