Sniega tīrīšanu no jumtiem nedrīkst atlikt 3

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atkārtoti aicina ēku īpašniekus pēc iespējas ātrāk notīrīt jumtus no sniega segas.

Sniega sega kļūst arvien biezāka, un situācija pasliktinās katru dienu, brīdina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Smiltenes posteņa komandieris Jānis Šepters.

"Šās nedēļas nogalē sinoptiķi prognozē gaisa temperatūru jau plus grādos, kas radīs vēl lielākas problēmas ar sniega noslogotajiem jumtiem," uzsver J. Šepters.

Pēc VUGD informācijas šorīt Valmierā, Mūrmuižas ielā, ielūzis uzņēmuma "Dobeles dzirnavnieks" noliktavas - angāra metāla jumts.

"Ēku īpašniekiem nevajadzētu atlikt sniega tīrīšanu no jumtiem uz nākamo nedēļu. Ja viņi netiek galā paši saviem spēkiem, tad sludinājumos jāmeklē speciālisti, kuri to izdarīs par samaksu. Sniega tīrīšana no jumtiem nav VUGD kompetencē," informē J. Šepters.

Komentāri 3

nazis

Ja sniegs var salauzt jumtu, tad tas ir jātīra. Bet vai tos var saukt par jumtiem, kas nespēj panest sniega smagumu?
Ja jau jumtu paredzēts tīrīt no sniega ziemā, tad tas arī jau būvējot attiecīgi jāaprīko, lai nebūtu jāsauc alpīnisti, bet to varētu izdarīt vienkārši strādnieki.

pirms 10 gadiem, 2011.01.07 17:44

Avots

Stāviem jumtiem, kuriem vajadzīgi alpīnisti, nekas nedraud, jo sniegs uz tādiem nevar noturēties biezā slānī. Lūzt tieši lēzenie jumti.

pirms 10 gadiem, 2011.01.07 22:20

Jānis

pienotava lai savu iebraucamo ceļmalu notīra

pirms 10 gadiem, 2011.01.11 08:52

Citas ziņas