Ugunsdzēsēji brīdina, - sākot apkuri, dūmvadiem jābūt kārtībā 1

Arvien biežāk privātmāju saimnieki iekurina krāsnis, lai mājoklī būtu silti. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki brīdina, - pirms apkures sezonas obligāti jāiztīra dūmvadi un jāpārbauda, vai apkures ierīces nav bojātas.

 

2007. gadā Valkas rajonā saistībā ar apkures ierīcēm izcēlušies 12 ugunsgrēki. No tiem piecos gadījumos iemesls bijuši ugunsdrošības noteikumu pārkāpumi; divreiz skurstenī deguši sodrēji; divreiz bojāts dūmvads; divos gadījumos bojāta pati apkures ierīce (plīts vai krāsns), bet vienā - nepareizi izbūvēta krāsns. Būvējot krāsni, obligāti jāizveido drošības atstarpe starp sildvirsmu un koka konstrukcijām, jo tās var aizdegties.

 

VUGD Smiltenes posteņa komandieris Jānis Šepters atgādina, ka ilgdedzes krāsnīm (kurināšanas laiks virs trijām stundām) atbilstoši normatīvajiem aktiem dūmvads jātīra vienu reizi mēnesī, bet pārējām apkures ierīcēm - pirms apkures sezonas sākuma un divas reizes tajā.

 

 

Dūmvadu tehnisko stāvokli vienu reizi trijos gados vajadzētu pārbaudīt sertificētam skursteņslauķim. Mājas saimniekam par to no skursteņslauķa jāsaņem pārbaudes akts. Sertificētiem skursteņslauķiem ir vajadzīgais aprīkojums, lai veiktu dūmvada tehniskā stāvokļa pārbaudi un konstatētu varbūtēju bojājumu.

 

 

"Laika gaitā dūmvads zaudē savu izturību. Dažādu iemeslu dēļ lēnām izdrūp māla pildījums starp ķieģeļiem vai betona maisījums, veidojas plaisas vai caurumi, kurus no ārpuses nevar redzēt. Rodas ugunsbīstama situācija," skaidro J. Šepters. Ir bijuši gadījumi, kad sāk gruzdēt starpstāvu pārsegums.

 

Saimniekiem arī jāatceras, ka nedrīkst kurināt bojātu krāsni vai plīti. Tāpat nedrīkst tieši pie apkures ierīces žāvēt apģērbu vai malku.

 

"Ievērojot ugunsdrošības noteikumus, cilvēki pasargās ne tikai sevi un savu mājokli no ugunsnelaimes, bet arī izvairīsies no administratīvā naudas soda, kas paredzēts par minēto noteikumu pārkāpšanu," saka J. Šepters.

 

Informāciju (tālruņa numurus) par skursteņslauķu pakalpojumiem iedzīvotāji var uzzināt VUGD, kā arī tālruņu katalogos.

Komentāri 1

Citas ziņas