Piešķir atbalstu 37 zupas virtuvju darbībai visos Latvijas reģionos

Šīs sezonas rudens/ziemas/pavasara periodā ar Borisa un Ināras Teterevu fonda līdzfinansējumu vairāk kā 72 tūkstošu latu apmērā tiks atbalstītas 37 zupas virtuves, kuras šajā sezonā vidēji mēnesi plāno izsniegt gandrīz 70 tūkstošus porcijas un papildu pārtikas pakas trūcīgajiem iedzīvotājiem.

Plānots, ka šogad aukstajā periodā vienā ēdienreizē vidēji porcijas saņems 5000 trūcīgie iedzīvotāji visā Latvijā jeb gandrīz 70 tūkstoši maltīšu mēnesī. Plašāks zupas virtuvju izvietojums nodrošina labāku pieejamību palīdzībai pilsētās un lauku apvidos.

 

Atbalstam pieteikušās un atbalstu saņēmušas ir desmit zupas virtuves Kurzemē (Ventspils, Talsi, Liepāja (5 gab), Kuldīga, Saldus, Ugāle), divas zupas virtuvēm Latgalē (Rēzekne, Daugavpils), desmit zupas virtuves Zemgalē (Dobele, Tukums (2 gab), Jelgava (3 gab), Vecumnieku novads, Kandava, Iecava, Bauska), desmit virtuves Vidzemē (Madona, Valmiera (2 gab), Sigulda, Sarkaņu pagasts, Seda, Alūksne, Cēsis. Cesvaine, Smiltene) un piecas zupas virtuves Rīgā. 

Mecenāts Boriss Teterevs: „Ideja par atbalstu zupas virtuvēm radās vēl tad, kad paša labdarības fonda vēl nebija. Sākotnēji gribējām paši veidot palīdzības sistēmu, bet labdarības iniciatīva „Kopgalds" ir labi izveidota un funkcionējoša sistēma, tādēļ nolēmām pievienoties. Tā kā ēdiens ir primāra vajadzība, tādēļ mēs nedalām, kurām cilvēku grupām palīdzēt. Palīdzam visiem, kas atnākuši uz zupas virtuvēm pēc atbalsta un siltas maltītes. 

 

Fonda „Ziedot"  vadītāja Rūta Dimanta: „Ar mecenātu Borisa un Ināras Teterevu atbalstu ik mēnesi tiek izsniegti 70 tūkstoši siltu maltīšu, un tas ir būtisks atspaids. Katrs cilvēks, kas atnācis uz zupas virtuvi, atnāk ar savu rūpi un sāpi. Un bieži tieši zupas virtuvju darbinieki ir tie, kas parūpējas ne tikai par maltīti, bet arī uzklausa un sniedz mierinošus vārdus". 

 

 „Tā  sajūta, kas pārņem, kad kādam mazaizsargātam vari iedot trauciņu ar dzīvībai tik svarīgu lietu, kā silts ēdiens un saņem pretī  prieku viņa sejā ir galvu reibinoši pacilājoša sajūta. Cilvēki nonāk nelaimē dažādu apstākļu dēļ, tos nevajag analizēt, bet gan palīdzēt atrisināt," par labdarības iniciatīvu „Kopgalds" saka zupas virtuve Saldū.   

 

„Cilvēki ir ļoti pateicīgi šajos grūtajos laikos par tādu atbalstu un rūpēm par viņiem. Vienmēr daudzi, it sevišķi vecie cilvēki ar asarām acīs pateicās par silto maltīti," saka zupas virtuve Dobelē.  

 

Iecienītākie ēdieni: dārzeņu zupa, borščs, zirņu zupa, biešu zupa, rasoļņiks, frikadeļu zupa; dārzeņu sautējums; makaronu ēdieni. Daļa zupas virtuvju sagatavo arī pārtikas pakas. Svētku dienās zupas virtuves cenšas iepriecināt arī ar tādiem gardumiem kā, piemēram, pīrāgi, piparkūkas, plātsmaizes. Savukārt, pārtikas pakas tiek sagatavotas līdzņemšanai un tajās ietilpst nepieciešamo pārtikas produktu grozs uz vienu mēnesi. 

