Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmajās divās dienās iecirkņos maz apmeklētāju 3

Kopš trešdienas visā valstī ir atvērti vēlēšanu iecirkņi, kuros var iepazīties ar politisko partiju un apvienību 10. Saeimas deputātu kandidātu sarakstiem, partiju programmām un balsošanas kārtību.

Valkā pirmajās divās dienās apmeklētāju nebija daudz. Pilsētas kultūras namā iekārtotajā iecirknī trešdien un ceturtdien rīta pusē vēl nebija ienācis neviens vēlētājs.

Vairāk nākšot pirms vēlēšanāmIecirknī dežurējošā novada vēlēšanu komisijas locekle Ineta Koopa stāsta, ka saņemti tikai divi iesniegumi par vēlēšanos balsot mājās. "Vairāk cilvēku sāks nākt nākamnedēļ, kad līdz vēlēšanām būs palikušas tikai dažas dienas. To zinu no pieredzes, jo esmu pirms vēlēšanām dežurējusi iecirkņos arī agrāk," stāsta I. Koopa. To, ka pirmajās dienās apmeklētāju nav bijis, "Ziemeļlatvijai" apliecināja arī otrajā pilsētas iecirknī - Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolā.

Novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Helēna Kurme informē, ka visā novadā vēlēšanu iecirkņi šodien un svētdien būs atvērti no pulksten 10.00 līdz 14.00, bet nākamnedēļ otrdien un piektdien - no pulksten 15.00 līdz 19.00. Pārējās darbdienās iecirkņus varēs apmeklēt no pulksten 9.00 līdz 13.00. Strenču novada vēlēšanu komisijas sekretāre Anita Auniņa informē, ka novadā katru dienu līdz vēlēšanām, 2. oktobrim, iecirkņi apmeklētājiem būs atvērti no pulksten 9.00 līdz 13.00.

Savukārt Smiltenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aurika Zīvere stāsta, ka nākamnedēļ novadā tikai pirmdien un piektdien iecirkņi būs atvērti no pulksten 13.00 līdz 17.00, bet pārējās dienās - no pulksten 9.00 līdz 13.00.

Iecirkņos viss tiks paskaidrotsApmeklējot vēlēšanu iecirkņus Valkā, pārliecinājos, ka visi informatīvie materiāli ir sagādāti. Ir pieejamas gan programmas, gan deputātu kandidātu saraksti. Kaut gan vairāki pilsētā satiktie valcēnieši atzina, ka informāciju par kandidātiem ir ieguvuši no preses, televīzijas un radio, tomēr ir dažas procesuālas lietas, par kurām precīzu skaidrību var iegūt tikai iecirkņos.

Šonedēļ redakcijas darbiniekiem daži vēlētāji vaicāja, kā jārīkojas, ja kāds kandidāts ar savu darbību šķiet īpaši simpātisks vai arī izpelnījies vēlētāja neuzticību. Vēl kāds nezināja, vai izvēlēto saraksta lapiņu pirms ievietošanas aploksnē drīkst salocīt vai arī to nedrīkst darīt. Uz to lūdzu atbildēt H. Kurmi. "Vispirms jāteic, ka par visām šīm lietām vēlēšanu iecirkņos informē uzskatāmi zīmējumu plakāti, kuros redzami visi iespējamie balsošanas varianti.

Nepieciešamo informāciju sniegs arī dežurējošais darbinieks. Atgādinu, ka gadījumā, ja vēlētājs grib īpaši izcelt kāda kandidāta nozīmi, viņam rombiņā aiz kandidāta vārda jāievelk plus zīme. Savukārt, ja vēlētājs kādu kandidātu nevēlas redzēt Saeimā, viņam jānosvītro viņa vārds un uzvārds, neievelkot mīnus zīmi rombiņā.

Saraksta lapiņu pirms ievietošanas aploksnē drīkst salocīt, tikai nedrīkst saplēst. Vēl gribu atgādināt, ka tiem, kam vajadzīgas brilles, tās jāpaņem līdzi uz iecirkni, kā arī visiem vēlētājiem jāpārliecinās, vai viņu pase ir derīga," skaidro H. Kurme.

10. Saeimas vēlēšanas notiks 2. oktobrī no pulksten 7.00 līdz 20.00.

Komentāri 3

zane

Apmeklētāju nav un nebūs. Cilvēki ir zaudējuši ticību visai varai. Tik sola, vai mēs paši zinam ko vēlēt, kas ar to mainīsies???

pirms 7 gadiem, 2010.09.25 15:49

zzs

Pastkastītes ir pieblīvētas ar vēlēšanu aģitācijas skrejlapām, kurās visi sola, sevi slavē, citus apliek un garantē pasaules labumus.Nav pat laika visas izlasīt, tādēļ apmeklēt vēlēšanu iecirkni nav sevišķas vajadzības.Ja nu vienīgi pieteikt kādam vājiniekam mājas balsojumu.

pirms 7 gadiem, 2010.09.26 10:04

a

Valka ko atkal viens velesanu iecirknis darbosies

pirms 7 gadiem, 2010.09.30 17:39

Citas ziņas