Tauta gaida godīgu rīcību 30

Vienā no nabadzīgākajām ES valstīm par Valsts prezidentu ievēl eksbaņķieri un bagātāko pensionāru

Latvijas Valsts prezidents nākamos četrus gadus būs bijušais baņķieris un līdzšinējais Saeimas deputāts Andris Bērziņš. Tā ceturtdien nolēma vairums parlamenta deputātu. Par Bērziņu atdotas 53 balsis, pret - 44.Kad sestdienas paziņojumā Valdis Zatlers nosauca lietas īstajos vārdos un atzina oligarhu milzīgo ietekmi uz politiku, šķita - tautā atgriežas ticība godīgai politikai un atliek vien konsekventi spert nākamos soļus. Nekā. Daudzi "Saskaņas centra", ZZS un PLL deputāti rīkojās tik saskaņoti, ka, vienkāršoti sakot, tautu uzmeta. Oligarhi, kas stāv aiz šīm partijām ir uzvarējuši. Vismaz pagaidām. Tauta savu atbildes vārdu un attieksmi pret Saeimu paudīs 23. jūlijā. Un nav grūti pareģot, kāds tas būs.

Labs cilvēks nav amatsKāpēc tā notika un ko mums no tā būs mācīties? Vai tiešām viss ir nopērkams? To netieši apliecināja arī politiķis Jānis Jurkāns. Kad žurnālisti viņam jautāja, vai nebija iespējas ietekmēt saskaņiešu balsojumu, politiķis atbildēja, ka viņam neesot tik daudz naudas. Tas visu izskaidro.

Protams, tā ir taisnība, ka Zatlers savas ievēlēšanas sākumā arī neguva tautas atbalstu, taču jaunā prezidenta vēlēšanas izskatījās vēl bēdīgāk, turklāt viņam acīmredzot nav cilvēciskās harizmas. Bērziņš par savu galveno plusu uzskata lielās ekonomikas un finanšu zināšanas, taču tās vairāk nepieciešamas premjeram, nevis prezidentam. Var jau būt, ka jaunais prezidents ir labs cilvēks, taču tas nav amats.

Vēlēšanu izpildījums nelāgsSmiltenes novada domes saimnieciskās daļas vadītājs Gints Kukainis "Ziemeļlatvijai" atzina, ka viņa personīgās simpātijas bija Zatlera pusē un piedzīvojis vilšanās sajūtu. "Tomēr nākotnē raugos ar cerībām. Kad pirms četriem gadiem par prezidentu ievēlēja Valdi Zatleru, viņš arī neizskatījās tautai simpātisks, uzvedībā pārliecinošs un arī viņa ievēlēšanas veids izraisīja iebildes," uzskata G. Kukainis. Viņš nešaubās, ka tauta šo Saeimu noteikti pārvēlēs un nākamā varētu būt godprātīgāka.

Uzņēmējs Andrejs Pebo atzīst, ka viņš pēc prezidenta vēlēšanām izjūt mieles. Tautā mēdz sacīt, ka labāks ir zināms un prognozējams, nekā nezināms un neparedzams. "Jauno prezidentu nepazīstu, taču vēlēšanu izpildījums bija nelāgs. Tā noteikti nav demokrātijas izpausme, ja nezinu, kuri cilvēki ir balsojuši par manas valsts prezidentu. Pieļauju, ka tā saucamajiem saimniekiem vēlēšanu izdruka ir pieejama un viņi zina, kurš savu ir atstrādājis. Visvairāk pārdzīvoju, ka šo procesu nevaru ietekmēt, un domāju, ka lielākā tautas daļa jūt to pašu," pauž A. Pebo.

Jaunais izskatās apjucis"Vērtēsim prezidentu, sākot no vakardienas. Nezinu, vai tas ir vecuma dullums, vai arī viņš vēlas kaut ko sasniegt. Visdrīzāk, ka otrais. Jādomā, ka viņam tuvu stāvošie cilvēki piestrādās un prezidents darīs savu. Dzīvosim pēc vecās kārtības un tad jau redzēsim, kādā virzienā viss noritēs," uzskata uzņēmējs Juris Biezais.

