Septembrī Smiltenē un Valkā varēs ziedot asinis

Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante pastāstīja, ka ceturtdien Smiltenes kultūras centrā no pulksten 10.00 līdz 13.00 visu asins grupu donori varēs ziedot asinis. Savukārt Valkas kultūras namā donoru diena būs 16. septembrī no pulksten 10.00 līdz 13.00.

 

"Apmeklējot asins donoru dienu, jāatceras, ka jābūt veselam un 18 līdz 65 gadus vecam, svars nedrīkst būt mazāks par 50 kilogramiem, pirms asins nodošanas jāatpūšas, nedrīkst lietot alkoholiskos dzērienus un pirms tam smēķēt. Asinis nedrīkst nodot neēdis cilvēks, asins ziedošana nav vēlama arī cilvēkiem pēc nakts maiņas, saspringta darba vai liela emocionāla pārdzīvojuma," atgādina Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas vadītāja.

 

Apmeklējot donoru dienu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments ar fotogrāfiju.Nododot asinis, cilvēks vienlaikus var palīdzēt vairākiem slimniekiem. "Visas saziedotās asinis sadala šūnās un plazmā, līdz ar to vienā ziedošanas reizē donors palīdz vairākiem. Protams, ir gadījumi, kad vienam slimniekam palīdz vairāki donori," paskaidro M. Vīgante.

Citas ziņas