Regulāri pasūtinot “Ziemeļlatviju”, tiek pie dekoderiem 9

Savas balvas "Ziemeļlatvijas" abonēšanas izlozē jau saņēmuši visi trīs mūsu avīzes lasītāji, kuri laimēja TV dekoderus: Ieva Madarāja un Vilis Mednis no Smiltenes, un Egons Vilks no Launkalnes pagasta Silvas.

Viņiem vērtīgā manta noderēšot, jo vēl joprojām vai nu pašu vai radinieku televizori nav aprīkoti ar dekoderiem.

Par balvu uzzina ārzemēsE. Vilks par laimestu uzzināja, būdams ārzemēs, kur saņēma ziņu no dēla. Pēc divu gadu ilga šofera darba Anglijā silvēnietis tagad atkal dzīvo Latvijā un nedaudz mainījis nodarbošanos.

Anglijā viņš ar "busiņu" pārvadāja pasažierus, kur nu kuram vajadzēja - uz darbu, lidostu vai citām vietām. "Cilvēki paliek bagātāki, nopērk savas mašīnas, un man vairs nebija darba," atzīst E. Vilks. Tagad viņš kopā ar pārinieku, otru šoferi, ar mikroautobusu veic pasažieru pārvadājumus no Latvijas uz Lielbritāniju reizi nedēļā un secina, ka cilvēki no valsts izbrauc joprojām, pārsvarā gados jaunie.

E. Vilks "Ziemeļlatviju" pasūtina jau daudzus gadus. Kamēr pats strādāja ārzemēs, avīzi esot lasījis dēls un kaimiņi. Kaut arī silvēnieša mājās televizors jau ir aprīkots ar dekoderu, laimētā balva noderēšot dēlam, kuram tādas mantas vēl nav.

Dekoderu par ļoti noderīgu dāvanu atzīst pensionāre Ieva Madarāja. Viņai mājās ir divi televizori, no kuriem dekoders līdz šim bija tikai vienam. Kad nedēļu nogalēs no Rīgas atbraucot meita Ruta ar dzīvesbiedru Ivo (abi - TV3 ziņu veidotāji) un bērniem Edvardu un Ievu, tad visiem ar vienu televizoru grūti iztikt. "Viņi man uzdāvināja dekoderu, tagad es varēšu uzdāvināt pretī," saņemot dāvanu, priecājas I. Madarāja.

Vienā dienā - divi laimestiI. Madarāja lasa "Ziemeļlatviju" regulāri, it īpaši par notikumiem Smiltenē. "Sabiedrībā vairs daudz neeju, bet caur avīzīti viss ir zināms," ir gandarīta pensionāre.

Smiltenes pusē pazīstamais bitenieks Vilis Mednis vienā dienā uzzināja pat par diviem laimestiem - dekoderu no "Ziemeļlatvijas" un "Rīgas Viļņu" izlozē iegūtu vērtīgu naudas balvu.

Medņu ģimene skatās kabeļtelevīziju, tāpēc dekoderu vedīs uz lauku mājām Madonas pusē, kur saimnieko radinieks. "Ziemeļlatviju" V. Mednis lasa ar interesi, vien novēl vēl vairāk rakstīt par notikumiem Smiltenē.

Kaut arī aizvadītajā vasarā bišu sanestā medus pietikšot līdz jaunajai ražai, bitenieks jau domā par silto laiku, kad varēs palaist ganībās savas saimes. V. Mednis stropus izliek 15 kilometru rādiusā ap Smilteni pavisam 10 vietās un augustā vēl ved uz viršu ganībām Ādažu poligonā.

"Mūsu pusē virši ir pie Oliņām un Cirgaļu mežniecībā, taču te nevar dabūt rezultātu. Medus tikai nedaudz smaržo pēc viršiem," stāsta V. Mednis.

Komentāri 9

?

Nu kas tas ir par ērmīgu vārdu- pasūtināt? Ar gan ko īpašu tas atšķiras no ierastās pasūtīšanas?

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 12:34

Urmass

pasūtīt arī nebūtu korekti, jo tas skan tā kā kaut kur, ne uz sevi vērsts. Pareizāk, manuprāt, šķiet būtu "abonēt"

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 12:59

Intars

paši jūs ērmīgi, es jūs ar Endzelīna rakstiem pa kaklu! Viss kārtībā, prieks, ka daļa žurnālistu "neevolē" valodas ziņā, citāsi pēc 20 gadiem vairs nepratīsim izlasīt Ziedoni.

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 13:01

..

Nu re, kad uzraksta pareizi, tad skiet ermigi, jo ikdiena lietojam nepareizi. Pasutit var uz vienu vietu:)

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 13:54

vispār jau visi varianti ir vienlīdz pareizi, jo tie ir sinonīmi

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 14:45

pasūtīt:
I darb.v.
1) abonēt; izrakstīt; pasūtināt
2) pasaukt; pasûtinât
3) parakstîties; izrakstît
4) izrakstît pieprasîjumu

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 14:50

Intaram

evolēt? kas tas tāds, vai atkal "latviski" ?
Tāpat kā konsolidācija, interpretācija... Nu ko, "integrējamies" vien tālāk, līdz nepaliks mūsu valodā neviens skaidri saprotams vārds!

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 14:59

Intars

Tas kas man norādīja. Nu bet tak pēdiņās ieliku, vai tiešām katram jāpaskaidro kā pasniedz ironiju?

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 15:18

Citas ziņas