Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plūdu draudi Vidzemes reģionā

Šogad ziema ir bijusi bagāta ar sniegu un aukstiem laikapstākļiem, kas ir veicinājuši biezas ledus kārtas izveidošanos Latvijas ūdenskrātuvēs. Tāpēc pirms pavasara un vasaras atnākšanas nepieciešams pārvarēt pēdējo šķērsli - plūdu draudus, kas līdzi nes ievērojamu risku mājokļiem, jo īpaši tiem, kas atrodas tiešā Latvijas lielāko ūdenskrātuvju tuvumā.

Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) datiem pašlaik tiek prognozēts, ka vislielākais risks sastapties ar plūdu draudiem Vidzemes reģionā ir Gaujas, Krustalīces, Tirzas, Padedzes, Salacas, Ķires ietekas Rojā, Abula upes un Miegupes apkaimē.

Šo vietu iedzīvotāji tiek aicināti ievērot īpašu piesardzību un laikus veikt visus nepieciešamos sagatavošanās darbus, tostarp konsultēties ar savu apdrošinātāju par līguma nosacījumiem attiecībā uz šādiem gadījumiem.

„AAS „BALTA" savas darbības laikā ir sniegusi atbalstu daudziem plūdos cietušiem klientiem, piemēram, 2005. gada janvāra vētras un tās izraisīto plūdu rezultātā, pieteikumus par īpašumiem nodarītiem bojājumiem saņēmām no 2487 klientiem un tika izmaksātas atlīdzības 1,164 miljonu latu apmērā.

Arī šoreiz AAS „BALTA" ir gatava sniegt palīdzību saviem klientiem, sedzot plūdu radītos zaudējumus vietās, kur tiem nav regulārs sezonāls raksturs - plūdi notiek ne biežāk kā vienu reizi piecos gados. Tāpat arī vēlamies aicināt iedzīvotājus būt modriem un laikus parūpēties par savu īpašumu un veselību, nepakļaujot sevi liekam riskam," stāsta Aija Eglīte, AAS „BALTA" Vidzemes reģiona vadītāja.

VUGD priekšnieka vietnieks Aldis Lieljuksis norāda: „Pagaidām nav novērots ievērojams ūdens līmeņa kāpums, tomēr jāņem vērā, ka šogad ir bieza sniega sega un pašlaik silti laikapstākļi mijas ar lietu. Cilvēki mūs aktīvi informē, ka viņi ir gatavi evakuēties.

Savukārt pašvaldības risina jautājumus par to, kur šīs ģimenes izvietot un kā apsargāt viņu īpašumus. Mēs aicinām ikvienu laikus apsvērt evakuēšanās nepieciešamību, lai tas nebūtu jādara brīdī, kad ūdens līmenis jau būs sasniedzis kritisko atzīmi. Vēlos aicināt cilvēkus aktīvi sekot līdzi savas pašvaldības aktualitātēm attiecībā uz plūdu iespējamību un laikus noskaidrot vai īpašums atrodas plūdu apdraudētā teritorijā."

Iedzīvotāji tiek aicināti laikus noskaidrot savas pašvaldības tālruņa numuru, uz kuru varēs zvanīt, lai saņemtu palīdzību. Savukārt, ja īpašums ir applūdis, nepieciešams par to informēt atbildīgos glābšanas dienestus, zvanot pa tālruni 112 vai 01. Informāciju par apdrošināšanas atlīdzības saņemšanas iespējām, AAS „BALTA" klienti var saņemt jebkurā diennakts laikā, zvanot pa tālruni 67533375.

Kam jāpievērš uzmanība:

* iedzīvotājiem ir jāseko līdzi laikapstākļu prognozēm, kā arī informācijai par ūdens līmeni tuvumā esošajās ūdenskrātuvēs; * mantas no pagrabtelpām un pirmajiem stāviem ir ieteicams pārvietot uz augšējiem stāviem vai bēniņiem; * laikus ir jāparūpējas arī par vecāka gadagājuma cilvēkiem, bērniem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un slimniekiem, atrodot viņiem plūdu laikā drošāku mājvietu; * evakuējot mājdzīvniekus, atcerieties nodrošināt tos ar barību; * nepieciešams laikus sagatavot evakuācijai izmantojamos transporta līdzekļus un līdzi ņemamās mantas, tostarp arī dokumentus; * atstājot māju un saimniecības ēkas, ir svarīgi atcerēties atslēgt elektroenerģijas un gāzes padevi, kā arī apkures ierīces un iekārtas.

Plašāku informāciju par VUGD ieteikumiem kā rīkoties, lai sagatavotos plūdu draudiem variet aplūkot VUGD mājas lapā - www.vugd.gov.lv .

Citas ziņas