Rīt Valkā, apaļā galda diskusijas laikā meklēs risinājumus brīvprātīgā darba popularizēšanai 1

Rīt no plkst. 11.00 Valkas pilsētas domes sēžu zālē notiks otrā apaļā galda diskusija, kas tiek organizēta Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 ietvaros Latvijas reģionos jūnija, jūlija un augusta mēnešos, un ir daļa no EBDG 2011 kalendārā plānotajām aktivitātēm „Brīvprātīgā pietura" un „Reģionālā pietura".

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar EBDG 2011 vadības komiteju, nevalstiskajām organizācijām, pašvaldībām un EBDG 2011 Labas gribas vēstniekiem vasaras mēnešos organizē apaļā galda diskusijas 5 Latvijas plānošanas reģionos - Daugavpilī (Latgale), Valkā (Vidzeme), Jelgavā (Zemgale), Ventspilī (Kurzeme) un Rīgā.

Diskusijas kopējais mērķis ir noskaidrot brīvprātīgā darba labvēlīgas vides veidošanas nosacījumus katrā reģionā, tajā skaitā, arī Valkā, par kuriem diskutēs apaļā galda diskusijas pirmajā daļā. Savukārt otrajā diskusijas daļā pašvaldības, pašvaldības iestāžu pārstāvji kopā ar NVO un citām organizācijām pievērsīsies Valkas reģionā aktuālajiem tematiem, kas veicina vai tieši pretēji kavē brīvprātīgā darba attīstību: „Brīvprātīgais darbs - iespēja un tiesības visiem".

„Valkā brīvprātīgā darba iespējas vēl ir salīdzinoši daudz un līdz šim nevalstiskās organizācijas, sadarbībā ar pašvaldību savu iespēju robežās ir arī informējušas Valkas iedzīvotājus par iesaistīšanās iespējām. Bet patreiz EBDG 2011 ietvaros organizētā komunikācija ir palielinājus iedzīvotāju interesi par brīvprātīgo darbu arī Valkā.

Jau šobrīd esam novērojuši, ka Valkas iedzīvotāji, uzzinot vai izlasot vietējā laikrakstā vai internetā par EBDG 2011 pasākumiem, zvana mums uz „Sarkano Krustu" un piesakās palīdzēt, dalot humāno palīdzību un pārtikas pakas. Tas patiesi priecē, ka cilvēki vēlas viens otram palīdzēt.

Domāju, ka šāda veida diskusijas un arī citas aktivitātes brīvprātīgā darba popularizēšanai mums pašiem Valkā būtu jārīko biežāk. Diskusijas laikā mēģināsim precizēt, kādas aktivitātes mēs varētu organizēt Valkā arī pēc EBDG 2011, lai iesaistītu pēc iespējas vairāk iedzīvotājus brīvprātīgo kustībā", saka Valkas „Sarkanā Krusta" izpilddirektore un EBDG 2011 Labas gribas vēstniece Gaļina Sokolova.

Diskusiju rezultātā pārrunātie jautājumi un piedāvātie risinājumi tiks apkopoti un pārrunāti noslēguma diskusijā Rīgā, kā arī tiks aktualizēti un prezentēti plašākai sabiedrībai interaktīvajā konferencē, kas plānota š. g. 25.novembrī.

Papildus informācija

Saskaņā ar 2009.gada 27.novembra Eiropas Savienības Padomes lēmumu 2011.gads ir pasludināts par Eiropas Brīvprātīgā darba gadu (EBDG) aktīva pilsoniskuma veicināšanai. Eiropas Savienības dalībvalstis popularizē brīvprātīgā darba vērtības un nozīmi sabiedrībā, kas ir unikāls veids prasmju un kompetenču pilnveidošanā, sabiedrības saliedēšanā un demokrātijas stiprināšanā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir koordinējošā institūcija EBDG 2011 īstenošanai Latvijā. Vairāk par EBDG un tā aktivitātēm: www.izm.gov.lv/EBDG.html

Par brīvprātīgā darba aktualitātēm nevalstisko organizāciju mājas lapās: www.brivpratigais.lv, www.esilabs.lv, www.iespejukarte.lv, www.manrup.lv, www.prakse.lv.

Komentāri 1

Varbūt ka to iespēju Valkā ir daudz,bet antiņu,kas šancētu par velti,gan tā pamazāk.
Ārzemēs tā brīvprātība vajadzīga,jo bez ieraksta CV,ka vergojis īstajā vietā par velti daudzviet neņem ne darbā ne studēt,bet pie mums tak tāda marasma nav.
Ja viss tas tracis nāk no sarkankrustīšiem,tad jābrīnās,kas tik slikts noticis,ka šiem pēkšņi būtu savajadzējusies palīdzība pie humpalas izšiverēšanas.

pirms 9 gadiem, 2011.07.06 19:59

Citas ziņas