Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Politiķi, kuri paši sevi izdomājuši 6

«Es kā politiķis...», «mēs, politiķi...», «politiķim ir jāspēj...». Mana personīgā attieksme pret cilvēkiem, kuri ir Saeimas deputāti vai valdības locekļi, nav melnbalti naidīga, tomēr gribētos zināt, ko šie cilvēki, kuri vēl relatīvi nesen bijuši kādai profesijai piederīgi (skolotāji, juristi, svarcēlāji, aktieri utt.), saprot ar «es kā politiķis». Kas ir «politiķis» tik mazā valstī kā Latvija, kurā nav politisko tradīciju, reālu politisku partiju, kurā, atvainojiet, nav pašas politikas?

Ir cilvēki, kuri saindējas ar sēnēm vai nekvalitatīvu alkoholu. Un ir cilvēki, kuriem novērojama saindēšanās... pašiem ar sevi. «Mēs, politiķi...»

Atkarībā no ironiskuma mēs varam piedāvāt daudzus apzīmējumus jēdzienam «politiķis» lokālajā izpildījumā. Politiķis ir cilvēks, kurš uzskata - pierādot, ka kļūdās oponents, viņš jau automātiski ir pierādījis, ka viņam gan ir taisnība un kvalifikācija (uz citu kļūdām trāpīgi var norādīt arī cilvēks, kuram pašam nav priekšlikumu).

Politiķis ir cilvēks, kurš, nespējot sasniegt pieteikto mērķi, sāk dusmās uz to šaut. Politiķis ir cilvēks, kurš tik relaksēti pārkāpj jebkurus morāles principus, ka rodas sajūta, ka viņam pa spēkam ir pārvarēt arī dabas likumus. Ticēt politiķa teiktajam ir tas pats, kas gaļas vietā ēst papīru, uz kura uzdrukāti gaļas foto.

Šādus jokus, balstītus parafrāzēs par Peļevinu, Lecu, Malufu & co., var plēst stundām ilgi. Paši politiķi (?) tos droši vien uzskata par nepamatotiem un netaisniem. Bet, godātie, jūs paši uz tādiem provocējat! «Mēs esam atbildīgi par...», «X nodrošināja...». Kas tā par iedomību?! Atbildīgs ir tas ierindas pilsonis, kurš nepadodas īgnumam un nepatikai pret jums un cenšas maksāt nodokļus, nemest uz ielas izsmēķus un dod vietu trolejbusā sievietei.

Valsti glābj nevis X, Y vai kāds cits politiķis (?), bet mans kaimiņš/darbabiedrs utt., kurš nav visam uzspļāvis un aizbraucis, kurš joprojām plāno, ko viņš šajā valstī darīs pēc gada. «Politiķim ir jāspēj pieņemt nepopulāri lēmumi...» Kāda augstprātība! Atradušies varoņi - pieņemt «nepopulāru lēmumu»! Tad kā cildināt tos, kuri ir spiesti pēc šiem nepopulārajiem lēmumiem dzīvot Latvijā? Par svētajiem?

Nav tādu «politiķu». Ir cilvēki, kuri dažādu iemeslu dēļ ir nolēmuši - es runāju par ideālo variantu - godprātīgi lasīt likumprojektus, konsultēties ar ekspertiem un atbilstoši savai izpratnei par valsts interesēm balsot par likumprojektiem. Vai šie likumi ir kaut kas izšķirīgi noteicošs? Protams, tie veido struktūru, audumu, tāpēc paldies tiem, kuri cenšas, lai šī struktūra ir kaut cik kvalitatīva. Bet vai likumi un to veidotāji ietekmē patiešām būtiskās lietas, kodolu cilvēka dzīvē? Diez vai.

Politiķi Latvijā nav nedz vienīgi vainīgie, nedz arī kaut kādi mistiski tēli, no kuriem «atkarīga valsts nākotne». Bet es, protams, nevaru par to pārliecināt nedz viņus pašus, nedz cilvēkus, kuri tā domā. Jo, kā liecina statistika, viens no desmit amerikāņiem apgalvo, ka ir redzējis UFO, un apmēram 4 miljoni ir pārliecināti, ka citplanētieši ir viņus nolaupījuši. Ko padarīsi... Katram ir tiesības uz viedokli

Komentāri 6

...

nevar lūdzu latviski izteikties, neko nesaprotu no tiem "viedokļa" murgiem

pirms 8 gadiem, 2010.09.20 16:01

Nu ja

Paldies par rakstu! Labi teikts.
Pirms vēlēšanām mums visiem jāpadomā - vai un kādus ļaudis virzīt Latvijas priekšgalā.
Šie - gandrīz visi, ar atsevišķiem izņēmumiem ( 87 bijušie un izbijušie, visi sarosījušies), grib atkal tikt pie siles. 20 gadus valdījuši un vadījuši, neko nav Latvijas labā izdarījuši, bet kā vēlēšanas, tā raujās pie siles. Jūs teiksiet, ka tā nav personīga interese??!! Ir! Tādu politiķu - īstu - mums nemaz nav, ir tikai interešu grupas. Nav jau mainīts ne vēlēšanu likums, par ko tik daudz lasīts, rakstīts, nav darīts izmaiņu labā - nekas. Viss palicis pa vecam. Tāpat kā tiesneši - ievēlēti uz mūžu. Ar steigu jāpieņem likums, ka vairāk par 2 sasaukumiem nedrīkst kandidēt. Kur nu vēl, ja 20 gados, bijuši visos sasaukumos un NEKO nav padarījuši.
ATLAIST BEZ KOMPENSĀCIJĀM!! ARĪ ŠO LIKUMU PAR SAVĀM KOMPENSĀCIJĀM, PAT KRĪZES LAIKĀ NEAPTURĒJA, NEMAZ NERUNĀJOT PAR IZMAIŅĀM! Stingri jādomā par mazāko ļaunumu. Vēl daudz grūtību priekšā.

