Savs meža īpašums kārtīgi jāiezīmē 2

Konsultāciju pakalpojumu centra Valkas rajona nodaļas speciālisti pastāvīgi izbrauc pie meža īpašniekiem, lai veiktu meža uzmērīšanu un inventarizāciju.

Tomēr nereti gadās, ka konsultanti ierodas meža īpašnieka platībās, bet, iepazīstoties ar situāciju, ir spiesti pakalpojumu atteikt uz nenoteiktu laiku.Centra vadītājs Andrejs Valdēns skaidro, ka tas notiek tādā gadījumā, ja īpašnieks nav izveidojis skaidri saskatāmas robežzīmes un robežstigas. "2007. gadā pieņemtie Ministru kabineta noteikumi paredz, ka meža uzmērīšanu un inventarizāciju drīkst veikt tikai tad, ja ir skaidri redzamas robežstigas un robežzīmes, kas atdala īpašnieka platību no kaimiņa īpašuma. Tas nav ne Meža dienesta, ne Konsultāciju pakalpojumu centra pienākums. Diemžēl mūsu rajonā šo darbu atbilstoši prasībām nav veikuši vairāki meža īpašnieki. Tad nu notiek tā, ka pašiem ir sabojāts garastāvoklis, bet centra speciālisti ir velti tērējuši laiku," saka A. Valdēns.Viņš piebilst, ka pat tādā gadījumā, ja meža uzmērīšana tiktu veikta, Meža dienests neizsniegtu ciršanas atļauju, kamēr nav izpildīti minētie noteikumi. "Atgādinu, ka pieteikums pēc konsultantu pakalpojumiem jāiesniedz savlaicīgi, lai varētu sagatavot dokumentus ciršanas atļaujas izsniegšanai," saka A. Valdēns.

Komentāri 2

Janis

Jā es par to pilnīgi piekrītu ka savs meža īpašums ir jāiezīmē, bet kas tad liek sprunguļus robežu tīrišanai-tas pats likums par kuru šeit ir runa, jo kā var iztīrīt robežas ja tev nedod apliecinājumu, jo nav iztīrītas robežas. Man zināms ka nevar nocirst koku bez apliecinājuma. Baigais marasms. Un kāpēc VAS Latvijas Valsts meži nesakārto savas robežas, vai tas uz viņiem neattiecas?

pirms 13 gadiem, 2007.11.15 12:52

Janis

Apliecinajums ir jaiznem tada gadijuma ja koka diametrs parsniedz noteikto (laikam sakot no 8 cm diametra vai ari no 12 cm)

pirms 9 gadiem, 2011.09.16 08:18

Citas ziņas