Policija brīdina! Uzmanību krāpnieki! 3

Vidzemes reģiona pārvaldē ik dienu tiek reģistrēta informācija par konstatētiem nelikumīgas tirdzniecības gadījumiem, kad Rumānijas valsts iedzīvotāji piedāvā iegādāties motorzāģus un vilnas segas.

Par visiem konstatētajiem gadījumiem tiek noformēts administratīvā pārkāpuma protokols pēc Administratīvā pārkāpumu kodeksa 155. 4 panta "Tirdzniecība neatļautās vietās". Administratīvās apskates laikā segas un zāģi tiek izņemti un pēc pieņemtā lēmuma stāšanās likumīgā spēkā nodoti iznīcināšanai vai realizēšanai kā valstij piekritīgā manta Valsts ieņēmumu dienestam.

Nelegālie tirgoņi pārvietojas ar automašīnām, kurām ir dažādu ārvalstu valsts numura zīmes un savus "upurus" viņi noskata gan ciemos, gan vientuļās lauku viensētās, gan izvēloties tādu veidu kā automašīnu balsošana uz ielas, kad izpalīdzīgajam šoferim, kas izteicis vēlmi palīdzēt, vēlāk "par lētu cenu" pateicībā par apstāšanos tiek notirgotas jau minētās nekvalitatīvās preces vai viltotas zeltlietas. Nelikumīgi tirdzniecības gadījumi konstatēti arī pilsētu tirgos.

Policija informē iedzīvotājus, ka ar šādu savu darbību nelegālie tirgoņi ne tikai pārkāpj likumu. Piedāvāto preču kvalitāte ir zema un droši var teikt, ka iegādātais zāģis ir paredzēts vienreizējai lietošanai, arī par "īstām vilnas segām" sauktie izstrādājumi neatbilst piedāvājumam.

Kā pierādījumu teiktajam varam minēt, ka motorzāģiem, kas tiek tirgoti kā firmas STIHL ražojumi, ir STEEL uzlīme, tie ir ar vienādiem sērijas numuriem un tajos iemontētas plastmasas detaļas. To tirgošanas laikā cena nereti tiek samazināta no 150 līdz 50 latiem, bet segu komplekta cena (2 spilveni un 1 sega) svārstās robežās no 15 līdz 50 latiem, kas jau pati par sevi apliecina šo preču zemo kvalitāti un faktu, ka tās jāpārdod "par jebkuru cenu".

Nereti ir gadījumi, kad iedzīvotāji, kas iegādājušies minētās preces un praksē pārliecinājušies par to "kvalitāti", vēršas ar iesniegumu policijā un lūdz saukt nelegālos tirgoņus pie atbildības, kā arī palīdzēt atgūt izdoto naudu. Diemžēl iedzīvotājiem jāapzinās, ka risku par preces, kas iegādāta šādā veidā, kvalitāti, uzņematies Jūs paši.

Policija aicina iedzīvotājus būt vērīgiem, neielaisties darījumos ar viltus tirgoņiem un atcerēties, ka par šādiem un līdzīgiem gadījumiem jāinformē policija. Tāpat Jums ir derīgi zināt, ka "tirgoņi", iebraucot lauku sētā un piedāvājot preces, nesnauž, bet vienlaikus nolūko arī kārtējo upuri un gadījumā, ja redzamā vietā turat vērtīgas mantas un tās vēl nav pazudušas pēc šīs "vizītes", varat būt droši, ka tuvākajā laikā kāds pēc tām vēl atgriezīsies..

Komentāri 3

...

Pa Smiltenes privātmājām šie tirgoņi pirms 2 nedēļām staigāja.....

pirms 9 gadiem, 2011.11.24 14:44

bizness

kad latvietis sitis rumanu durvis un piedavas kadu kreiso preci?

pirms 9 gadiem, 2011.11.25 01:27

Citas ziņas