Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rosina uz labiem darbiem

17. martā, nodibinot VAS „Hipotēku un zemes banka" Klientu klubu „Mēs paši", tika dots starts projektu konkursam, kurā ikviens iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, sabiedriska organizācija vai juridiska persona var pieteikt savu labo darbu un iegūt tā īstenošanai bankas atbalstu līdz 400 latiem.

Projekta konkursa mērķis ir veicināt iedzīvotāju un to grupu iniciatīvas dzīves un vides kvalitātes uzlabošanā, sekmējot sabiedriskā labuma vairošanu konkrētajā teritorijā. Projekti bankai jāiesniedz līdz 30. aprīlim, un viens pretendents var iesniegt ne vairāk kā divus projektus.

Valkas, Smiltenes un Strenču novadā īstenojamos projektus izvērtēs jaunizveidotā kluba goda biedri - eksperti kopskaitā 11, bankas uzaicināti vietējie cilvēki, kuri izvērtēs iesniegto ideju sabiedrisko nozīmību un atdos savu balsi par vai pret konkrēto projektu. Bankai piederēs tikai divas balsis. Pavisam banka piešķīrusi 3500 latu labo darbu atbalstīšanai bijušā Valkas rajona teritorijā.

Hipotēku bankai jau ir laba pieredze sabiedrisko aktivitāšu organizēšanā. Daudzus gadus banka organizēja talkas, tostarp arī Valkā un Smiltenē, kopā ar aktīvistiem sakopjot daudzas skaistas vietas Latvijā, bet pagājušajā gadā pirmie Latvijā uzsāka organizēt Klientu klubus, lai veicinātu cilvēku sociālo atbildību un, saplusojot bankas naudu un cilvēku darbu, padarītu pēc iespējas vairāk labu un paliekošu darbu.

Konkursa nolikums un projekta pieteikuma veidlapas meklējiet Hipotēku bankā Smiltenē vai Valkā vai elektroniski pēc pieprasījuma [email protected].

Līdzekļus piešķirs:- projektiem, kas saistīti ar apkārtnes labiekārtošanu, veido sakārtotu un drošu vidi,- projektiem, kas vērsti uz kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, - projektiem, kas saistītas ar teritorijas (rajona, novada, pilsētas, pagasta) tēla veidošanu, patriotisku jūtu audzināšanu iedzīvotājos,- projektiem, kas sekmē sabiedriskā labuma vairošanu, veicina iedzīvotāju sociālo atbildību sabiedrībā, nodrošina papildu sociālos pakalpojumus iedzīvotāju grupām,- projektiem, kas paredz izglītošanu, apmācības, kuru rezultātā tiek veicināta iedzīvotāju (iedzīvotāju grupu) pašnodarbinātība sociāli ekonomiskās situācijas uzlabošanai, jauniešu profesionālā orientācija un karjeras izvēles iespējas,- projektiem, kuru rezultātā tiek veicināta iedzīvotāju (iedzīvotāju grupu) līdzdalība teritorijas attīstības plānā nospraustajos virzienos un kas netiek finansēti no speciāli tam paredzētiem avotiem.

Līdzekļus nepiešķirs:- nekustamā īpašuma iegāde, lieliem būvdarbiem (ēku un telpu būve, ceļu būve u.tml.),- ārvalstu braucieniem,- atalgojumiem, pabalstiem un citiem līdzīgiem maksājumiem privātpersonām (piemēram, pabalsti, biļetes, dāvanas u.tml.),- peļņas pasākumiem,- jau pabeigtiem darbiem/projektiem,- projektiem, kuriem ir politisks, reliģisks, militārs vai diskriminējošs raksturs.- netiek atbalstīti projekti, kuru realizācijai nav paredzēts pašieguldījums vai cits līdzfinansējums.

Citas ziņas