Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmsvēlēšanu redakcionālie principi 12

„Dienas Mediji" ir izstrādājuši redakcionālos principus laikā pirms vēlēšanām, kurus apņemas ievērot visi „Dienas Mediji" laikraksti, tostarp laikraksts „Ziemeļlatvija" un portāls ziemellatvija.lv.

Mūsu produktu mērķis ir sniegt informāciju, viedokļus un analīzi par politisko piedāvājumu, nodrošinot vēlētājus ar objektīvu informāciju, lai katrs pats izdarītu informētu izvēli 10. Saeimas vēlēšanās.

Mēs apņemamies īstenot šādus redakcionālos principus:

Publicēt patiesu un pārbaudītu informāciju, kritiski vērtējot avotus. Faktus atspoguļosim iespējami vispusīgi un neizkropļoti, nodrošinot viedokļu dažādību, kā arī izslēdzot savu personīgo interešu (t.sk. simpātiju) vai viedokļa paušanu šajos materiālos.

Ievērosim vienlīdzības principu pret politiskajiem spēkiem un to kandidātiem. Analizēsim deputātu kandidātus kontekstā ar partiju programmām/solījumiem, ievērojot samērīguma principu to atainošanā. Pēcvēlēšanu periodā sekosim līdzi programmu izpildei un dotajiem solījumiem.

Redakcijas aktīvi veidos savu produktu saturu atbilstoši auditorijas interesēm, nevis pasīvi sekos partiju vai kandidātu noteiktajai dienaskārtībai. Sākoties kandidātu sarakstu iesniegšanai un priekšvēlēšanu aģitācijas periodam savos produktos nepublicēsim kandidātu un partiju iesūtītus viedokļu u.c. materiālus.

Apņemamies sekot līdzi redakcionālo principu ievērošanai savos portālos, tsk., lasītāju vietņu saturam (arī lasītāju komentāros), nepieļaujot slēptas politiskās reklāmas parādīšanos šais vietnēs. Aicināsim kandidātus un partijas iesaistīties tiešā komunikācijā ar vēlētājiem, izmantojot interneta portālu lietotāju satura iespējas, tajā skaitā speciāli izveidotas vietnes vēlēšanām un blogus u.c. .

Netiks pieļauta anonīma diskusija un partiju simbolikas izvietošana, nedrīkstēs nodarboties ar aģitāciju un savu politisko konkurentu nomelnošanu. Partiju pārstāvji diskusiju, blogu forumos pauž pozīciju, viedokli ar savu vārdu un uzvārdu, norādot partejisko piederību. Šo principu pārkāpumu gadījumā redakcija patur tiesības šādu saturu dzēst no portāla.

Reklāmas un redakcijas materiāli ir skaidri nodalīti. Nepublicēsim slēpto politisko reklāmu, tajā skaitā politiķu PR kampaņu pseidonotikumus.

Saeimas deputātu kandidāta, kā arī partiju atbalsta organizāciju un t.s trešo personu (jeb idejisko sekotāju) aktivitātes pirmsvēlēšanu laikā izvērtēsim kritiski un uzlūkosim vēlēšanu kampaņas kontekstā, redakciju materiālos neizcelsim kultūras, izklaides, sporta utml. pārstāvju darbību attiecīgajā jomā. Kandidāti nebūs mūsu aprakstu varoņi dzīvesttila, izklaides, kultūras, veselības u.c. tēmās.

Redakciju darbinieki neiesaistīsies neviena politiskā spēka priekšvēlēšanu kampaņā.

Lai novērstu interešu konfliktu, žurnālistam, esot kādas partijas biedram, partijas atbalstītājam vai jaunatnes organizāciju biedram, vai iepriekš kandidējušam Saeimas, pašvaldību vai Eiropas parlamenta vēlēšanās, pirms materiāla publicēšanas par to informēt savu tiešo vadītāju un nerakstīt šo materiālu. Kandidēšana vēlēšanās un žurnālista darbs nav savienojami.

Komentāri 12

Latvietis

Tas viss loti sasaurina konkurenci. Citem vardiem kads loti grib monopolu, lai tikai viena ideja butu cilvekiem galvaa, ideologiski pareiza un nonieveleta.

