Tauta vēlas uzlabot Satversmi 1

No 12. marta līdz 10. aprīlim notika parakstu vākšana likuma "Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē" ierosināšanai.

Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotajiem provizoriskajiem parakstu vākšanas rezultātiem šajā laikā par Satversmes grozījumu ierosināšanu Latvijā parakstījies 213 751 vēlētājs.

 

Valkas rajonā savu attieksmi izsacījuši 3697 balsstiesīgie. "Ar cilvēku aktivitāti varam būt apmierināti, jo nepieciešamo 10 procentu vietā aktīvi ir bijuši 16,19 procentu balsstiesīgo," komentē Valkas rajona vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Helēna Kurme.

 

Visvairāk parakstu savākts Smiltenē - 1056. Pēc tam seko Valka ar 698 un Strenči ar 236 parakstiem. Sedā parakstu vākšanas punktā reģistrējušies 79 cilvēki. Starp pagastiem vislielākā aktivitāte ir bijusi Bilskā (156), Palsmanē (150) un Launkalnē (148). Vairāk par 100 parakstiem savākts arī Smiltenes pagastā, Trikātā, Variņos, Vijciemā un Grundzālē. Savukārt viszemākā aktivitāte ir Zvārtavā (23) un Plāņu pagastā (38).

 

CVK vēlētāju atbalstīto Satversmes grozījumu projektu nodos Valsts prezidentam, kas to iesniegs Saeimā. Pavisam valstī ir savākts par 40 procentiem vairāk nekā bija nepieciešams. Eksperti norāda, ka referenduma gadījumā būs grūti panākt, lai savu attieksmi izsacītu puse valsts balsstiesīgo.

 

CVK tagad jāveic parakstu pārbaude. Galīgos parakstu vākšanas rezultātus paziņos pēc divām vai trijām nedēļām, lai pārliecinātos, vai kādi vēlētāji nav parakstījušies vairākkārt un vai visiem parakstītājiem ir bijušas balsstiesības.

Komentāri 1

XXX

Kurmes kundze ir neprecīzi izteikusies. Pēc viņas teiktā izklausās, ka visi balstiesīgie atbalsta grozījumus Satversmē, bet ar saviem parakstiem to ir atbalstījuši 16,19%. Cik daudz iedzīvotāju atbalsta grozījumus parādīs referendums - vēl ir pāragri lēkāt aiz priekiem uz vienas kājas.

pirms 13 gadiem, 2008.04.12 17:08

Citas ziņas