Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Upēs un ezeros kāpj ūdens līmenis (papildināts ar foto)

Pēdējās dienās Gaujā pie Strenčiem strauji kāpis ūdens līmenis. "Katru dienu - vidēji par 50 centimetriem. Tas ir ļoti daudz. Situācija jau kļūst kritiska," vakar secināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Strenču posteņa komandieris Aleksejs Jefimovs.

Ja turpinās līt, tad, tāpat kā pērn, palu dēļ var applūst teritorija pie Strenču brīvdabas estrādes. "Ja tā līs, ūdens var arī nākt dzīvojamās mājas Trikātas ielā 30 pagalmā pie Gaujas un, iespējams, arī dzīvojamās mājas Stacijas ielā 10 pagalmā, kur garām plūst Strenčupīte.

Ja ūdens līmenis celsies Strenčupītē, applūst varētu arī pļavas pie mājām Beverīnas ielā," prognozē A. Jefimovs.Viņam ir informācija, ka pirms dažām dienām ledus Gaujā vēl gāja Zvārtavas pagastā, un tas varētu atnākt arī līdz Strenčiem.

Strenču novada Civilās aizsardzības komisija katru dienu kontrolēs situāciju. Ja novada iedzīvotājiem rodas problēmas, var zvanīt A. Jefimovam pa tālruni 26593878.

Valkas novadā vakar vissmagākā situācija bija izveidojusies Zvārtavas pagasta "Jauntiliku" mājās pie Gaujas. VUGD Valkas brigādes komandieris Andris Vējiņš informēja, ka applūdušas bija tuvējās pļavas. Dzīvojamā māja un saimniecības ēkas atradās uz saliņas, kurai visapkārt ir ūdens.

"Ūdens tur ir tik daudz, ka ar tehniku piebraukt vairs nevar. Ja ūdens līmenis kāps, tas var nokļūt arī līdz ēkām. Saimniekiem kūtī ir divi zirgi un gotiņa," stāstīja A. Vējiņš.

Vakar uz "Jauntilikām" devās Zvārtavas pagasta pārvaldes vadītājs Raitis Priede un Valkas novada domes izpilddirektors Guntis Bašķis. Situāciju kontrolēs arī "Latvenergo" speciālisti, jo ūdens var piekļūt elektroenerģijas sadales skapim.

Smiltenes novadā ūdens līmenis palielinājies arī Abula upē un ezeros. Teperi vakar vēl klāja ledus. Smiltenes novada domes tehniskais direktors Uldis Rudzītis piektdien informēja, ka kritiskā ūdens līmeņa atzīme ezerā vēl nav sasniegta.

Toties ir radušās plaisas Tepera ezera slūžu teknes betonējuma virskārtā. U. Rudzītis pieļauj, ka betonējuma plātnes izcilājis plaisās iekļuvušais ūdens sasalstot un tad atkūstot. Pagaidām uz plātnēm ir salikti maisi ar smilšu un asfalta maisījumu, lai ūdeni virzītu uz malām. Taču perspektīvā Tepera ezera hidrobūvēm ir nepieciešama rekonstrukcija, atzīst U. Rudzītis.

Citas ziņas