Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākusies jau piektā meklēšanas diena (papildināts) 96

Šorīt Jērcēnos, kas atrodas netālu no Sedas purva teritorijas, pulcējas zemessargi, meža dienesta darbinieki, kā arī brīvprātīgie palīgi, lai atsāktu meklēšanas darbus.

Jau trešo dienu purvājā meklēšanas darbos piedalīsies Zemessardzes 22. bataljona otrā rota smiltenieša Aigara Savicka vadībā. Palīdzību sniedz arī meža dienesta darbinieki, kuriem ir nepieciešamās zināšanas par šās teritorijas īpatnībām. Jērcēnos ierodas arī brīvprātīgie palīgi.

Tomēr jāatzīst, ka laika apstākļi joprojām nav meklētājiem sabiedrotie. Sedas purvā ir apmācies un līst lietus. Ieradies ir arī deltaplāna pilots, bet acīmredzot viņš šodien nevarēs pacelties.

Tātad šodien galvenā uzmanība tiks veltīta sektoram, kurā vakar ūdenslīdēji atrada noslikušās mantas - laivas motoru, makšķernieku kasti, spiningus un uzķeramo tīkliņu. Šā sektora malā jau sākumā tika atrastas pirmās mantas, kuras, acīmredzot, krastā bija piedzinis vējš.  Kartē ar dzelteno līniju ir iezīmēts minētais sektors. Ar sarkano krustiņu aptuvenā vieta, kur strādāja ūdenslīdēji, ar aplīti, kur atrada pirmās mantas. Rozā aplis norāda automašīnas atrašanās vietu.

Pulksten 9.00. Notikuma vietā jau ieradušies Valkas policijas darbinieki. Darbam gatavojas arī VUGD ūdenslīdēji. Ieradušies ir Strenču un Smiltenes posteņa ūdenslīdēji, kā arī viņu Cēsu kolēģi. Šobrīd vīri gatavojas darbam. Drīzumā ieradīsies arī pārējās glābēju brigādes.

Pulksten 9.20. Pašlaik Strenčiem tuvojas ūdenslīdēji no Valmieras un Rīgas, viņi jau drīzumā dosies purvā. Ceļā ir arī alūksnieši, kuri vēl atrodas uz Vidzemes šosejas. Madonai un Balviem vēl atlikusi apmēram pus stunda ceļā. VUGD lēš, ka šodien Sedas purvā strādās veirāk nekā 20 profesionāli ūdenslīdēji, jo izdevies pieaicināt arī vīrus, kuri pašlaik nav dienestā.

Pulksten 10.30. Meklējumi norisinās, bet pagaidām bez rezultātiem. Pie 7. sektora ir atvesta malka, lai varētu kurināt ugunskuru, pie kura cilvēkiem sasildīties. Ieradušies ir visi ūdenslīdēji. Daļa jau strādā, daļa gatavojas. Septītā sektora malā ir izveidota bāzes vieta, kur glābēji var piekļūt ugunskuram. Līdz vietai, kur sektorā notiek niršanas darbi, ar laivu jābrauc aptuveni pus stundu, tāpēc tiek organizēts, lai glabējiem nevajadzētu kavēt darbu. Viņiem klāt pievedīs siltu tēju un zupu.

Portāls ir ļoti noslogots, tāpēc rodas problēmas ar informācijas ievadīšanu. Sekojiet sadaļā Mēs uzzinājām un šajā ziņā pievienošu ar laika atzīmi, cikos uzzināju jaunumu.

Pulksten 11.00.Diemžēl jāpaziņo bēdīga vēsts. Tur pat, kur vakar atrada mantas, atrasts Vladislavs Pormeisters. Aizdegsim svecītes. :(

Ūdenslīdēji turpina darbu. Ūdenstilpnē ir ļoti slikta redzamība. Redzamība ir plaukstas attālumā. Tāpēc gultne jāpārlūko ar taustes palīdzību. Gultnes dibenu klāj saaugušo krūmāju atliekas. Darbs jāveic lēni un pamatīgi.

Pulksten 12.00. Septītā sektora ūdenstilpnē strādā visas ūdenslīdēju brigādes, kas šorīt ieradās. Līdz pulksten 12.00 citu jaunumu nav.

Pulksten 12.20. Saņēmām informāciju, ka atrasts vēl viens noslīkušais makšķernieks.  Pēc brīža pienāca apstiprinājums, ka tas ir Agris Meļķis. 

Pulksten 13.30. Meklēšanas darbi turpinājas. Jaunumu nav.

Pulksten 14.30. Meklēšanas darbi turpinās. Joprojām tiek meklēts trešais pazudušais valcēnietis. Laiva nav atrasta. Tiek pieļauta iespēja, ka tā tomēr ir nogrimusi. Ūdenslīdēji plāno meklēšanas darbus turpināt vēl aptuveni stundu, jo jārēķinās, ka pietiekami ilgs laiks nepieciešams, lai izkļūtu no purva. Drīz sāks krēslot.

