Starp nostalģiju un riska izjūtu

Valkas novadpētniecības muzejā 1. augustā atklās Latvijas Fotogrāfijas muzeja vadītāja un fotogrāfa Viļņa Auziņa darbu izstādi "Robežpārbaude". Viņš saistībā ar dažādiem fotoprojektiem Valkā ir viesojies vairākkārt.

 

Autors atzīst, ka izstādes nosaukuma motivācija saistīta ar Valkas robežpilsētas statusu un viņa līdzdalību foto projekta "Cilvēks robežlaikā" īstenošanā. "Robežpārbaude" ir viena no iespējām paskatīties uz savu esību tieši šajā brīdī - robežu starp nostalģiju un riska izjūtu," skaidro fotogrāfs.

 

Izstādē ir iekļauti darbi no tematiski un estētiski konceptuālām autorkolekcijām "Redzes Instinkts", "Telpiska inversija", " Hronikas piesavināšanās", "Integrācija", "Zemes apmeklējums" un "Formas klons". Attēli ir radīti dažādos laika periodos.

 

 

Autoram šķiet, ka tā brīža gaismas satveršanu ietekmējušas tās pašas tieksmes, kas ietekmē jebkura cilvēka centienus kaut ko attēlot - interese par sevi šajā pasaulē un sajūsma par redzamās pasaules formu daudzveidību.

 

Vilnis Auziņš ir beidzis Beidzis Maskavas Kultūras institūtu Mākslas administrācijas un kino - foto režijas specialitātē, Stažējies Dienvidmēnas Universitātē Portlendā, ASV (1995). Lasījis lekcijas augstskolās ASV, Austrijā, Francijā, kā arī fotofestivālu ietvaros Slovākijā un Rumānijā.

 

 

Viņš ir bijis kurators un mākslinieks vairāk nekā 200 izstādēs. Izstādi atvērs pulksten 16.00 un tā būs apskatāma līdz 31. augustam.

Citas ziņas