Šodien tautas referendums par Saeimas atlaišanu (papildināsim visas dienas garumā ar jaunāko informāciju) 1

Šodien Latvijā notiek referendums, kurā pirmo reizi valsts vēsturē pilsoņi balso par Saeimas atlaišanu vai atstāšanu līdzšinējā sastāvā.

Tā ir vēl nebijusi iespēja ikvienam vēlētājam ar savu balsojumu izteikt vērtējumu pērn oktobrī ievēlēto politiķu un valdības darbam, kā arī reāli piedalīties tiesiskuma un demokrātijas nostiprināšanā valstī. Ikviens balsojums būs svarīgs. Saeima tiks atlaista, ja par to būs nobalsojusi vairāk nekā puse no vēlētājiem, kuri piedalījušies tautas nobalsošanā.

Šodien balsošanas iecirkņi ir atvērti no pulksten 7 līdz 22. Balsojot vēlētājiem vajadzēs atbildēt uz jautājumu: "Vai jūs esat par 10. Saeimas atlaišanu?" Atbildot uz to, ar plus zīmi jāatzīmē vēlamā atbilde "par" vai "pret".

Balsošanas zīme, kurā būs atzīmēti abi varianti, vai nebūs atzīmēta neviena no abām atbildēm, tiks uzskatīta par nederīgu.

Provizoriskie balsošanas rezultāti būs zināmi jau svētdien.

Rīkojumu par Saeimas atlaišanas ierosināšanu savu pilnvaru laikā izdeva bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers pēc tam, kad Saeimas vairākums liedza KNAB darbiniekiem veikt kratīšanu par likumpārkāpumiem aizdomās turētā Saeimas deputāta Aināra Šlesera dzīvesvietās.

Ziņo Centrālā vēlēšanu komisija:

Tautas nobalsošanas pirmajā stundā Latvijā piedalījušies 20409 jeb 1,37% vēlētāju Pirmajā balsošanas stundā no pulksten 7.00 līdz 8.00 tautas nobalsošanā par 10.Saeimas atlaišanu 950 Latvijas vēlēšanu iecirkņos nobalsojuši 20409 jeb 1,37 procenti balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

Vislielākā balsotāju aktivitāte bijusi Saulkrastu novadā, kur nobalsojuši 4,21 procents vēlētāju. Zemākā vēlētāju līdzdalība pirmajā balsošanas stundā bijusi Zilupes novadā, kur nobalsojuši 0,34 procenti balsstiesīgo.

Tautas nobalsošanā Rīgā līdz pulksten 8.00 piedalījušies 4979 jeb 1,22 procenti vēlētāju, Vidzemē - 6578 jeb 1,62 procenti, Latgalē - 2421 jeb 1,01 procents, Kurzemē - 2972 jeb 1,45 procenti un Zemgalē - 3459 jeb 1,49 procenti vēlētāju.

Ziņas par vēlētāju līdzdalību pieejamas CVK tautas nobalsošanas interneta vietnē www.tn2011.cvk.lv . Nākamreiz ziņas par vēlētāju līdzdalību CVK apkopos par laiku līdz plkst.12.00, un tautas nobalsošanas interneta vietnē šīs ziņas būs pieejamas, sākot no pulksten 12.30.

No Valkas novada ziņo korespodents Aldis Dubļāns:

Vai tiksimies septembrī?

Gandrīz visi "Ziemeļlatvijas" aptaujātie respondenti Valkā atzina, ka ir balsojuši par Saeimas atlaišanu. Vēlēšanu iecirknī kultūras namā pirmajā referenduma stundā savu attieksmi bija izteikuši 68 balsstiesīgie.

Kā pastāstīja 884. vēlēšanu iecirkņa komisijas sekretāre Ligita Drubiņa, referenduma dalībnieku aktivitāte ir liela, jo kopš pulksten astoņiem visu laiku ir vismaz padsmit cilvēku liela rinda. Biļetenu aizpildīšana notiek raiti, jo lielumlielā cilvēku daļa jau iepriekš ir izlēmusi par krustiņa ievilkšanu vienā vai otrā lodziņā.

 

"Metam viņus nost!" tādus vārdus sacīja kāds visnotaļ cienījams pensionārs. Valcēnietis Vsevolods bija vienīgais no manis aptaujātajiem, kurš esot balsojis pret. Viņš gan piebilda, ka referenduma iznākums ir skaidrs un paša balss neesot nozīmīga. Vsevolodam ir divi ierosinājumi valsts sakārtošanai.