 

Borisa un Ināras Teterevu fonds ir dibināts 2010.gadā ar mērķi veicināt kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un ārpus tās robežām. Privātmecenātu Teterevu ģimene vēlas ar sava fonda darbību izplatīt un veicināt labdarības idejas uzņēmēju vidū Latvijā.

Projekts „Kopgalds - siltas maltītes atbalsts" apvieno tos, kas savu vienīgo ikdienas silto maltīti saņem labdarības zupas virtuvēs. Projektu realizē un administrē fonds „Ziedot".

 

 

Zupu virtuves, kas saņem Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu 2011./2012. gadam  

Nr. Organizācijas nosaukums  KURZEME1. Biedrība "Diakonijas centrs Ventspilī"2. Biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" Talsu (Kurzemes) komiteja 3. Nodibinājums "Ventspils Kristiešu centrs"  Zupas virtuve Ugālē4. Biedrība "Mārtiņmāja" (Liepāja)5. Reliģiskā organizācija "Kuldīgas Sv.Katrīnas ev.lut. draudze"  Diakonijas centra zupas virtuve6. Reliģiskā organizācija "Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas Katoļu draudze"7. Reliģiskā organizācija "Pestīšanas armija" Liepājas korpuss8. Reliģiskā organizācija "Bhakti joga Liepājas draudze"9. Reliģiskā organizācija "Liepājas baptistu Ciānas draudze"10. Nodibinājums "Fonds "AGAPE"" (LiepājaZEMGALE1. Biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" Dobeles Komiteja 2. Reliģiskā organizācija "Tukuma evaņģēliski luteriskā draudze" 3. Biedrība "Zelta tilts" (sadarbībā ar Kadanvas ev.lut. draudzi) (Kandava)4. Reliģiskā organizācija "Jelgavas baptistu draudze" 5. Biedrība "Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība "Saulgrieze"" (Vecumnieku novads)6. Reliģiskā organizācija "Svēto Sīmeana un Annas pareizticīga draudze" (Jelgava)7. Biedrība "Radošo domu un darba centrs "Svētelis" (Jelgava)8. Biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" Tukuma komiteja 9. Reliģiskā organizācija "Pestīšanas armija" Iecavas korpuss10. Reliģiskā organizācija "Pestīšanas armija" Bauskas korpuss  LATGALE1. Biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" Rēzeknes Komiteja 2. Reliģiskā organizācija "Pestīšanas armija" Daugavpils korpuss  RĪGA1. Biedrība "Žēlsirdības misija "Dzīvības ēdiens"" (Rīga)2. Reliģiskā organizācija "Pestīšanas armija" Rīgas II korpuss (Varakļānu iela)3. Reliģiskā organizācija "Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes evanģēliski luteriskā draudze"4. Biedrība "Svētā Jāņa palīdzība"  Zupas virtuves Rīgā (Hospitāļu iela 55)5. Reliģiskā organizācija "Pestīšanas armija" Sociālais centrs Rīgā (Avotu iela)  VIDZEME1. Biedrība "Kristīgais žēlsirdzības centrs" (Valmiera)2. Biedrība "Madonas invalīdu atbalsta centrs"3. Biedrība "Sociālās aprūpes biedrība "Saullēkts" (Sigulda)4.a  4.b Reliģiskā organizācija "Pestīšanas armija" Sarkaņu un Sedas ārpostenis5. Nodibinājums "Fonds "Saules kalns"" (Smiltenes novads)6. Nodibinājums "Alūksnes un Apes novada fonds"7. Biedrība "Ģimenes centrs "Mūsu nākotne"" (Cēsis)8. Biedrība "Siltās zupas biedrība" (Valmiera)9. Biedrība "Svētā Jāņa palīdzība"  Zupas virtuves Cesvainē (Pils iela 2)    

Ar līdzfinansējumu atbalstīto zupas virtuvju apjoma pieaugums Latvijas reģionos 2010/11. gadā pret plānoto 2011/12.gadā (porciju skaits mēnesī) 

 

KURZEME 8650 21682ZEMGALE 3357 10945LATGALE 1225 3000RĪGA 7800 23838VIDZEME 5080 9720  Līdzfinansējumam pieteikušos Latvijas zupas virtuvju 2011/12.gadā  plānoto porciju skaita īpatsvars pa reģioniem (%)

 

KURZEME 31%ZEMGALE 16%LATGALE 4%RĪGA 35%VIDZEME 14% 

Citas ziņas