Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien pulkstenis jāpagriež par stundu atpakaļ 2

Šī gada 31.oktobrī plkst. 4.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu) Latvijā notiks pāreja atpakaļ no vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ.

Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3:00 līdz oktobra pēdējai svētdienai plkst.4:00.

Papildus informācija par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ - par laika skaitīšanu Latvijā un pasaulē, pārejas uz vasaras laiku vēsturi un ietekmi - pieejama Ekonomikas ministrijas mājas lapā internetā - http://www.em.gov.lv/em/2nd/?cat=30515&lng=lv.

Savukārt, informāciju par laiku visā pasaulē (par laika joslām, cik ir pulkstenis kādā konkrētā valstī jeb pilsētā, par valstu pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ, utt.) varat iegūt portālā www.timeanddate.com.

 

Pāreja atkal uz vasaras laiku notiks 2011.gada 27.martā plkst. 3.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010.gada 26.oktobra Ministru noteikumi Nr.1010 "Par pāreju uz vasaras laiku". Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst. 3.00 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst. 4.00 - par vienu stundu atpakaļ.

Savukārt, Eiropas Savienības ietvaros pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada 19.janvāra direktīva 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku. Direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā atbildīgā institūcija ir Ekonomikas ministrija.

Komentāri 2

nazis

Man kādreiz kāds oponents aizrādīja, ka vairākumam vienmēr ir taisnība. Šis ir 70 valstu vairākuma kolektīvais idiotisms, grozīt pulksteņus šurpu turpu. Kopš Einšteins nāca klajā ar savu relativitātes teoriju un pierādīja, ka arī laiks nav nemaināms lielums, nav pasaulē palicis vairs nekas pastāvīgs. Mēs esam gatavi mainīt savas atskaišu sistēmas pēc patikas, tikai tāpēc, ka dzīve nav gluži tāda, kādu mēs vēlētos, tā vietā lai mainītos paši.
Es piekrītu: vasaras laika ieviešana samazina enerģijas patēriņu un arī satiksmes negadījumu skaitu. Bet vai man kāds var pateikt, kāda velna pēc tas pulkstenis rudenī ir jāgriež atpakaļ?
Tieši tagad, kad tumsa iestājas tūdaļ pēc 5 vakarā, kad visi cilvēki darbu beiguši, stresaini skrien iepirkties, kad šoferi pēc darba dienas beidzot noguruši brauc uz mājām, un tas viss notiek tumsā. Vai te arī samazinās avāriju risks?
Kāds labums ir pārejai no vasaras uz ziemas laiku?

pirms 7 gadiem, 2010.11.01 21:26

...

garie, tumšie vakari... brrrr, cik romantiski! :)

pirms 7 gadiem, 2010.11.02 13:07

Citas ziņas