Pirmais: Saeimas deputātu skaits samazināms par pusi. Otrais: atceļami visi pabalsti tiem, kuri izmanto mūsu sociālās sistēmas garantijas. "Cilvēki vairs negrib strādāt. Daudzi iemanījušies izdzīvot no pabalstiem, un tāpēc pašlaik esam, tur, kur esam. Igauņi sen jau nemaksā tiem, kuri darbu pamet pēc paša vēlēšanās," pauž Vsevolods.

Dažu aptaujāto vidū izskanēja doma, ka šis ir balsojums par vai pret Zatleru. Citi cilvēki, nav droši, ka nākamais partiju piedāvājums rudenī nebūs pārliecinošs un ticams.

Otrs vēlēšanu iecirknis Valkā ir J. Cimzes mūzikas skolā. Tur rinda neveidojās, taču pie visiem vēlēšanu komisijas dalībnieku galdiņiem apmeklētāji bija. Amatpersonām nekādā gadījumā darba netrūka. Iecirkņa vēlēšanu komisijas loceklis Ilmārs Zaļais, jautāts par vēlētāju noskaņojumu, atbildēja, ka spēle praktiski notiek vienos vārtos. Savstarpējās sarunās vēlētāji lielākoties sacīja, ka nākamreiz vēlēšanu iecirknī tiksimies septembrī.

Ziņo Centrālā vēlēšanu komisija:

Tautas nobalsošanā līdz pulksten 12.00 piedalījušies 276459 jeb 18,53% vēlētāju

Rīga, 23.jūlijs: Tautas nobalsošanā par 10.Saeimas atlaišanu līdz pulksten 12.00 Latvijā piedalījušies 276459 jeb 18,53 procenti balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

Vislielākā balsotāju aktivitāte līdz šim bijusi Saulkrastu novadā, kur līdz pulksten 12.00 bija nobalsojuši 51,99 procenti vēlētāju, Salacgrīvas novadā - 33,53 procenti vēlētāju, bet Carnikas novadā - 32,62 procenti vēlētāju.

Zemākā vēlētāju aktivitāte joprojām saglabājusies Zilupes novadā, kur nobalsojuši 10,63 procenti vēlētāju.

Tautas nobalsošanā Rīgā līdz pulksten 12.00 bija piedalījušies 56842 jeb 13,91 procenti vēlētāju, Vidzemē - 91519 jeb 22,38 procenti, Latgalē - 36145 jeb 15,24 procenti, Kurzemē - 44324 jeb 21,63 procenti un Zemgalē - 47629 jeb 20,48 procenti vēlētāju.

Ziņas par vēlētāju līdzdalību pieejamas CVK tautas nobalsošanas interneta vietnē www.tn2011.cvk.lv . Nākamreiz ziņas par vēlētāju līdzdalību CVK apkopos par laiku līdz plkst.16.00, un tautas nobalsošanas interneta vietnē šīs ziņas būs pieejamas, sākot no pulksten 16.30.

No Smiltenes ziņo korespodents Toms Markss:

Smiltenes novadā augsta vēlētāju aktivitāte

Sestdien visā Latvijā notiek eksprezidenta Valda Zatlera ierosinātais referendums par desmitās Saeimas atlaišanu. Līdz pulksten 12.00 ļoti augsta vēlētāju aktivitāte bija vērojama Smiltenes novadā, kur savu izvēli bija izdarījuši jau 23, 6 procenti no balstiesīgajiem vēlētājiem.

Sestdien visas Latvijas centrālais notikums viennozīmīgi bija referendums, ko izsauca bijušā valsts prezidenta Valda Zatlera rīkojums numur divi, kas paredzēja ierosināt Saeimas atlaišanu. Līdz pulksten 12.00 Latvijā kopumā jau bija nobalsojuši 274179, jeb 18, 4% no balstiesīgajiem iedzīvotājiem.

Portāls ziemeļlatvija.lv devās uz diviem no Smiltenes vēlēšanu iecirkņiem, kuri atradās sporta skolas, kā arī kultūras un sporta centra telpās, lai noskaidrotu kāda ir vēlētāju aktivitāte, kā arī uzzināt vēlētāju motivāciju balsot par vai pret Saeimas atlaišanu.

Kultūras un sporta centra vēlēšanu iecirknī balsošanas process noritēja raiti, jo, lai arī izveidojās neliela rinda, tomēr tā ātri virzījās uz priekšu. Līdz pulksten 12.00 šajā vēlēšanu iecirknī bija nobalsojuši 433 iedzīvotāju. Uzreiz pēc vēlēšanām uzrunājām vairākus balsotājus, kuri gandrīz visi kā viens atzina, ka balsos par Saeimas atlaišanu.

Smiltenes novada iedzīvotājs Laimonis Cepurītis sacīja, ka nācis uz referendumu, jo bija jāizdara kāda izvēle. Līdzšenējo situāciju valstī smiltenietis raksturoja kā diezgan sāpīgu. Viņš arī sacīja, ka Zatleram lēmumu par Saeimas atlaišanas ierosināšanu, vajadzēja pieņemt jau agrāk.

