Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plūdi novados pagaidām nedraud 2

Kaut arī daļa Zemgales slīkst pavasara plūdos, Vidzemes pusē bijušā Valkas rajona teritorijā situācija pagaidām ir mierīga. Tomēr ūdens līmenis Gaujā Strenču un Valkas novadā kāpj arvien augstāk.

Novadu Civilās aizsardzības komisiju eksperti pieļauj, ka pali varētu būt klāt pēc pāris dienām.Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Strenču posteņa komandieris Aleksejs Jefimovs katru dienu mēra ūdens līmeni Gaujā. Šodien, salīdzinot ar svētdienu, tas bija kāpis par 15 centimetriem.

"Kaut kur augštecē ir izrauti ledus krāvumi. Tagad pie Strenču pilsētas sāk veidoties pašiem savi ledus sablīvējumi. Ūdens līmenis kāpj, bet plūdu briesmas vēl nedraud ne Gaujā, ne Strenčupītē," informē A. Jefimovs. Viņš cer, ka pavasara pali Strenču pusē nebūs lielāki, kā pērn pavasarī, kad applūda brīvdabas estrādes apkārtne.

Gaujā pie Strenču tilta, pēc ugunsdzēsēja aplēsēm, pilsētas teritorijā jau izgājusi aptuveni trešā daļa ledus. Pagaidām neesot vajadzības ledu spridzināt.

Pagaidām plūdu nav arī Valkas novadā. Gaujā augšpus Lipšu tilta un pie Spicu tilta ledus jau esot izgājis.

"Līdz šim brīdim nekādu problēmu nebija. Ja būs, tad rīt vai parīt pēc pēdējo dienu lietus," prognozē Valkas novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis.

Pagaidām VUGD Valkas brigādes ugunsdzēsēji nav saņēmuši izsaukumus palīdzēt saistībā ar paliem. Taču Valkas brigādes komandieris Andris Vējiņš jau ir informēts par situāciju Zvārtavas pagasta "Jauntiliku" mājās. "To apkārtnē Gaujā ūdens sāk lēnām iziet no krastiem. Mājas saimniece prognozē, - ja ūdens līmenis tādā pašā tempā kāps uz augšu, tad šodien var tuvoties mājai. Taču reljefs šajā vietā ir drusciņ paaugstināts, un ūdens mājai klāt arī citus gadus nav ticis," vakar teica A. Vējiņš.

Mierīga situācija ir Smiltenes novadā. "Bīstamās vietas tiek regulāri kontrolētas. Teperī, Vidusezerā un Tiltleju ezerā ūdens līmenis ir zem maksimālā jeb kritiskā līmeņa," informē Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis.

Komentāri 2

IevaPreimane

Labi, ka atbildīgie dienasti un iedzīvotāji seko līdzi ūdens līmeņa izmaiņām, jo pieredze Zemgalē ar Daugavas straujo iziešanu no krastiem parāda, cik daba, tai skaitā tieši upes, ir neprognozējamas.

pirms 8 gadiem, 2010.03.29 13:06

labi,ka seko,bet Teperī tikai patreiz ceļas līmenis

pirms 8 gadiem, 2010.03.29 21:08

Citas ziņas