Trīs bērnu ģimene paliek bez mājām. “Ziemeļlatvija” aicina palīdzēt nelaimē nonākušajiem 4

Piektdien pēcpusdienā Brantu pagastā uguns izpostīja dzīvojamo māju "Kalējdrandi", kur vairākas istabas īrēja trīs bērnu ģimene. Ugunsgrēku pamanīja bērni, kuri bija atnākuši mājās pēc skolas. Neviens no ģimenes ugunsnelaimē nav cietis, taču šobrīd tā palikusi bez visas iedzīves. Vakar Ilze Svika un Ilgonis Buldurs savas atvases nepalaida uz skolu, jo bērniem trūkst ziemas apģērbu, apavu un skolai nepieciešamās lietas.

21. janvārī īsi pirms pulksten 15.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu, ka Brantu pagasta "Kalējdrandos" deg dzīvojamā māja. Pirmā uz notikumu vietu steidzās VUGD Smiltenes posteņa autocisterna, neilgi pēc tam palīgā ieradās kolēģi no VUGD Cēsu daļas.

Glābējiem nācās pārvarēt dažādus šķēršļus. Šoziem netīrītais piebraucamais ceļš apgrūtināja piekļūšanu ugunsgrēkam "Kalējdrandos", taču izšķirošās minūtes izrādījās laiks, kad pirmā VUGD autocisterna devās pēc ūdens. "Daudzkārt ir minēts, ka ūdens uguns dzēšanai no vienas autocisternas pietiek vidēji no trijām līdz sešām minūtēm.

Tālāk jāmeklē tuvākā ūdenskrātuve, kuras atrašanu un piekļūšanu pie tās apgrūtināja biezā sniega kārta un ledus. Tāpēc tika pieņemts lēmums doties uz tuvāko glābējiem zināmo ūdenskrātuvi, kas bija Cērtenes dzirnavas. Šīs minūtes izrādījās liktenīgās, jo tikmēr uguns pieņēmās spēkā un izplatījās pa dzīvojamo māju. Ne ēku, ne iedzīvi neizdevās glābt," stāsta VUGD Smiltenes posteņa komandieris Jānis Šepters.

Glābēji piektdien notikuma vietā strādāja līdz pat vēlam vakaram.

Ugunsgrēku pamanīja bērniĢimenes galva Ilgonis Buldurs kopā ar cilvilsievu ar skumjām noraudzījās, kā uguns izposta visu ģimenes iedzīvi. Vīrietis stāsta, ka ugunsgrēku pamanīja viņa bērni, kas tobrīd mājās atradās vieni paši. "Mēs ar sievu bijām Smiltenē darbā. Abi strādājam simtlatniekos. Bērni bija tikko atnākuši no skolas.

Dēls piezvanīja un teica, kā māja deg. Labi, ka mūsdienās ir mobilie telefoni, citādi nezinu, kā viss būtu beidzies," teic Ilgonis. Civilsieva papildina: "Vecākais dēls bija izsitis istabas logam stiklu, lai varētu izglābties. Sajūtas ir neaprakstāmas, ka mums vairs nav pašiem savas dzīvesvietas. Meitiņa visu laiku raud par savu rotaļu lācīti, kurš sadega līdz ar pārējām mūsu mantām."

Noskaidrojām, ka "Kalējdrandi" pieder smiltenietim, kur dzīvojamo platību jau kādu laiku īrēja Ilzes un Ilgoņa ģimene. "Mājas saimnieks ir saprotošs , šo dienu laikā vairākkārt esam sazvanījušies. Viņš savā īpašumā lāva palikt arī turpmāk," atklāj Ilze.

Atvases nevar palaist uz skoluKopš ugunsgrēka ģimene apmetusies Smiltenē pie Ilzes brāļa. No Smiltenes novada domes sociālā dienesta ģimene saņems pabalstu trīssimt latu vērtībā. Savu palīdzību iespēju robežās piedāvājuši radinieki, Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļa un "Emmaus Smiltene", kā arī līdzcilvēki.

"Daudz palīdzēja arī Smiltenes policijas darbinieki. Taču vēl vakar nevarēju bērnus palaist skoloties, jo trūkst ziemas apģērbu un apavu, skolas somas un grāmatu," bēdājas trīs bērnu māmiņa.

Viņa no sirds priecāsies, ja kādam ir iespēja palīdzēt nelaimē nonākušajai ģimenei. Lai bērni varētu turpināt izglītoties, piecus gadus vecajai Madarai nepieciešami 31. izmēra ziemas zābaki un siltā jaka, kas atbilst izmēram 116 centimetri. Savukārt astoņgadīgajam Vilnim pēdas izmērs atbilst 36. un Kalvim (10 gadi) - 38. Abi zēni ir gari un kalsni. Šobrīd trūkst arī cimdi, cepures un šalles.

Kā noskaidroja "Ziemeļlatvija", "Emmaus Smiltene" valdes priekšsēdētāja Ārija Indrikovska ir gatava visiem trijiem bērniem sagādāt skolas somas un palīdzēt arī ar citām sadzīvē nepieciešamām lietām. Savukārt, ja Ilzei un Ilgonim apavu izmērs ir attiecīgi 41 un 42/43.

Visvairāk nepieciešams dzīvojamais vagoniņšLai ģimene varētu atgriezties "Kalējdarndos", kur šobrīd atrodas viņu gotiņa, ir nepieciešams dzīvojamais vagoniņš. Trīs bērnu ģimene ļoti cer, ka izdosies sameklēt pašiem savu dzīvojamo vagoniņu, jo ilgstoši pie radiniekiem nav iespējas uzturēties.

Ja arī jūs vēlaties palīdzēt ģimenei, zvaniet Ilzei uz 26319813 vai Ilgonim uz 22028648.

Komentāri 4

Maiga

Labprāt palīdzēšu.Man lietas ir ko dot sadzīvei un iespējams arī apģērbi.

pirms 10 gadiem, 2011.01.24 17:36

....

Maiga, zvani tiem cilvekiem un uz karstam pedam!

pirms 10 gadiem, 2011.01.25 09:21

IJA

Kāpēc nav bankas konta Nr. norādīts? Varētu taču palīdzēt ar naudas pārskaitījumiem.

pirms 10 gadiem, 2011.01.25 13:56

vīrs

varbūt kāds var palīdzēt ar dzīvošanu-izīrēt māju vai dzīvokli

pirms 10 gadiem, 2011.01.26 14:15

Citas ziņas