Māc šaubu mākonītisValkas bērnudārza "Pasaciņa" Laila Ozoliņa vēlēšanām sekojusi līdzi ar lielu interesi, jo šķitis, ka jānotiek kādam izšķirošam pagriezienam valsts vēsturē. "Esmu vīlusies. Varbūt dziļi maldos, taču jaunais prezidents nenesīs to, ko no viņa gaida tauta. Situācija ir tāda, ka apakšas vairs negrib samierināties, bet augšas neredz izeju no strupceļa. Tie, kas vēl nav pametuši Latviju, gaida kaut ko jaunu," stāsta L. Ozoliņa. Viņa domā, ka jaunais prezidents kandidēšanas laikā spēlējās, taču pēc ievēlēšanas izskatās apjucis.

Vienīgais no aptaujātajiem, kurš neizsacījās negatīvi par jauno prezidentu, ir ZZS kandidāts 10. Saeimas vēlēšanās Guntis Albergs un uzskata, ka abi ir labi kandidāti. Viņš pozitīvi vērtē Zatlera darbu, taču Saeimas atlaišanu vērtē neviennozīmīgi. "No vienas puses tas ir pareizi, taču pavisam cits aspekts ir izvēlētais laiks. Viņam bija iespējas un vajadzēja to izdarīt iepriekšējās Saeimas laikā.

Vai tas ir ētiski to izdarīt dažas dienas pirms prezidenta vēlēšanām? Māc šaubu mākonītis, vai prezidenta rīcība nav personīgo interešu vadīta. Pašlaik situācija ir sarežģīta. Liels ieguvējs būs tas politiskais spēks, kuram piesliesies Valdis Zatlers," analizē G. Albergs. Viņš atzīst, ka nav iekšā lielajā politikas katlā, taču netic, ka, piemēram, Lembergam ir tik milzīga teikšana, ka viņam skrietu pakaļ tik daudz deputātu.

Komentāri 30

Ar jauno prezidentu būs auzas!Tiešām bij tā ,ka Zatlers nepatika no sākuma pēc Vairas Vīķes,bet viņš atstāj godīga cilvēka iespaidu,kurš tautai atbild uz viņas jautājumiem.Bet šis jaunais jau pēc uzvedības un runas nesimpatizē nemaz!Smīnu vajadzēs novākt no ģīmja,bet ceru ka notiks kas tāds ka viņu izmetīs no tā krēsla!

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 09:15

iveta

Nu man tas viņa ģimenes stāvoklis liekas stipri jocīgs...Kautkur kautk;ada civilsieva, ārlaulības bērni...Parasti gan necenšos bāzt degunu citu personīgās lietās, bet nu te...kautkas nav īsti kārtībā...Nebļaušu kopā barā ar visiem, cik viņš slikts, jo līdz šim par viņu pat neko nezināju, bet iekšējā sajūta ir tāda-kautkas te nav riktīgi...

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 09:37

nazis

Vai tiešām tautu uzmeta?
Es tā nejūtos. Man šķiet viss ir kārtībā un būs kārtībā. Uzmeta tos klaigātājus un mūžīgi neapmierinātos, ko varētu apvienot partijā ar nosaukumu "Atlaist Saeimu!" vai "Ķeriet zagļus", kas vienmēr ir pret visu un vienīgi pret, kam pašiem nav savu domu un savu mērķu, kuri skaidri zina pret ko viņi ir, bet nav pat nojausmas, ko paši vēlās.
Par laimi tādi Latvijā ir mazākumā, bet protestētāji vienmēr ir skaļāki par apmierinātajiem. Nevajag pēc viņiem spriest par visu tautu.

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 10:01

anna

Valsti prezentēs cilvēks, kas nemāk normāli teikumus veidot!

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 10:06

Oga

Tieši tā, Bērziņam ir dažas atbildes uz visiem jautājumiem, proti, Es nezinu; jautājiet viņiem; to es jums nevaru pateikt; es tur klāt nebiju; uz šo jautājumu man nav atbildes. Laba perspektīva, vai ne?

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 11:36

es

Nekas, arī Bērziņu savedīs kārtībā un runāt iemācīs, tāpat kā Zatleru

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 15:36

londa

Un kā tad ar nevainojamo reputāciju?
Daktera "aploksnes nobāl " šī prezidenta darbu priekšā.
Iemācīties runāt nav tas pats, kas būt "goda vīram",kas reprezetē valsti un tauta viņam uzticas. Ko var teikt par V.Z.

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 15:42

mieru!

