Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiks ieviesta iepriekšējā informēšana par precēm, kas ar autotransportu tiks ievestas Krievijā vai Baltkrievijā

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) atgādina, ka saskaņā ar Krievijas Federācijas Federālā muitas dienesta un Baltkrievijas Republikas Valsts muitas komitejas sniegto informāciju ar 2012.gada 17.jūniju tiek ieviesta obligāta iepriekšēja paziņošana muitas iestādēm par precēm, kas tiek ievestas Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas muitas savienības (turpmāk - Muitas savienības) teritorijā ar autotransportu.

Saskaņā ar Muitas savienības Komisijas 2011.gada 9.decembra lēmumu Nr.899 „Par obligātās iepriekšējās informēšanas ieviešanu par precēm, kas tiek ievestas Muitas savienības teritorijā ar autotransportu" preču piegādē iesaistītajai personai (preču nosūtītājs, pārvadātājs vai cita persona, kuras rīcībā ir nepieciešamā informācija par kravu un pieeja atbilstošajai sistēmai) attiecīgās valsts muitas iestādes ir jāinformē par precēm, kas tiek ievestas ar autotransportu, ne vēlāk kā divas stundas pirms to ievešanas Muitas savienības teritorijā.

Ja Muitas savienības teritorijā ievedamajām precēm ierašanās vietā tiks piemērota tranzīta muitas procedūra, iepriekš jāiesniedz dati tādā apjomā, kāds noteikts tranzīta deklarācijas noformēšanai, tas ir, dati par preču nosūtītāju un saņēmēju, nosūtītājvalsti un saņēmējvalsti, deklarētāju, pārvadātāju, transportlīdzekli, preces nosaukumu, kodu (ne mazāk kā pirmās sešas zīmes), vērtību, bruto svaru vai apjomu, kravas vietu skaitu, preču piegādes galamērķi, plānoto preču pārkraušanu, muitas robežas šķērsošanas laiku un vietu, kā arī, ja nepieciešams, par dokumentiem, kas apliecina noteiktu ierobežojumu ievērošanu preču pārvietošanai pāri muitas robežai.  

Gadījumā, ja iepriekš tiek iesniegti dati tādā apjomā, kāds noteikts, lai ievešanas muitas iestādē piemērotu ievedamajām precēm tranzīta muitas procedūru, iepriekš iesniegtā informācija tiek izmantota kā elektroniska tranzīta deklarācijas kopija. 

Ja ievedamajām precēm tiks piemērota cita muitas procedūra, nevis tranzīta muitas procedūra, muitas iestādei iepriekš elektroniski jāiesniedz dati par transportlīdzekli, preču izcelsmes un piegādes galamērķa valsti, pārvadātāju, preču nosūtītāju (pārdevēju) un saņēmēju, kravas vietu skaitu, preču iepakojumu veidiem un marķējumu, preces nosaukumu un kodu (ne mazāk kā pirmās četras zīmes), bruto svaru vai apjomu, starptautiskās preču transporta pavadzīmes (CMR) sastādīšanas laiku un vietu,  muitas robežas šķērsošanas laiku un vietu, kā arī par tādu preču esamību kravā, kuru ievešana Muitas savienībā ir ierobežota vai aizliegta.

Informācijas iesniegšana Krievijas Federācijas muitas dienestam

Elektroniski iesniegt minētajā lēmumā noteiktos datus Krievijas Federācijas muitas dienestam iespējams, piereģistrējoties kā lietotājam Federālā muitas dienesta izveidotajā portālā, kura adrese ir http://edata.customs.ru/Pages/Default.aspx/  Šis portāls izmantojams bez maksas, un tas ir vispieejamākais veids muitas iestāžu iepriekšējai elektroniskai informēšanai par ievedamajām precēm - nepieciešama tikai piekļuve internetam.

Komersants, kas ieved preces Krievijas Federācijā, noteiktos datus muitas iestādē var iesniegt arī, izmantojot savu informācijas sistēmu, kas atbilstoši normatīvo aktu prasībām ir savienota ar Federālā muitas dienesta Vienoto automatizēto informācijas sistēmu.

Plašāka informācija par kārtību, kādā nodrošināma muitas iestāžu iepriekšējā informēšana par precēm, kas tiek ievestas Krievijas Federācijā pieejama Federālā muitas dienesta mājaslapā: http://www.customs.ru/

Informācijas iesniegšana Baltkrievijas Republikas muitas dienestam

Lai elektroniski iesniegtu nepieciešamos datus Baltkrievijas Republikas muitas dienestam, iespējams izvēlēties kādu no Baltkrievijas muitas administrācijas norādītajiem variantiem:

1)     Izmantot muitas brokera pakalpojumus. Šajā gadījumā preču pavaddokumentu kopijas klients nosūtīta muitas brokerim, kurš elektroniski iesniedz iepriekšējo informāciju muitas iestādēm;

2)     personai, kas ieved preces Baltkrievijas Republikā, patstāvīgi sagatavot un iesniegt elektroniski datus muitas iestādē, nodrošinot datu pārsūtīšanu no komersanta sistēmas muitas iestādes sistēmā;

3)     tranzīta dokumenta - TIR karnetes datus elektroniski iesniegt muitas iestādēm, izmantojot Starptautiskās autotransporta savienības izstrādāto sistēmu TIR-EPD. Detalizēta informācija pieejama http://www.tirepd.org/.

Dokumenti, kas nosaka kārtību, kādā nodrošināma muitas iestāžu iepriekšējā informēšana par precēm, kas tiek ievestas Baltkrievijas Republikā, publicēti Valsts muitas komitejas mājaslapā: http://gtk.gov.by/ru/epi.  

Šādas prasības ir noteiktas Muitas savienības Komisijas 2011.gada 9.decembra lēmumā Nr.899 „Par obligātās iepriekšējās informēšanas ieviešanu par precēm, kas tiek ievestas Muitas savienības teritorijā ar autotransportu". Muitas iestāžu iepriekšējā informēšana ir nepieciešama savlaicīgas riska analīzes nodrošināšanai - muitas iestādes jau pirms transportlīdzekļa ar kravu ierašanās robežšķērsošanas vietā veiks datu analīzi, izmantojot riska pārvaldības sistēmas.

Tādējādi iepriekšējās informēšanas ieviešana būtiski samazinās muitas procedūru noformēšanas laiku, kā arī pārvadājuma izmaksas. Turpretī informācijas savlaicīga neiesniegšana var kļūt par iemeslu papildu kontroles pasākumu realizācijai, kas var ievērojami paildzināt preču piegādi.

Informācija par šo jauno prasību tika izplatīta komersantiem elektroniski 2012.gada 17.maijā. Jautājumi vai neskaidrību gadījumā VID muitas iestāžu klienti ir aicināti zvanīt uz VID Informatīvo tālruni 1898, izvēloties otro tēmu „Muita".

Citas ziņas