Šodien visā Latvijā pārbaudīs trauksmes sirēnas 2

Lai pārbaudītu trauksmes sirēnu tehnisko gatavību un skaņas signāla dzirdamību, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) šodien plkst.10 uz trim minūtēm visā Latvijā ieslēgs trauksmes sirēnas, aģentūru LETA informēja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.

 

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem trauksmes sirēnu gatavības pārbaude tiek veikta divas reizes gadā. Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata satraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama. VUGD aicina viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu klientus par gaidāmo trauksmes sirēnu pārbaudi, lai neradītu paniku.

 

 

Trauksmes sirēnas paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem.

 

 

Savukārt citreiz, izdzirdot sirēnas signālu, jāklausās radio vai jāieslēdz televizors, kur šādos gadījumos tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par vēlamajiem aizsardzības pasākumiem un drošu uzvedību katastrofu un avāriju gadījumos.

 

 

Sirēnas izvietotas ar aprēķinu, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā, tomēr šī dzirdamība atkarīga arī no vēja stipruma, gaisa mitruma un citiem apstākļiem.

 

 

Līdz 2007.gadam Latvijā bija uzstādītas 59 rotējošās elektromehāniskās sirēnas. Kopš 2007.gada ir sākts trauksmes sirēnu izvietošanas otrais posms, kas noslēgsies šogad, kad valstī tiks pabeigta vēl papildu 105 sirēnu uzstādīšana.

 

 

Līdz šim otrajā kārtā ekspluatācijā ir pieņemtas 96 trauksmes sirēnas.

 

 

Šodien trauksmes sirēnas pirmo reizi dzirdēs Pāvilostas, Jaunjelgavas, Apes, Iecavas, Auces, Vangažu un Līgatnes iedzīvotāji, norādīja Vetere.

 

 

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, pēdējo reizi trauksmes sirēnu pārbaude notika šā gada 21.maijā.

 

Komentāri 2

smilteniete

Vienu brīdi tajā laikā arī bija tāda dīvaina skaņa. Tā jocīgi ap dūšu palika, nevarēja saprast, vai kur avārija, ugunsgrēks vai kas... Bet kā mēs zināsim, ka tas ir nopietni? Vienīgais pēc tā ka sirēna būs ilgu laiku.

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 20:20

Citas ziņas