Tikai mieru! Atcerieties neseno vēsturi-neviens no pēcatmodas prezidentiem sākumā nebija labs. Mūsu tautai raksturīgi izgaudoties jau iepriekš,kaut neko skaidri nevar zināt un pievērt acis un aizbāzt ausis tad, kas vajadzētu skatīties ar abām un klausīties arīzan. Kādas mieles par nezināšanu kuri cilvēki balsojuši par vienu vai otru? Nebij jau no ASV vai Krievijas- bija mūsu pašu ievēlētie 100 deputāti kuriem likumdošana dod tiesības brīvi paust savu viedokli bez kādas kontroles vai piespiešanas. Nu beigsim iet vienreiz Vienotības pavadā, sludinot,ka viss,ko dara viņi,ir likumīgs un ja kāds uzskata citādi (pat saskaņā ar likumu) tad ir melis,zaglis,oligarhs un vispār ,"tādam pa purnu"! Man personīgi ne sevišķi patīk Bērziņš, viņš vēl "jāsakārto"",lai izskatītos pēc prezidenta, bet tīk,ka nebaidās no žurnālistiem kā Zatlers-saka,kā domā!Varbūt nelocīsies arī to kungu priekšā,kas no ārvalstīm diktē mums noteikumus. Zatlera gājiens bija vai nu pārāk emocionāls vai pārāk savtīgs-abējādi slikti. četrus gadus snaust un beigās iebrēkties- nav labs stils, jo šādam izlēcienam ir iekšējas un ārējas sekas.To nu izjūt viņš pats un to izjūt Latvija kopumā. Tāpēc- tikai mieru, pietiek jau ar nervozu pašreizējo prezidentu!

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 17:30

sviesc

Pēc jaunā preža uzstāšanās preses priekšā, jutos ļoti štruntīgi, bija kauns, ka mums ir tāds prezidents, kas nemāk izteikties, teikumi kā skolniekam, kas pieķerts špikojot.Nesaprotu, kā viņš vadīja ministriju, kā strādāja un vadīja banku, to prezentējot partneru un ārvalstnieku priekšā = tas jau viņam sen bija jāiemācās, bet, izrādās, laikam jau tāpēc bija jāaiziet, ka vizuālais tēls ir nekudišnijs.Man nav cerības, ka kaut kas uzlabosies- runu un sevis pasniegšanas mākslu var iemācīt jaunam vai tādam, kas to grib, bet šamējam man liekas tas viss būs garām, pārāk par sevi pārliecināts, bet nesimpātisks(te nedomāju ārējo izskatu)

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 21:57

Vecs komunists! Nesakārtota dzīve! Pateikt neko sakarīgu nevar! Uz jautājumiem nespēj pilnīgi atbildēt! Veca āksta augstprātība! Žēl tās sievietes un viņas bērna!

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 22:20

talavietis

Prezidents ir valsts "seja" un tam jābūt simpātiskam ne tikai Latvijas tautai, bet ļoti vēlams arī diplomātisko partneru acīs...

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 23:02

XXX

mieru! 04.06.2011. 17:30:46
Labi pateikts.
Tautai labāk patiktu, ja par prezidentu tiktu ievēlēts nevis eksbanķieris, bet kārtīgs traktorists, vai kādas rūpnīcas pirmrindnieks. Viss, kas notiek mūsu valstī, ka jau te tiku teicis, ož pēc 1917. gada. Bet, kā viss beidzās 17tajā gadā, visi zinām..
Es nevaru komentēt, kāds Bērziņš būs kā prezidents, bet atceroties viņu kā baņķieri, nekas slikts prātā nenāk.
Kad Zatlers stājās amatā, atceros pirmo preses konferenci - visi Sorosa Mediju fonda sponsorētie žurnālisti viņu centās apliet ar dubļiem cik, nu, katra spēkos bija. Tas pats atkārtojas ar Bērziņu...
Un..... nevajag domāt, ka Bērziņš nesaņēma balsis arī no Vienotības.... Arī Vienotības deputātus Zatlers atlaida.... No atlaistajiem īpašu mīlestīstību gaidīt nevar... :)))

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 09:23

...

Nav jau runa par cilveku berzinu, bet veidu ka vins tika par prezidentu. iet runa par tiem augstprasiem, ko mes saeima ievelejam un kas tagad p-arada, kam vini kalpo. Berzins varbut ari ir ta neko, vismaz sievietem vins patik un bernus taisit prot, cik var noprast no runam, naudu ari sev pratis uztaisit, ka lembis, varbut kaut ko tautai atmetis un bus okidoki. bet ne par to runa.saeima jatriec, citadi bus auzas.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 13:12

lapa

Lai izdala tautai savus pusotra miljona uzkrajumus, kas no piecu gadu vecuma suri sastradati un bus savu misiju izpildijis. Lai padzivo uz prezidenta algas.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 13:15

aina

Nu to sievieti un viņas bērnu gan nežēlojiet-tā ir viņas izvēle un viņas dzīve.Tas ir ļoti personīgi,nelūrēsim atslēgas caurumā.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 15:23

to ...

