Sāk izmaksāt “Krājbankā” iesaldēto naudu 1

Otrdien AS "Latvijas Krājbanka" klienti 42 "Citadeles" bankas filiālēs sāka saņemt valsts garantētās atlīdzības izmaksas. Banka solījusies sniegt atbalstu arī tām mazpilsētu pašvaldībām, kurās nav šīs bankas filiāļu.

Valkas, Smiltenes un Strenču novada iedzīvotājiem tuvākā "Citadeles" bankas filiāle atrodas Valmierā, Diakonāta ielā 6 (netālu no Vecpuišu parka bijušajā pasta ēkā). Valsts garantētā summa attiecas gan uz noguldījumiem, gan uz norēķinu kontu atlikumiem, gan algu kontiem, krājkontiem un citiem naudas noguldījuma veidiem.

"Citadeles" bankas pārstāve Ieva Prauliņa informē, ka banka ir paredzējusi veikt izbraukumus arī uz mazpilsētām, lai varētu apkalpot klientus. Viņa aicina pašvaldību vadītājus sazināties ar tuvāko "Citadeles" bankas filiāli, lai vienotos par vietu un laiku, kurā bankas darbinieki varētu pieņemt klientus uz vietas pašvaldībā.

Viņa gan piebilst, ka naudas izsniegšanas sākumposmā banka pastiprinātu uzmanību pievērsīs vairāk nekā 200 tūkstošu cilvēku apkalpošanai filiālēs un tikai pēc tam izbrauks uz vietām, kur nav bankas filiāles.

Sazinoties ar Strenču novada pašvaldības vadītāju Jāni Pētersonu, "Ziemeļlatvija" interesējās, vai pašvaldība izmantos iespēju "Citadeles" bankas filiāles darbiniekus uzaicināt apkalpot klientus uz vietas Strenčos. Pašvaldība noteikti izmantošot šo iespēju, lai vecāka gadagājuma "Krājbankas" klientiem nebūtu jāmēro ceļš uz Valmieru. Gatavību sadarboties ar "Citadeles" bankas filiāli Valmierā izteica arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs, solot nodrošināt piemērotas telpas klientu pieņemšanai.

Pieejama rezervācijas sistēma "Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka otrdien pie "Citadeles" filiāles Valmierā veidojušās divas garas rindas. Saskaņā ar likumu naudu varēs saņemt 60 gadus, rēķinot no 29. novembra. Atbildīgās amatpersonas šī iemesla dēļ aicināja cilvēkus jau pirmajās naudas izmaksas dienās "negāzt riņķī" "Citadeles" banku, bet diemžēl bijušie "Krājbankas" klienti neņem vērā šo aicinājumu.

Lai nodrošinātu "Krājbankas" klientiem ērtāku apkalpošanu un cilvēkiem nebūtu jāgaida dzīvajā rindā, "Citadeles" banka aicina klientus iepriekš piereģistrēt savu apmeklējumu mājaslapā www.citadele.lv vai zvanot bankas diennakts Klientu atbalsta centram, kā arī 1188. I. Prauliņa uzsver, ka rezervācijas sistēma jau darbojas un pieteikt savu vizīti ir iespējams jau šobrīd. Jāņem vērā, ka rezervācijas sistēmā ir atspoguļoti tikai tie datumi un laiki, kas rezervācijas brīdī ir pieejami.

Aizpildot kontaktinformāciju interneta rezervācijas sistēmā, var izvēlēties sev ērtāko bankas filiāli, vizītes laiku un vēlamo naudas saņemšanas veidu. Visu to var veikt arī telefoniski ar 1188 vai bankas Klientu atbalsta centra darbinieku palīdzību, kas reģistrācijas formu internetā aizpildīs atbilstoši klienta vēlmēm.

"Ziemeļlatvija" aptaujāja vairākus "Krājbankas" klientus pensionārus. Viņi atzina, ka lielais stress rodas no neziņas un neinformētības, tāpēc arī cilvēki neapdomīgi sturmē "Citadeles" banku. Daudzi ir neizpratnē, kā viņi no savām mājām laukos nokļūs Valmierā, jo dažviet satiksmes autobuss kursē tikai vienreiz nedēļā. Tie pensionāri, kuri prot apieties ar datoru un lietot internetu, paši sameklē informāciju par to, kā viņiem jārīkojas, lai tiktu pie savas naudas.

Nepiemēros komisijas maksu"Latvijas Krājbankas" klientus interesē, kā notiks naudas izmaksa. Slēdzot darījuma attiecības ar klientu pirmo reizi, bankai viņš ir jāidentificē. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji, kam uz naudas atmaksas brīdi jau būs konts "Citadelē", naudu varēs saņemt savā "Citadeles" kontā, nosūtot pieprasījumu caur internetbanku. Šiem klientiem nebūs fiziski jāierodas bankā.

Savukārt iedzīvotājiem, kuriem nav konta "Citadelē", varēs elektroniski vai klātienē iesniegt iesniegumu ar informāciju par to, vai naudu vēlas saņemt "Citadeles" vai kādas citas bankas kontā, vai arī vēlas izņemt skaidrā naudā. Lai banka varētu personu identificēt un pārliecināties, ka naudu atmaksā īstajai personai, šiem klientiem būs jāierodas bankā.

"Citadeles" banka klientiem nepiemēros komisijas maksu attiecībā uz sākotnējo pārskaitījumu vai skaidras naudas izmaksu. Tas nozīmē - neatkarīgi no tā, kuras Latvijā reģistrētas bankas kontā klients vēlēsies saņemt naudu, tās pārskaitīšana no Noguldījumu garantiju fonda uz klienta kontu būs bez komisijas maksas.

I. Prauliņa norāda, ka atbilstoši līgumam ar Finanšu un kapitāla tirgus komisiju nauda ir jāatmaksā ar vienu transakciju. Līdz ar to klientiem būs jāizvēlas, vai naudu saņemt kontā vai izņemt skaidrā naudā. Atbilstoši likumam, naudu izmaksās latos. Ja klientam noguldījumi "Krājbankā" ir bijuši citās valūtās, tā būs pārrēķināta latos saskaņā ar Latvijas Bankas noteikto valūtas kursu 22. novembrī.

"Krājbankas" klienti saņems atlīdzību par visu veidu noguldījumiem visās valūtās apmērā, kas nepārsniedz 100 tūkstošus eiro (70 280,40 latu) visos kontos kopā.

Komentāri 1

Andrievs

nesaprotu, kāpēc man tagad jāmeklē kaut kāds Parex? Nevarēja ļaut online pārvest naudu uz citu banku?

pirms 9 gadiem, 2011.11.30 16:22

Citas ziņas