pirms 8 gadiem, 2010.09.20 19:24

nazis

Zandera k-gs mazliet par daudz sabiezina krāsas. To pašu, ko viņš raksta par politiķiem, pārējie varētu teikt par žurnālistiem.
Politiķis ir tāds pats arods kā visi pārējie. Vieni strādā par žurnālistiem, citi par direktoriem, grāmatvežiem, šoferiem, sētniekiem, virpotājiem un šuvējām, vēl kādam nākas strādāt kautuvē par slakteri - šausmīgi, bet viņš ar savu darbu ir apmierināts. Politiķis ir profesija vai misija uzņemties visas tautas vainu par notiekošo valstī. Politiķis ir tas peramais zēns, lai nebūtu tautai jāvaino sevi. Tā ir profesija, kas cenšas sabalansēt cilvēku iedomātās vēlmes un patiesās vajadzības ar iespējām tās realizēt.
Vai viņi vada valsti? Nē! Un nav spējīgi to darīt. Politikas un politiķu darba augļi nebūs redzami ne šodien, ne rīt, ne pēc 100 dienām, ne arī pēc gada. Tie būs redzami pēc gadiem 10 - 20, ja vien tauta spēs sagaidīt, visticamāk, ka nē. Negribēs gaidīt.

pirms 8 gadiem, 2010.09.20 22:12

Strencis

Visiem brīnums - kādi motīvi vada bijušo prezidentu G.Ulmani iesaistīties visā šajā jezgā un pievienoties Šlesera un Šķēles partijai. Būtu mierīgi vecumdienās vadījis savas dienas, vai par maz goda (nepelnīta) un sarūpētās mantas, šerpa dzīvošana par mūsu nodokļiem.
Bet skaidrs ir tas, ne jau velti viņš skaitās pie miljonāru šlakas, viņa prezidentūras laikā notika lielākā prihvatizācija valstī. Un kādi ir rezultāti- izpostīta rūpniecība, lauksaimniecība.
Arī Strenču pilsēta var viņam ,,pateikties", ka ar viņa dāsnu palīdzību tika prihvatizēts lielākais uzņēmums pilsētā- Strenču MRS. kurš deva darbu visiem apkārtējiem pagastu iedzīvotājiem. Prihvatizēja savs korišs, bet nevis strādājošie, kā tas sākumā bija domāts.
Bailēs,ka nākot pie varas citām partijām, nāks gaismā viss sastrādātais un varbūt beidzot kādam arī par to būs jāatbild, nu brāļojas kaut vai ar pašu velnu - tā kā skaidrs kāpēc G.Ulmanis (Rumpītis) tā rīkojas.
Vai viņš ir politiķis? Kamēr bija prezidents un viņam padomus deva gudri padomnieki un klausīja inteliģento sievu, vismaz turējās kaut cik rāmjos, bet tagad tiešām izpaužas vecuma marasms un milzīgās bailes, ka par visu ko savārījis reiz būs jāatbild.

pirms 8 gadiem, 2010.09.21 11:38

Pasaku teicējs

Šī problēma ,par politiķu neaizstājamību, ir saēdusi visu valsti no augšas līdz apakšai. Paraugieties uz pašvaldību deputātiem! Tieši tas pats iedomības un nekļūdības princips. Viņi pat nerīko likumā noteiktās tikšanās ar saviem iedzīvotājiem. Ja Saeimas deputāti vēl mēģina sevi attaisnot un reizēm pārgudri un pilnīgi stulbi klāsta presē vismaz kādus savus spriedumus, tad pašvaldību deputāti ar saviem iedzīvotājiem nekontaktējas vispār. Acīmredzot pieņēmums ,ka ja reiz es esmu ievēlēts, tad es spriežu visgudrāk un nav absolūti nekāda vajadzība apspriesties ar saviem iedzīvotājiem. Pat ar saviem saraksta biedriem , kas nav iekļuvuši domē , uzreiz pēc vēlēšanām nekas vairs nav kopīgs. Gadiem iedzīvotāji ir atbīdīti no līdzdalības lēmumu apspriešanā , bet tagad paši vēl izbrīnīti par to , ka iedzīvotāji ir tik kūtri un neatsaucīgi . Risinājums ir viens- ir pienācis laiks izdarīt pāaudžu maiņu jebkuros varas līmeņos. Padomju laiku pāaudze ir smagi stagnējoša un nav gatava nekādām pārmaiņām.

pirms 8 gadiem, 2010.09.21 21:05

strencim

Netiki pie privatizēšanas? Kāds sakars bija prezidentam ar privatizēšanu? Atvaino, bet tu savu politisko simpātiju vai antipātiju dēl vienkārši muldi vai murgo! Ko Ulmanis savārījis, par ko viņam būs jāatbild? Vispirms pats (pati) atbildi par saviem vārdiem!

pirms 8 gadiem, 2010.09.21 21:38

Citas ziņas