Savukārt studenti Viktoriju Kunko uz referendumu motivēja nākt pilsoņu pienākums. Par Zatlera ierosinājumu viņai bija duālas sajūtas un izvēli balsot pa vai pret Saeimas atlaišanu bijis samērā grūti izdarīt.

Vēlēšanu iecirknī, kas atradās Smiltenes sporta skolas zālē, rinda jau bija krietni vien garāka, brīžiem sniedzoties līdz pat ieejas durvīm. Līdz 12.00 šajā iecirknī nobalsojuši bija jau 1007 vēlētāju. Laima Suskeviča atbalsta Saeimas atlaišanu, jo viņu neapmierināja esošā situācija valstī. Kundze arī cer, ka Zatlers ierosinot šo lēmumu spēs padarīt labāku dzīvi iedzīvotājiem.

Pensionāre Mirdza Zadiņa, kura bija par Saeimas atlaišanu, sacīja, ka viņu neapmierina esošā politiskā situācija, īpašu uzmanību kundze vērsa uz pensijām, kas esot ļoti mazas, kā arī uz cilvēkiem, kuri ir spiesti doties peļņā uz ārzemēm. Mirdza arī sacīja, ka Zatleram pieņemt lēmumu par Saeimas atlaišanas ierosināšanu vajadzēja jau agrāk.

Smiltenieti Vitoldu uz referendumu motivēja nākt un balsot par Saeimas atlaišanu tas, ka viņu neapmierināja patreizējā parlamenta rīcībpolitika. Viņš arī sacīja, ka esošā Saeima esot bijusi iepriekšējās Saeimas kopija. No jaunās Saeimas Vitolds cer sagaidīt ieklausīšanos tautas viedoklī. Zatlera ierosinājumu viņš vērtēja tikai un vienīgi pozitīvi.

Kā pastāstīja Smiltenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Aurika Zīvere, tad vēlēšanu process norit raiti, bez nekādiem starpgadījumiem.Līdz pulkten 12.00 Smiltenes novada 12 vēlēšanu iecirkņos kopumā nobalsojuši 2658, jeb 23, 6 procenti no balstiesīgajiem iedzīvotājiem.

Lielākā aktivitāte ir vērojama Smiltenē, bet no pagastiem visvairāk balsojuši Palsmanē, Grundzālē un Bilskā. Zīvere vēlētāju aktivitāti raksturoja kā augstu. Provizoriskie referenduma rezultāti būs pieejami naktī no sestdienas un svētdienu.

 

Ziņo Centrālā vēlēšanu komisija:

Tautas nobalsošanā līdz pulksten 16.00 piedalījušies 482180 jeb 32,32% vēlētāju

Rīga, 23.jūlijs: Tautas nobalsošanā par 10.Saeimas atlaišanu līdz pulksten 16.00 Latvijā piedalījušies 482180 jeb 32,32 procenti balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

Līdz pulksten 16.00 vislielākā balsotāju aktivitāte joprojām reģistrēta Saulkrastu novada vēlēšanu iecirkņos, kur nobalsojuši 103,14 procenti vēlētāju. Augsta vēlētāju līdzdalība bijusi arī Carnikavas novada un Salacgrīvas novada vēlēšanu iecirkņos, kur nobalsojuši attiecīgi 65,42 procenti un 53,19 procenti vēlētāju.

Zemākā vēlētāju aktivitāte līdz pulksten 16.00 reģistrēta Daugavpilī, kur nobalsojuši 18,52 procenti vēlētāju un Zilupes novadā, kur nobalsojuši 19,5 procenti vēlētāju.

Tautas nobalsošanā Rīgā līdz pulksten 16.00 bija piedalījušies 107343 jeb 26,26 procenti vēlētāju, Vidzemē - 157746 jeb 38,58 procenti, Latgalē - 59015 jeb 24,89 procenti, Kurzemē - 78890 jeb 38,51 procents un Zemgalē - 79186 jeb 34,05 procenti vēlētāju.

Ziņas par vēlētāju līdzdalību pieejamas CVK tautas nobalsošanas interneta vietnē www.tn2011.cvk.lv . Nākamreiz ziņas par vēlētāju līdzdalību CVK apkopos par laiku līdz plkst.20.00, un tautas nobalsošanas interneta vietnē šīs ziņas būs pieejamas ap pulksten 20.30.

Komentāri 1

oj, mēs arī aktīvi:
http://www.tn2011.cvk.lv/report-activities-9402.html

pirms 9 gadiem, 2011.07.23 13:38

Citas ziņas