Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ugunsdrošība Adventes laikā

Svētdien, aizdedzinot vainagā pirmo svecīti, sākas ceļš caur Adventi uz Ziemassvētkiem. Cilvēki vēlas radīt svētku sajūtu, taču Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina būt uzmanīgiem un neaizmirst par ugunsdrošību.

Adventes laikā tradicionāli katru svētdienu aizdedzina pa vienai svecītei. Iedzīvotāji svētku noskaņu cenšas radīt gan mājās, gan veikalos un birojos. Diemžēl katru gadu bijušā Valkas rajona teritorijā zināmi vairāki gadījumi, kad aizdedzies bez uzraudzības atstāts Adventes vainags. "Aplami domāt, ka ar mani tas nekad nenotiks, jo prakse rāda pretējo.

Protams, cilvēkiem gribas radīt svētku noskaņu un aizdegt sveces, bet pirms tam jāpadomā par vairākām lietām. Veidojot Adventes vainagus, vajadzētu iegādāties metāla vai porcelāna svečturus, kas, izdegot svecei, pasargās to no aizdegšanās. Nekādā gadījumā sveces nevajadzētu spraust starp skujām. Jāatceras, ka ne mirkli nedrīkst bez uzraudzības atstāt vainagā iedegtas sveces," atgādina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Smiltenes posteņa komandieris Jānis Šepters.

Lai justos droši, uzmanība jāpievērš vainaga vietas izvēlei. "Vainagu ieteicams novietot stabili uz galda, lai bērns vai mājdzīvnieks, nejauši aizķerot galdautu, neparautu līdzi dekoru. Tāpat svētku rotājumus nav ieteicams novietot tuvu viegli uzliesmojošiem priekšmetiem," ieteikumus dod VUGD Smiltenes posteņa komandieris.

Kā novērots, uzburot Ziemassvētku noskaņu, cilvēki sveces aizdedz ne tikai Adventes vainagā, bet arī svečturos, kurus mēdz novietot uz palodzēm, plauktiem, veikalu skatlogos. "Visu var darīt, arī turēt degošas sveces uz palodzes, tikai jāievēro vairākas lietas. Aizkariem obligāti ir jābūt atvērtiem, jāatceras, ka svece jānovieto uz nedegoša paliktņa. Vēl cilvēki mēdz pieļaut vienu būtisku kļūdu, - aizver aizskarus un aiziet prom, kad svece paliek degot," stāsta J. Šepters.

Savukārt pirms iegādāties elektriskās spuldzītes, jāpievērš uzmanība to izcelsmei un instrukcijai. Ja notikusi ugunsnelaime, atcerieties glābšanas dienesta tālruni - 112.

Citas ziņas