Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tautas balss/8778:Šovasar 3x3 nometnes - Mālpilī un Mazsalacā

Šogad Latvijā atkal notiks divas pasaules latviešu ģimeņu 3x3 nometnes - no 11. līdz 18. jūlijam Mālpilī un no 25. jūlija līdz 1. augustam Mazsalacā.

Būt latvietim - prieks, lepnums un misijaMālpils nometnes tēma ir Trīs tēva dēli. „Mūsu uzdevums simboliskā nozīmē ir - gādāt par to, lai mūsu bērniem nav jāiet pasaulē ar tukšām ceļa somām, meklējot, kur tās piepildīt, - lai mēs spētu viņiem dot līdz piederības apziņu, mājvietas apziņu, atgriešanās apziņu," saka nometnes vadītāja Inese Krūmiņa.

Skolu programmās nacionāli patriotiskā audzināšana ir vien garāmejot pieminēta. Daudzi, būdami latvieši, nemaz īsti neizprot, ko tas nozīmē, un uzskata - ja kaut cik zina valodu, ar to jau pietiek. Standarta izglītības sistēmā cilvēks maz ko var smelties latviskās identitātes attīstīšanai un nostiprināšanai, bet ir iespēja kopā ar ģimeni vienu nedēļu gadā pavadīt 3x3 nometnē.

 

Visiem reizē mācīties - gan roku ievirzēs - latvisku amatu apgūšanu, gan galvas ievirzēs - tradīcijas, psiholoģiju, kultūrvēsturi, utt. Visiem reizē dziedāt galda dziesmu un vakara dziesmu, visiem reizē kādu vakaru pavadīt pie ugunskura pārdomās. Izlocīt kājas dančos savam priekam, iemācīties ko jaunu par to, kā varam dzīvot. Sajust mūsu kopību. Piedzīvot to, ka būt latvietim nozīmē ne tikai kaunu par uz bankrota robežas nonākušo valsti, bet būt latvietim ir arī prieks, lepnums un savā ziņā - misija, atgādina I.Krūmiņa.

3x3 nometnē Mālpilī notiks vairāk nekā 30 dažādu ieviržu, kas sadalītas trijos darba cēlienos - no rīta, pēcpusdienā un pievakarē. Nodarbības plānotas gan pieaugušajiem, gan jauniešiem, gan skolas vecuma bērniem, gan pirmsskolniekiem, gan arī pašiem mazākajiem (bēbīšu skoliņa).

 

 Notiks ar 3x3 vārdu tradicionāli saistītās ievirzes - ģimeņu seminārs, folklora, latviskā dzīvesziņa, politikas apskats, Vilku mācība, rotu kalšana, metālkalšana, ādas apstrāde, būs iespēja pamēģināt arī sietspiedes un skrodera darbnīcu u.c. Notiks divas vakara programmas ik vakaru, būs gan dievkalpojums, gan daudzinājums, gan tradicionālais brīvā mikrofona koncerts.

Būs arī vēlā vakara viesi - šaurākam interesentu lokam. Nīkšanā bez dančiem un dziedāšanas kafejnīcā būs arī iespēja vakarēt ar tēju un rokdarbiem klusā, mierīgā gaisotnē.

Mālpilī vietējā profesionālā vidusskola atvēlēs vairākas kopmītņu ēkas ar glītām nelielām istabiņām ar ērtībām, un ēdnīcā sola ēdināt ar īsti latvisku ēdienu. Būs tikko izremontētā sporta zāle, iespēja apmeklēt peldbaseinu.

Interesenti var jau pieteikties nometnes vadītājai Inesei Krūmiņai, rakstot: Murjāņu iela 59, Rīga, LV-1024, vai ar e-pastā: [email protected].

Maizes ceļā kopā ar trīsreiztrīsniekiemMazsalacā nometnes norises vieta būs Salacas krastā, netālu no Skaņākalna klints, Mazsalacas vidusskolas ēkās un apkaimē.

Nometnes tēma būs No grauda līdz maizei. Godā tiks celta labības audzēšana un zemnieki, maize un tās cepēji. Nometne sāksies ar ekskursiju Valmierā - muzejā, teātrī un bibliotēkā. Pēc nometnes atklāšanas uz iepazīšanās vakaru un pirmajiem dančiem ar dziedāšanu aicinās Austris Grasis, kurš, kā dzird jau, sācis cūku cepetim audzēt, saka nometnes vadītājs Indulis Bērziņš.

Pirmdien sāksies nometnes ievirzes. Būs Līgas Rupertes un Māras Tupeses vadītais ģimeņu seminārs un Jāņa Peniķa un Laumas Vlasovas vadītā politika. Šajā ievirzē būs arī interesanti vieslektori.

 

Baltu rotas kalt mācīs Vitauts un Ineta Straupes, Austris Grasis un Ieva Freinberga mācīs latvisko gadskārtu svinēšanu. Nometnē un ievirzē Latviskā virtuve viesosies arī Mārtiņš Rītiņš. Maruta Voitkus - Lūkina vadīs dievturības ievirzi. Danču kluba dvēsele Valdis Putniņš pa dienu interesentiem mācīs danču soļus, lai vakaros dancošana raitāka.

Mazos bērnus dienā gaidīs mīļas audzinātājas. Būs latviskas un interesantas ievirzes arī bērniem no 7 līdz 12 gadu vecumam. Apvārsnī - tikšanās ar novadniekiem un arī visā Latvijā zināmiem cilvēkiem. Vakaros būs gan brīvais mikrofons, gan sadziedāšanās un sadancošana ar novada folkloristiem un folkloras kopu Rāmsalaca.

Šis ir Skolēnu dziesmu un deju svētku gads, tādēļ darbīgajā nedēļā nometniekus priecēs visas astoņas Mazsalacas deju kopas.

Nometnes organizatori un vadītāji - Inese un Indulis Bērziņi. Pieteikties e-pastā: [email protected] (tālr. 29147111) vai rakstot vēstuli Inesei Bērziņai, Lazdas 9, Mazsalacas novads, LV-4215.

Ārzemju latvieši abām nometnēm var pieteikties pie Līgas un Arnolda Rupertiem: [email protected] vai 2141 Brunsink N.E. Grand Rapids, MI, 49503, USA. Tālr. 616 4568023.Sīkākas ziņas par abu nometņu dienaskārtību un programmu februārī atradīsiet www.3x3.lv

Citas ziņas