Sniegs no jumtiem jānotīra savlaicīgi 1

Apvaicātās apdrošināšanas sabiedrības ziemellatvijai.lv pastāstīja, ka pagaidām neviens klients Smiltenes pusē nav iesniedzis atlīdzinājuma pieprasījumu par sniega izraisītiem ēku bojājumiem. Tomēr jāatgādina, ka ielūzis jumts var izrādīties nevis dabas stihija, bet saimnieka nolaidība.

Vēl vecā gada nogalē ziemellatvija.lv novēroja, ka sniega segas smagumu nebija izturējis siena šķūnis Blomes pagastā. Arī daudzviet citur redzams, ka uz jumtiem guļošā sniega daudzums tuvojas kritiskajam. Tālredzīgākie ēku īpašnieki steidz problēmu risināt, bet, piemēram, Kurzemes pusē jau ir pirmie ievērojamie zaudējumi .

Ēku īpašniekiem der atcerēties, ka arī par apdrošinātu īpašumu, ja tā jumtu būs ielauzis sniegs, var nesaņemt gaidīto atlīdzību. Tas tāpēc, ka vairākas nedēļas krātu un no jumta nenotīrītu sniegu neuzskatīs par dabas stihiju. Cita lieta, ja sniega sega veidojas strauji vai ēkai postījumu nodara sniega vētra.

Tāpēc ierosinājums un reizē atgādinājums - laiks ņemt rokās sniega lāpstas vai meklēt palīdzību, ja tas nav pašu spēkos. 

Komentāri 1

xxxpi

Ja gribat redzet lastekas atbraucat uz jauno Valkas pagasta maju Lugažos.Jaunās ēkas noformejums t.i.lastekas stiepjas vairak ka divi metri ,bet pagstvecis tik nenopietni smaida_kur paliek siltums,betjaunajas telpas sūcās udens,biblotekare tik draga ar lupatam,laikam darga eka izmaksas vel dargak,bet tikai kam?

pirms 10 gadiem, 2011.01.03 15:36

Citas ziņas