Nu un kāds tad ir veids,kā viņš tika par prezidentu? Cik zinu,viņu ievēlēja aizklātās mēs taču nezinām kā kurš balsojis un nekad neuzzināsim,jo stāstīt var jebko.Šis balsojums neparāda ,kam kurš kalpo,jo neievēlēja jau vienbalsīgi.Mēs parasti izvēlamies,kam ticēt,kam nē. Kur teikts,ka paši nekļūdāmies? Tāds veids ir bijis visās prezidentu vēlēšanās. Kur problēma? Nav ievēlēts vēlamais? Bet tas jau ir cits stāsts.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 15:27

XXX

Jau vairākas reizes pārlasu komentārus..... :(( Un šie cilvēki cilvēki vēlēs jauno Saeimu??? Tad nav jābrīnās, ka tie paši cilvēciņi atkal prasīs pašu ievēlētās Saeimas atlaišanu. Mazliet šermuļi skrien pār kauliem, ja iedomājos, kas notiktu, ja prezidents būtu jāvēl tautai.... :(((

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 21:21

zzz

XXX, neko nedos Tev tā pārlasīšana. Tie ir tikai pāris teikumi un grūti spriest, kas un kā licis tajā brīdī tā rakstīt.
A ko tauta? Tauta esam mēs. Es, Tu, mūsu radi, kaimiņi... mēs visi ikdienā viens ap otru trinamies, runājamies, spriežam utt, bet kāda jēga? Tāpat viss paliks pa vecam. Ja kādam šķiet, ka "es" varu ko mainīt lielajā politikā, tad rūgti maldies. Ir un būs kā jābūt, ne tā kā tev labāk.
Lai kāds nebūtu šis kārtējais Prezidents, tas netika laicīgi likts priekšā kā kandidāts un uzskatu, ka tā pēkšņi no Lemberga aizmugures "izleca". Nevajag kādu mēģināt pārliecināt, ka Bērziņa kungs gāja garām un pēkšņi dzirdēja- eu, šodien var pieteikties par prezidentu... a ko, varbūt pamēģināt?
Jebkuram ir skaidrs, ka tam kam nauda, ir vajadzīga vara, jo vara gan nostiprina kapitālu, gan ļauj tam tālāk vairoties. Protams- var jau ielikt traktoristu, bet tas var saiet ķīsēlī un nesaprast, kas ir nauda un vara, tāpēc vajag kādu, kurš ar naudu ir pārbaudīts. Lūk, šis kandidāts ar to arī ir drošs, nauda tam patīk.
Visādi citādi, man nav nekādu pretenziju pret Bērziņa kungu. Es pat lieku lielākas cerības, kā uz Zatlera kungu.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 22:44

Vai,iksiņ,kā jūsu budžu slaka māk rīstīties.Ko ārdies?Pie krievu degvielas andeles nepielaida,vai.Vai vidzemnieki vainīgi,ka tavs Ventspils fīrers visu naudu dod savai Kurzemei un šejienes zēzistu pakalpiņi no šā ne pliku pigu izspiest nevar.Visu taču jau dabūjāt sazagušies,kad ar šodien tik nīstā Sorosa dzimtenes piekrišanu jums ļāva šito Latviju dibināt.Vēl tagad pat turpinat zemi prihvatizēt,kundziņi.
Kā tauta gribēs tā balsos.Aizej nu pie saviem partijas draudziņiem un paraudi klēpī.Tādus kā tu dzirdot,goda vārds,labāk balsot par krieviem nekā pašmāju kaklakungiem.
Un nelādies,nelādies,tavas lamas pat Rīgā nekāpj,kur nu vēl augstāk.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 22:46

XXX

05.06.2011. 22:46:42

It kā vajadzētu atbildēt uz man adresētu komentāru, bet pat īsti nezinu, ko lai atbild uz tik stulbu komentāru. Es apzinos, ka mūsu vidū ir pietiekami daudz lautiņu, kas ar mēslu dakšām ir gatavi iet un atņemt mantu, tiem, kas ir vairāk strādājuši un pratuši tikt pie turības.

pirms 9 gadiem, 2011.06.05 23:08

Citas ziņas