Gluzi ka ar negeriem, nedriikst vairs saukt lietas ka vini saucas.
Kartejais murgs, lai atkal zagli tiktu pie siles.

pirms 8 gadiem, 2010.06.07 13:05

redakcija

" Ziemeļlatvija" arī līdz šim un arī tagad pirms vēlēšanām nodrošina vienlīdzības principu visiem sarakstiem un visām partijām. Mēs nerakstam par PR pasākumiem, ko partijas rīko, lai viņām pievērš uzmanību, par viltus labdarību, kas mostas tikai pirms vēlēšanām, par partiju akcijām sakopt kādu stūri, bet kura arī rodas tikai pirms vēlēšanām.
Mēs allaž pirms vēlēšanām aicinam uz diskusijām sarakstu vai partiju līderus un visiem uzdodam vienus un tos pašus jautājumus, piem, šoreiz visticamāk jautāsim, kādai jābūt nodokļu politikai, kā jāsakārto medicīnas aprūpe utt. un visiem ir vienādas iespējas atbildēt. Un jums, mūsu lasītāji, pašiem būs jāizsver šīs atbildes un jāizšķiras par ko vēlēt.

pirms 8 gadiem, 2010.06.07 13:59

vasilits

Поживем увидим. До сих пор редакция газеты и портала вела себя мягко говоря ,не очень корректно по отношению к оппозиционным партия.Мы будем следить за действиями редакции. Представитель партии Осипова в Видземе.Титов. С. В.

pirms 8 gadiem, 2010.06.07 14:07

Pasaku teicējs

Da zdravstvujet imperija - močī fašistov! Vai ne, Vasilīt!

pirms 8 gadiem, 2010.06.07 15:08

Latvietis

Ne, Pasaku teicej, Osipova partijai maz sakara ar Imperiju, ja papetisiet partijas vesturi, tad tie esot no krievijas nacionalistiem, kurus tur protams ka nemiil del radikalam pieejajm un sapniem.

Latvija Osipova partijas nalogs esot Visu Latvijai, tikpat slima biedriba ar tik pat slimiem cilvekiem, nerunajot jau par vinu napoleonu planiem, kuri ari esot radikali un lidz ar to nepienemami normalam attistitam cilveekam.

pirms 8 gadiem, 2010.06.07 16:17

Latvietis

Fasistus gan vajag slapet, visus tos mezabralus, legionarus un citus kuri apkauna vesturi, ar savu neizlemibu, un katra sevi cienosa latviesa godapratu.

pirms 8 gadiem, 2010.06.07 16:19

vēlēs

Tas, ka jāvēl, ir skaidrs. Jautājums, kā izvēlēties par ko, ja pirms vēlēšanām visi sola zelta kalnus, pēc vēlēšanām uzskaita iemeslus, kāpēc šie kalni nav iegūstami.

pirms 8 gadiem, 2010.06.07 17:07

vasilits

Latvietis 07.06.2010. 16:17:10 Ни когда и ни где я не говорил о империи,тем боле о том ,что Латвия должна быть в составе какой либо империи.
. 07.06.2010. 16:43:04
Vai vasilitim ir jauns segvards latvietis? Я подписался кто я такой,а вот Вы господа на портале спрятавшись за ником оскорбляете и возводите напраслину.

pirms 8 gadiem, 2010.06.07 17:49

:)

Pajautājiet vasilitim, par ko viņš balsos un viss būs skaidrs par kādu Latviju un ar kādu virsvadību viņs sapņo.

pirms 8 gadiem, 2010.06.07 18:06

vasilits

) 07.06.2010. 18:06:01 так Вы же меня обманули в 91 году. Обещали ,что я буду гражданином Латвии и обманули как мелкие жулики. Поэтому голосовать я не имею права. А голосовал бы я за свою партию,за партию которую представляю в Видземе.

pirms 8 gadiem, 2010.06.07 18:42

nazis

Ievērojot visus uzskaitītos principus nevar vairs būt runa par lasītāju objektīvu un pilnvērtīgu informēšanu. Labāk būtu likušies mierā un turpinājuši rakstīt kā līdz šim, neskatoties ne uz kādām vēlēšanu kampaņām. Vēlēšanas nav nekas ārkārtējs, ne arī sevišķs, un visa priekšvēlēšanu preses un citu mēdiju ierobežošana ir tikai māžošanās. Lai arī ko un cik rūpīgi vai izsvērti rakstītu žurnālists, viņa subjektīvais viedoklis un politiskā pārliecība tik un tā sprauksies cauri. Reāli vēlēšanu rezultātus prese ietekmēt nespēj. Dažiem par sevi nepārliecinātiem un vāji atbalstītiem politiskiem spēkiem būs par ko protestēt, bet viņi protestēs tik un tā.

pirms 8 gadiem, 2010.06.08 15:20

Citas ziņas