Transportlīdzekļu vadītājiem medicīniskās uzziņas papīra formātā neizsniegs

Medicīniskās uzziņas transportlīdzekļu vadītājiem papīra formātā vairs neizsniegs. Turpmāk ārstniecības iestādes informāciju par personu veselības stāvokli ierakstīs tikai Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā.

Šādas izmaiņas paredz grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas stāsies spēkā trešdien, 13. jūlijā.  

„Ziņas par vadītāju veselības stāvokli ārstniecības iestādēm minētajā reģistrā jāievada jau kopš 2009. gada 1. janvāra, taču paralēli tam autovadītājiem tika izsniegtas arī medicīniskās uzziņas.

 

Turpmāk dokuments papīra formātā vairs netiks izsniegts, Valsts policijas amatpersonas izmantos reģistru, lai pārbaudītu informāciju par vadītāju. Šādas izmaiņas mazinās administratīvo slogu un atvieglos ikviena autovadītāja dzīvi", norāda satiksmes ministrs Uldis Augulis.  

 

Personām, kuru medicīniskā uzziņa izsniegta pirms 2009. gada, iesakām pārliecināties par informācijas esamību reģistrā, izmantojot VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) E-pakalpojumus https://e.csdd.lv/, vai ierasties kādā no CSDD nodaļām ar medicīnisko izziņu un darbinieki informāciju ievadīs reģistrā. 

 

Attiecīgas izmaiņas paredz arī jaunizstrādātie Ministru kabineta noteikumi (par tiem vairāk šeit), kuri šā gada 9. jūnijā izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Par tiem vēl drīzumā lems valdībā.

 

Grozījumi Ceļu satiksmes likumā paredz arī citas izmaiņas. Piemēram, no 2012. gada 1. janvāra spēkā stāsies aizliegums vadīt sabiedrisko transportu, ja tā vadītājam alkohola koncentrācija asinīs pārsniegs 0,2 promiles.

 

Grozījumi attiecas D1, D, D1E un DE kategorijas transportlīdzekļiem. Līdz šim spēkā esošās normas nosaka, ka šādus transportlīdzekļus nedrīkst vadīt, ja alkohola koncentrācija organismā ir lielāka par 0,5 promilēm.  

 

Ar visiem grozījumiem likumā var iepazīties laikrakstā „Latvijas Vēstnesis" (šeit). 

Citas ziņas