Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, nodoklis nedrīkst pieaugt vairāk kā par 25 procentiem

Nekustamā īpašuma nodoklis attiecas gan uz zemi, gan ēkām. Saistībā ar izmaiņām likumdošanā nodoklis šogad sadalīts divās daļās. Nodokļa pirmo daļu par zemi un saimnieciskajā darbā izmantojamām ēkām iedzīvotāji jau ir saņēmuši un tam jābūt jau nomaksātam, bet rēķinu par dzīvojamām ēkām saņems rudenī.

"Šim nodoklim likme ir 1,5 procenti no kadastrālās vērtības. Līdz 15. septembrim iedzīvotājiem jāizsūta nekustamā īpašuma nodokļa rēķini par dzīvojamām ēkām. Ar nodokli neapliksies dzīvojamo māju palīgēkas, bet apliksies inženierbūves, par kurām nebija jāmaksā līdz šim," skaidro Valkas novada domes nekustamā īpašuma nodokļa administratore Daira Zalužinska.

Sāks rēķināt jūlijāJautāta, cik daudz naudas dome plāno ieņemt no šī nodokļa, administratore atbild, ka to grūti paredzēt, jo vēl nav zināms, kā tiks rēķināts nodoklis par ēkām. Nodokļus sāks rēķināt jūlijā. Tas notiks automatizēti ar īpašas datorprogrammas palīdzību. Pagaidām šīs programmas domes rīcībā vēl nav.

Vairāk lasiet šodienas laikrakstā "Ziemeļlatviija""!

Citas ziņas