Pulksten 14.55. Diemžēl vēl viena skumja ziņa. Tikko atrasts arī trešais noslīkušais makšķernieks. Viņš atrasts turpat netālu, kur dzelmē bija viņa draugi. Aizdedzam svecītes! Portāls ziemellatvija.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību visiem Vladislava Pormeistera, Agra Meļķa un Bruno Kazaka mīļajiem cilvēkiem.

Komentāri 96

...

šai dienai ir jānes atrisinājums. Veiksmi un izturību!!

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 09:05

Barakuda

"savukārt deltaplāna pilotam no gaisa izdevies ieraudzīt arī kādu laivu, taču tā atrodas diezgan tālu no vietas, kur atrastas makšķernieku lietas" - tomēr dīvaini, ka deltaplāns lido bez problēmām un pat kaut ko atrod, bet glābēji helikopteru nesūta, jo tam miglā neesot redzamības!?

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 09:25

Līdzijutējs

Varbūt šiem cilvēkiem kāds ir palīdzējis pazust, piemēram, pieķerti malīši, jo viss ir pārāk mīklaini

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 09:45

bet kur ir laiva???? vai kādu apstākļu dēl to kads nav izvilcis un iznīcinājis??

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 09:46

Bet

Bet kas ir ar mašīnu ar kuru viņi bija atbraukuši. Vai tās apskate pastarpināti nelicina par lietas apstākļiem?

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 10:23

.....

......vajag taču sazināties ar to firmu,kas laivas izīrē....

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 10:23

Bet

Vai pēc mob telefona nav iespējams meklēt. Piemēram, vai nav iespēja fiksēt kur un kad izzudis signāls?

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 10:25

Ir

Atklāti sakot ir aizdomīgi, nav jau jūrā, ka laiva apmetās un visi pazūd.

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 10:28

-----

ka tik meklēšana nav jāsāk kaut kur citur, varbūt apkārtnes mežos ar suņiem ......personīgās mantas samestas ūdenī maldināšanai

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 10:38

mja

Shai dienai tiesham jaatnes kadu skaidribu!!!
Manuprat, glabeeji ir labi un vinji kaut ko atradiis!
Izturibu tuviniekiem!

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 10:43

Nevajagmldet! nekadas maldinasanas tur naw!!! Kapec taad ir kaut kas jaratulo! mes zinam kadi tie cilveki ir un kriminallieta ari iesakta! un nekada savadaka lieta tur nav!!!!

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 10:44

Ja

Ja jau signāli pazuda vienlaicīgi, tad ticamāk, ka nogrima ar visu laivu :(

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 10:46

Spirit

Tik pat labi vīri apgāzdami laivu (to uzplēšot uz kādas siekstas), visas mantas loģiski, ka sasvieda ūdenī un paši pussaluši aizkūlās līdz daudz maz brienamam krastam, kur laivu turpināja vilkt sev līdzi, lai staignākajās vietās to izmantotu par pamatu. jautājums, cik tālu samircis cilvēks šādi varētu tikt?!

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 10:47

Doms

Domāju, ka izskatās pēc krimināla - iespējas dažādas, tai skaitā orgānu donori. Ceru, ka suņi arī ir iesaistīti meklēšanā. Varbūt pārāk nopēdots, bet ja jau jaka bija krastā ,tad suns varētu arī uzņemt pēdas no tās vietas. Kriminālizmeklētājiem, meklētājiem lai veiksme, bet tuviniekiem - cerības un izturība!

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 10:54

Margots

Šodien noteikti viss atrisināsies, lai cik dīvaini arī nebūtu 5. diena vienmēr nes kaut kādus taustāmus rezultātus. Man ir liela pieredze meklēšanas darbos Latgales ūdenskrātuvēs Rāznu un Lubānu ieskaitot, diemžēl vecums un veselība atļauj tikai izteikt līdzjūtību tuviniekiem...

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 10:59

zane

Nav man pazitami neviens no pazudusajiem,bet tik un ta sekoju lidzi glabsanas darbiem.Izturibu pazuduso gimenem un draugiem.Bet vai tiesam nevar pacelties gaisa helihopters vai deltaplans?Jo kur ir laiva?Cik saprotu vina bija no nesligstosa materiala un kaut kur tak tai jabut.

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 11:02

Savējais;.

Nav jau zināms vai viņi izkāpot no laivas zvanīja vai tur pat laivojot..Te sanāk misēklis.Teica jau,kad šo dienu laikā viņiem vajadzēj jau iziet pie kādas mājās....Viens no viņiem ir mans tāls radinieks....Ceru kad visi atkriezīsies + man deva ziņu,ka kāds gāja pie ekstrasensa un tas teica kad 1 nav dzīvs bet 2 vēl ir..Nu nezinu kā patiesībā. ;/

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 11:04

Margots

Šodien noteikti viss atrisināsies, lai cik dīvaini arī nebūtu 5. diena vienmēr nes kaut kādus taustāmus rezultātus. Man ir liela pieredze meklēšanas darbos Latgales ūdenskrātuvēs Rāznu un Lubānu ieskaitot, diemžēl vecums un veselība atļauj tikai izteikt līdzjūtību tuviniekiem...

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 11:05

...

Izsaku līdzjūtibu Vladislava piederīgajiem :(:(:(

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 11:15

Citas ziņas