Smiltenes novadā situācija energoapgādē salīdzinoši mierīga, taču valstī izsludina ārkārtas situāciju

Valstī daudzviet elektroapgādes situācija ir kritiska. "Latvenergo" klientu apkalpošanas centrā "Ziemeļlatvijai" izdevās noskaidrot, ka šodien Smiltenes novadā elektrības traucējumi ir atsevišķās vietās. Dispečerdienests vēl nesniedz informāciju par situāciju visā bijušā Valkas rajona teritorijā.

Elektrības bojājumu pieteikšanas bezmaksas tālrunis: 80200404 

"Latvenergo" klientu apkalpošanas centra rīcībā esošā informācija liecina, ka šodien Smiltenē daudzviet bijuši elektrības bojājumi. A/S "Sadales tīkls" Ziemeļu reģiona Smiltenes nodaļas vadītājs Jānis Norkus Smiltenes novadā situāciju energoapgādē vērtē kā salīdzinoši mierīgu.

Viņš precizē, ka sniega izraisīti īslaicīgi elektrības bojājumi ir Variņu, Bilskas, Launkalnes un Grundzāles pagastā. Radušās problēmas tiek novērstas. Pilsētā situācija ir mierīga. "Mums vēl ir ļoti mierīgi, salīdzinot ar citviet Latvijā notiekošo. Dramatiskāka situācija ir tepat kaimiņos Cēsīs un Piebalgas pusē, kur elektroapgādes bojājumu novēršanas darbos palīgā devās arī mūsu vīri," komentē J. Norkus.

Ziņu aģentūra "Leta" ziņo, ka Ministru kabinets šodien ārkārtas sēdē vienojās par ārkārtējās situācijas izsludināšanu saistībā ar ilgstošiem elektroapgādes traucējumiem. Tā izsludināta Rēzeknes, Viļānu, Kārsavas, Ciblas, Dagdas, Krāslavas, Preiļu, Līvānu, Ludzas, Riebiņu Aglonas, Zilupes, Daugavpils, Ilūkstes, Vārkavas, Jēkabpils, Krustpils, Viesītes, Aknīstes, Salas, Neretas, Kokneses, Pļaviņu, Jaunjelgavas, Ērgļu, Madonas, Cesvaines, Lubānas, Varakļānu, Skrīveru, Aizkraukles, Amatas, Līgatnes, Vecpiebalgas, Cēsu, Priekuļu, Jaunpiebalgas, Rauna, Pārgaujas un Ventspils novadā. Saraksts ar šiem novadiem vēl tiks izvērtēts un papildināts ar potenciāli apdraudētajiem novadiem.

Latvijā sniega un sala dēļ šorīt bez sprieguma vai ar traucētu elektroapgādi bija 14 000 klientu.Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ziņo, ka arī rīt, 7. janvārī, dienā turpināsies ilgstoši nokrišņi un ar dienvidu puses vējiem turpinās ieplūst silts gaiss. Šī iemesla dēļ sniegs pāries slapjā sniegā, bet dienas otrajā pusē, sākot no rietumu rajoniem, gaidāms arī lietus un migla, līdz ar to vietām veidosies apledojums. Nokrišņi gaidāmi arī brīvdienās.

J. Norkus uzsver: "Ja piepildīsies sinoptiķu prognozes un tuvākajās dienās būs stipra snigšana, tad situācija bijušā Valkas rajonā teritorijā var krasi pasliktināties un bojājumi būs neizbēgami."

Citas ziņas