Šobrīd Smiltenes novada attīstības programmas izstrādes aptaujām atsaucība maza 6

Vairākkārt esam rakstījuši, ka patlaban norit Smiltenes novada attīstības programmas izstrāde. Tās tapšanā pašvaldības pārstāvji aicināja iesaistīties arī Smiltenes novada iedzīvotājus un uzņēmējus, lūdzot aizpildīt anketas gan elektroniskā, gan drukātā veidā.

Kaut gan anketu ikviens var pagūt aizpildīt vēl sešas dienas, tomēr pagaidām atsaucība pilsētā un pagastos ir maza. "Ziemeļlatvija" centās noskaidrot, kāds iemesls ir cilvēku neaktivitāteiProjekta "Smiltenes novada attīstības programmas izstrāde 2012. - 2018. gadam" mērķis ir paaugstināt teritorijas attīstības plānošanas kapacitāti Smiltenes novada pašvaldībā, izstrādājot attīstības programmu.

Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze informē, ka 1. jūlijā parakstīts līgums starp novada domi un personu apvienību SIA "Konsorts" un SIA "Baltkonsults" par attīstības programmas 2012. - 2018. gadam izstrādi, līdz ar to aktīvi uzsākta plānošanas dokumenta izstrāde.

Laika posmā no 12. jūlija līdz 10. augustam ikviens Smiltenes novada iedzīvotājs var paust savu viedokli, aizpildot anketu, kas pieejama elektroniskā versijā smiltene.lv, kā arī Smiltenes novada domē un Brantu, Smiltenes, Launkalnes, Variņu, Palsmanes, Grundzāles, Blomes un Bilskas pagasta pārvaldē.

Aptauja ir anonīma, un tās mērķis ir noskaidrot iedzīvotāju viedokli par novada attīstības iespējām, problēmām un to iespējamajiem risinājumiem. Anketa jāatbild uz tādiem jautājumiem kā: kādi infrastruktūras uzlabojumi būtu jāveic jūsu pilsētā/pagastā; kādi ir lielākie trūkumi jūsu apdzīvotajā vietā; kādām vajadzētu būt prioritārajām jomām, ko novadā attīstīt un citi.

"Ziemeļlatvija" Smiltenes ielās uzrunāja dažāda vecuma cilvēkus, lai noskaidrotu, vai viņi jau paguvuši aizpildīt anketu un ko par to domā, bet neviens par anketu neko nezināja. Iepazīstinot viņus ar anketā esošajiem 17 jautājumiem, viedokļi bija dažādi.

 Ārija Knostenberga no Silvas par novada domes anketu dzird pirmo reizi. Viņa ar interesi izpēta jautājumus un uzsāk diskusiju par to, ka būtu nepieciešams izveidot gājēju ietvi, dodoties no Smiltenes uz Silvas pusi, jo ziemā tur nav iespējams izbrist. Arī ielu apgaismojums ir vajadzīgs. Viņa kopā ar savu draudzeni ir pārliecinātas, ka vislielākā uzmanība Smiltenes novadā tomēr jāpievērš veselības sistēmai un aprūpei.

"Kad bija rajons, tad pagastā vecus cilvēkus vairāk atbalstīja, tagad nekā. Slimojam bieži, tāpēc naudiņas vienmēr pietrūkst," tā pensionāres. Abas atklāj, ka anketu tomēr nepildīs, jo uzskata, ka pašvaldībā tāpat visu paši nolemj. "Mēs varam runāt, ko vien vēlamies, taču tāpat esam mazas un melnas. Domei vispirms būtu jāparūpējas par to, lai pie baznīcas sētas nesēdētu un nekasītos bomži," noslēgumā teic viena no Silvas iedzīvotājām.

Līdzīgās domās ir Gita. Sievieti nepārliecina tas, ka aizpildītajām anketām būs būtiska nozīme attīstības programmas izstrādē. Viņa vien piebilst, ka Smiltenes novadā ir jādomā, kā uzlabot sociālā dienesta darbu, un jāattīsta interešu izglītība pieaugušajiem. Kamēr cilvēki iesaistās diskusijās, pagastu pārvaldnieki un pašvaldības darbinieki vēl cer, ka gūs iedzīvotāju atsaucību. Viņi ne tikai gaida iedzīvotājus un uzņēmējus, bet arī uzrunā tos personīgi.

Šī projekta kopējās plānotās izmaksas ir 25 000 latu, no kuriem Eiropas Sociāla fonda līdzfinansējums ir 25 000 latu.

Komentāri 6

Globuss

Santiņ, varēji ielikt linku uz anketu. Es tajā smiltene.lv nemāku atrast.

pirms 9 gadiem, 2011.08.05 01:17

vvv

Smiltenes novada dome strādā atrauti no iedzīvotājiem, iedzīvotāju viedoklis šeit netiek ņemts vērā. Lūk arī rezultāts.

pirms 9 gadiem, 2011.08.05 09:07

zzz

nekad nav ņemts iedzīvotāju viedoklis vērā , ko tā mazā šprivka tagad grib- viedokli? Nu pieliec to ķeksīti tāpat , alga tak no tā nemainisies .....

pirms 9 gadiem, 2011.08.05 15:38

fidels

padzīt esošo domes sastāvu un attīstība novadam 100% up.

pirms 9 gadiem, 2011.08.05 17:27

esss

kam to anketu sūtīt elektroniskā veidā, kādu e-pasta adresi varētu, lūdzu, ievietot?

pirms 9 gadiem, 2011.08.05 22:13

Citas ziņas