Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šķērsojot robežu, atkal jāuzrāda pase 2

Saistībā ar NATO ārlietu ministru sanāksmi Tallinā Igaunija no 17. līdz 23. aprīlim atjaunos robežkontroli uz Šengenas zonas iekšējām robežām. Šī ir pirmā reize pēc Igaunijas pievienošanās Šengenas zonai 2007. gada decembrī, kad atjaunos robežkontroli.

Pagaidu robežkontrole sāksies šodien, 17. aprīlī, pulksten 21.00, bet beigsies 23. aprīlī pulksten 21.00. Igaunijas atbildīgie dienesti informē, ka pagaidu robežkontroles laikā personai, šķērsojot Igaunijas valsts robežu, būs jāuzrāda ceļošanai derīgs dokuments. Minētajos datumos robežas šķērsošana būs atļauta tikai caur pagaidu robežkontroles punktiem.

Pagaidu robežkontrole nozīmē to, ka personām, kuras vēlēsies ieceļot Igaunijā, pārbaudīs dokumentus. Proti, minētajā laika periodā atjaunos robežšķērsošanas kārtību, kāda bija spēkā līdz Latvijas un Igaunijas pievienošanās Šengenas konvencijai 2007. gadā.

Arī šobrīd, ieceļojot Igaunijā, personai ir jābūt ceļošanai derīgam personu apliecinošam dokumentam, bet laikā no 17. līdz 23. aprīlim tiks atjaunota vispārēja dokumentu kontrole pagaidu robežkontroles punktos. Eiropas Savienības pilsoņi Šengenas zonas iekšējās robežas drīkst šķērsot, uzrādot ID kartes. Latvijā šādas kartes izsniegtas netiek, Latvijas Republikas pilsoņiem un nepilsoņiem, lai, ieceļojot Igaunijā, šķērsotu Šengenas zonas iekšējo robežu, ir jābūt ceļošanai derīgai pasei.

Igaunijas atbildīgie dienesti aicina ņemt vērā, ka uz robežas veiks dokumentu kontroli, līdz ar to robežas šķērsošana varētu prasīt ilgāku laiku.

Dienvidigaunijā un Rietumigaunijā pagaidu robežas kontrole ietvers dažu pierobežas ceļu slēgšanu kustībai un attiecīgu zīmju un norāžu uzstādīšanu. Šajā laikā varētu arī nedaudz mainīties starpvalstu publiskā transporta pienākšanas laiki Igaunijā.

Komentāri 2

ņu ja

viņiem valdībā nesēž tādi dauņi kā pie mums.

pirms 8 gadiem, 2010.04.18 12:53

Citas ziņas