Suņu apzīmēšana ar mikroshēmu paredzētajā termiņā būs bezmaksas pakalpojums 5

Suņu apzīmēšana ar mikroshēmu paredzētajā termiņā būs bezmaksas pakalpojums, šodien konferencē "Vienotā mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācija - ieguvumi, sadarbība, risinājumi" žurnālistus informēja konferences organizatori.

 

Ministru kabineta noteikumi "Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība", kas stāsies spēkā 2009.gada 1.janvārī, paredz obligātu visu valstī esošo suņu reģistrāciju, paredzot dzīvnieka apzīmēšanu ar mikroshēmu, vienotā datu bāzē, ko izveido un uztur Lauksaimniecības datu centrs (LDC). Šis apzīmēšanas veids nomainīs līdz šim neefektīvo dzīvnieku apzīmēšanu ar žetoniem.

 

 

Noteikumu ieviešanai paredzēts pārejas periods - viens gads. Tas nozīmē, ka dzīvnieka reģistrēšanai nebūs nepieciešama atsevišķa vizīte pie veterinārārsta, bet to varēs apvienot, piemēram, ar ikgadējo veterinārārsta apmeklējumu, kad dzīvnieku vakcinē pret trakumsērgu, kas ir obligāts pienākums dzīvnieka īpašniekam.

 

 

Ja suns tiks apzīmēts un reģistrēts paredzētajos termiņos - gada laikā no ieviešanas brīža vai sešu mēnešu laikā no suņa dzimšanas brīža - dzīvnieka īpašniekam tas būs bezmaksas pakalpojums, jo šos izdevumus segs valsts. Suņu īpašniekiem, kuri noteiktos termiņus neievēros, kā arī kaķu un mājas sesku īpašniekiem apzīmēšana un reģistrācija būs par maksu.

 

 

Vakar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sanāksmē lauksaimnieki zemkopības ministram norādīja, ka mājdzīvnieku apzīmēšanu Eiropas Savienība (ES) dalībvalstīm nav noteikusi par obligātu prasību. Tiem ir jābūt apzīmētiem tikai tad, ja tie tiek vesti pāri valsts robežai.

 

 

Ņemot vērā slikto finanšu stāvokli valstī, lauksaimnieki aicināja šī dārgā projekta ieviešanu atlikt līdz 2012.gadam, kā arī noteikt, ka apzīmēti tiks tikai tie mājdzīvnieki, kurus izved ārpus Latvijas. Ministrs norādīja, ka mājdzīvnieku apzīmēšana noteikti nebūs Zemkopības ministrijas (ZM) prioritāte nākamgad.

Tas, vai mājdzīvnieku apzīmēšanu varēs sākt īstenot nākamgad, būs atkarīgs no 14.novembra balsojuma par valsts budžetu 2009.gadam.

 

 

Reģistrējot mājas (istabas) dzīvnieku, tiek nostiprinātas arī īpašuma tiesības uz konkrēto dzīvnieku. Ar mikroshēmu apzīmēta dzīvnieka piederība personai ir viegli konstatējama un pierādāma. Reģistrēta dzīvnieka pazušanas un atrašanas gadījumā iespējam maksimāli ātri atrast dzīvnieka īpašnieku, sazināties ar viņu un dzīvnieku nogādāt mājās.

 

 

Dzīvnieku reģistrācija ir nepieciešama ne tikai dzīvnieka īpašniekam, bet arī valsts un pašvaldību institūcijām, kuru pienākumos ietilpst uzraudzīt dzīvnieku labturības un aizsardzības normas - Pārtikas un veterinārajam dienestam, Valsts un pašvaldību policijai.

 

 

Šīs institūcijas beidzot iegūs neapšaubāmu pārliecību par dzīvnieka piederību konkrētai personai, būs iespēja saukt pie atbildības dzīvnieku īpašniekus, kas neievēro normatīvo aktu prasības, kā arī no dzīvnieku īpašniekiem būs piedzenami izdevumi, kas saistīti ar dzīvnieka izņemšanu, transportēšanu, izvietošanu dzīvnieku patversmēs, kas tagad tiek segts no valsts budžeta.

 

 

Ieguvēji būs arī veterinārārsti, kas pēc mikroshēmas vienmēr varēs pārliecināties, vai tieši konkrētais dzīvnieks tiek vakcinēts pret trakumsērgu, vai tieši par šo dzīvnieku tiek sniegta uzziņa par tā faktisko stāvokli, vai dzīvnieka eitanāziju pieprasa dzīvnieka īpašnieks, kā arī citos gadījumos.

 

 

Galvenais ieguvums no jaunās kārtības - dzīvnieks kļūst identificējams, kas paaugstinās arī dzīvnieka īpašnieka atbildības līmeni par savā īpašumā esošo dzīvnieku.

 

 

Šodien žurnālistiem bija iespēja redzēt, kā suņa kreisajā plecā ievada mikroshēmu biedrības "Dzīvnieku pansija "Ulubele"" sunim Džekam, pateicoties kura raibajam dzīves stāstam, tika izveidota šī biedrība.

Konferenci organizēja dzīvnieku aizsardzības biedrība "Dzīvnieku SOS", dzīvnieku pansija "Ulubele", patversme "Dzīvnieku draugs" un ZM.

 

 

Konference notika Eiropas Savienības Veterinārās nedēļas gaitā.

 

Komentāri 5

Tofiks

Sākās! Vai saimniekam būs raidītājs, lai zin kurā mājā kucīte?

pirms 12 gadiem, 2008.11.14 09:27

xxx

Vakar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sanāksmē lauksaimnieki zemkopības ministram norādīja, ka mājdzīvnieku apzīmēšanu Eiropas Savienība (ES) dalībvalstīm nav noteikusi par obligātu prasību. Tiem ir jābūt apzīmētiem tikai tad, ja tie tiek vesti pāri valsts robežai.

Malaci! Mes atkal busim pirmajas rindas- visi suni, kaki uzskaititi. Japadoma, ko vel varetu, a varbut skurstenu nodokli, tur tak ari smuka nauda butu...

pirms 12 gadiem, 2008.11.15 08:34

oga

Lauku apvidos šis pasākums būs smags pārbaudījums.

pirms 12 gadiem, 2008.11.19 00:19

Man vecis regulāri pazūd, viņu arī varēs čipot?

pirms 12 gadiem, 2008.12.09 23:25

Citas ziņas