Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tautas balss/8778: Nav pieļaujama tabakas reklāmas ierobežojumu mīkstināšana

Ekonomikas ministrija ir ierosinājusi grozījumus Likumā „Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu", ar ko vēlas atļaut tabakas reklāmu, piemēram, vides reklāmās, plakātos, bukletos un jebkādos citos informatīvajos materiālos, tajā skaitā tirdzniecības vietās.

Pret šo ieceri kategoriski iebilst Tabakas un alkohola kontroles Latvijas nacionālā koalīcija (TAKLNK), jo likumprojekta atbalsta gadījumā paplašinātos tabakas reklamēšanas iespējas, proti, tabaku būtu atļauts reklamēt vides reklāmās, plakātos, bukletos un citos informatīvajos materiālos, kas negatīvi ietekmētu gan uz cilvēku veselību, gan finansiālo stāvokli, kā arī skaidri norādītu, ka Latvija par sev saistošu neuzskata Pasaules Veselības organizācijas Vispārējo konvenciju, kuras 13. pants paredz ieviest pilnīgu tabakas veicināšanas, reklāmas un sponsorēšanas aizliegumu piecu gadu laikā pēc Konvencijas stāšanās spēkā (Latvija Konvenciju ratificēja 2005.gadā).

Latvijā ik gadu 16,5% nāves gadījumu ir tabakas izraisīti, un tabaka veido 12% no visa Latvijas slimību sloga, kas pēc Veselības ministrijas 2004.gada aprēķiniem rada 43 miljonu latu lielus zaudējumus Latvijas ekonomikai. Tāpat jāpiezīmē, ka tabakas reklāmu primārā mērķauditorija ir tieši jaunieši, jo aptuveni divas trešdaļas regulāro smēķētāju ir uzsākuši smēķēt pirms 18 gadu vecuma, kas skaidri norāda, ka šī sabiedrības daļa ir visvieglāk ietekmējama.

Latvija ir uzņēmusi lēnu, tomēr veiksmīgu kursu tabakas kontrolē, bet šī likumprojekta virzībā ir skaidri jaušamas biznesa intereses, par ko liecina arī fakts, ka likumprojekta tapšanas gaitā Latvijas Tirgotāju asociācija bija vienīgā, kas tika pieaicināta sniegt Ekonomikas ministrijai viedokli par paredzamajiem grozījumiem likumā.

Likumprojekta atbalsta gadījumā tautas kalpi uzsāktu/turpinātu lēnu genocīdu pret Latvijas tautu un parādītu, ka Latvija vai nu iet tabakas industrijas pavadā, vai gluži vienkārši neizprot tabakas radīto seku nopietnību.

Citas ziņas