Suņus peldināt ir aizliegts 5

"Ziemeļlatvijas" portāla lasītāji jautā, vai Zāģezerā ir atļauts peldināt suņus. Šo jautājumu uzdevām domes izpilddirektoram Valdim Rogainim.

 

Viņš atbildēja, ka tas ir kategoriski aizliegts ne tikai atpūtas vietā pie Zāģezera (tai nav pludmales statusa), bet arī citās ūdenstilpēs. Tas ir precīzi noteikts likumā par vidi. Tiesa Valkas pašvaldības saistošajos noteikumos tas nav precīzi pasacīts, taču likums allaž ir pārāks par noteikumiem.

 

V. Rogainis informē, ka pašvaldības reidi ezera apkārtnē ir notikuši un cilvēkiem ir aizrādīs. Tomēr tas ir katra cilvēka sapratnes un ētikas jautājums. Katram klāt izstāvēt nevarēs.

 

 

Viņš sola turpmāk šim aspektam veltīt lielāku pašvaldības policijas kontroli un precīzāku atrunāšanu domes izdotajos saistošajos noteikumos.

Komentāri 5

boy

Jā, man arī nepatīk, ka peldina suņus ezerā, sesavāc aiz tiem... Bet Latvija sāk līdzināties Krievijai- likumi ir, bet neviens tos neievēro, un pat nekontrolē. Žēl

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 13:02

Peldētājs.

Jāuzliek zīme,kur norādīts,ka suņus ezerā nedrīkst mazgāt un peldināt.

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 13:16

Tofiks

cilvēku pārākums ir neaptverams! Daba ir arī suņiem. Nu ja, tagad jau ir īpaši Dieva sūtņi Zemes virsū, kuriem pieder ezeri, meži, kaut paši savām rokām nav spējīgi radīt pat smilšu graudu, tik izmantot!!!
Suņiem, drīz ierobežos arī meža zvērus un būs tiesības tos pie ūdenskrātuvēm apšaut bez žēlastības.
Pat izslāpis lauva neaiztiek mazākos zvērus, kuri veldzē slāpes.

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 13:46

lote

Varbūt nevajadzētu suņukus peldināt peldvietās,un tad nebūtu iemesls strīdam.:)Suņuki peldas otrā krastā!:)

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 14:09

hi-hi

Zāģi nav redzams zilais karogs .tada missene normali cilveki nepeldas.tad jau jaaizliedz ari tiem bebiem ar piekakatiem pamperiem.Lielie blaveji padomajat no kurienes tek tas ezera udens.Suni lai peldas.Suns cilveka labakais draugs.

pirms 12 gadiem, 2008.07.29 22:16

Citas ziņas